• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

4 حمله از هر 5 حمله بدافزارها برای کاربر ایجاد مشکل می‌کند

badafzarICTPRESS - چهار حمله از هر 5 حمله بدافزارها، سبب به وجود آمدن مشکل برای کاربران شده و در یک سوم موارد، سبب از دست دادن پول می‌شود.

به گزارش ICTPRESS به نقل از روابط عمومی گروه آتنا، پژوهش انجام شده توسط شرکت کسپرسکی و شرکت B2B International، نشان می‌دهد نزدیک به نیمی از کاربران اینترنت (45 درصد) در یک سال گذشته با نرم‌افزارهای مخرب مواجه شده و در بیشتر موارد (81 درصد) این نرم‌افزارها تاثیری منفی، هم روی کاربر و هم دستگاه‌های آنها گذاشته است.
بدافزارها به طور معمول روی کامپیوترهای تحت ویندوز اثر می‌گذارند، به طوری که 83 درصد کاربران ویندوز گفته‌اند که در 12 ماه گذشته دچار آلودگی شدند. با این وجود کاربران اندرویید، Mac OS X هم امنیت کافی نداشتند و به ترتیب  13 و 6 درصد آنها آلودگی روی دستگاه‌های خود را گزارش کردند.
12 درصد کاربران معتقدند دستگاه‌‌های خود پس از بازدید از یک وب‌سایت مشکوک آلوده شده است. همچنین سه عامل استفاده از USB شخص دیگر، استفاده از یک دستگاه آلوده دیگر و همچنین نصب برنامه مخرب به عنوان مبدل قانونی کردن نرم‌افزار، هر کدام 8 درصد گزارشات دلیل آلودگی دستگاه‌ها عنوان شدند.
همچنین 7 درصد کسانی که در این تحقیق مورد پرسش قرار گرفتند، اعلام کردند که دستگاه‌شان پس از بازکردن پیوست یک ایمیل آلوده شده است. بخش بزرگ‌تر این نظرسنجی (13 درصد)، نتوانستند دلیل آلودگی دستگاه‌های خود را توضیح دهند.
نکته قابل توجه این است که چهار آلودگی از هر پنج آلودگی، برای کاربران ایجاد مشکل کرده است. بسیاری از کاربران (35 درصد) شاهد کندی عملکرد کامپیوتر شدند، 30 درصد پاسخ دهندگان، تبلیغات مزاحم را تجربه کردند (برای مثال مرورگر آنها را به یک سایت ناخواسته منتقل کرده است) و 20 درصد پرسش شوندگان برنامه‌های ناخواسته روی دستگاه‌های خود یافتند.
در میان خطرناک‌ترین پیامدهای آلودگی، می‌توان به تغییر در تنظیمات (settings) مرورگر یا سیستم عامل بدون آگاهی کاربر (17 درصد)، فقدان (10 درصد) یا دزدیده شدن (8 درصد) اطلاعات شخصی، انتشار یا Like بی اجازه روی شبکه‌های اجتماعی (9 درصد) و هک شدن وب‌کم (6 درصد) اشاره کرد.
علاوه بر این، پاسخ دهندگان به این موضوع اشاره کردند که ناچار به پرداخت پول به مجرمان سایبری برای رفع قفل شدن دستگاه‌ها (11 درصد موارد) یا رمزگشایی فایل‌های شخصی (6 درصد) پس از آلودگی به باج‌افزارها شدند.
به طور کل، یک سوم (33 درصد) کاربران، تلفات مالی را به عنوان نتیجه آلودگی بدافزارها تجربه کردند. چون که همان طور که قربانیان ناچار به پرداخت باج به مجرمان هستند، ناچار به صرف پول برای بازگرداندن دستگاه یا اطلاعات، پاک کردن اثر آلودگی از روی نرم‌افزارها و حتی گاهی خرید دستگاه جایگزین هستند. میانگین مبلغ تحمیل شده به کاربرانی که دچار هزینه می‌شوند، حدود 160 دلار است.
النا خارچنکو (Elena Kharchenko) مدیر محصولات خانگی شرکت کسپرسکی می‌گوید: "می‌توان از هزینه‌ها و تاثیرات ناخوشایند آلودگی بدافزارها با کمی احتیاط اجتناب کرد. برای مثال، USB تایید نشده را در دستگاه قرار ندهید، فقط از فروشگاه‌های نرم‌افزاری معتبر (app stores) استفاده کنید، سیستم عامل و اپلیکیشن‌ها را به روز نگه دارید و فایل‌ها را با استفاده از یک راهکار امنیتی، پیش از بازکردن، اسکن کنید. توانایی پیش‌بینی مشکلات بالقوه و انجام اقدامات احتیاطی کلید ایمن ماندن است".
محصول Kaspersky Internet Security ، Multi-Device ، Kaspersky Total Security ، Multi-Device از ویندوز، OS X و دستگاه‌های اندروییدی محافظت می‌کند.
این راهکارها برای محافظت از کاربران در برابر دامنه وسیعی از تهدیدات شامل بد افزارهای سرقت رمز عبور، سرقت وب‌کم، رمزنگاری، آسیب‌پذیری در برنامه‌های مشهور و بسیاری از موارد دیگر محافظت می‌کند.
زرادخانه کسپرسکی همچنین شامل نرم‌افزارهای رایگان برای چک سیستم‌ عامل‌های مختلف و شناسایی آلودگی‌ها و آسیب‌پذیری‌ها می‌شود.

شماره خبر: 24624
تاریخ: دوشنبه 30 شهریور 1394  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط