• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار میشود

1903553ICTPRESS - چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با هدف تدوین نظام ممیزی فناوری اطلاعات توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و همکاری انجمن انفورماتیک ایران برگزار میشود.

 به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، این همایش در راستای ارتقاء سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن در ارگان ها و سازمان ها، ۱۴ و ۱۵ دی ماه جاری در مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی تهران برگزار میشود.
در ۳ دوره گذشته همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات مفاهیمی همچون راهبری سازمانی فناوری اطلاعات، آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات و همچنین ممیزی فناوری اطلاعات تشریح شده است و در این دوره بر موضوع سازوکارهای سنجش، پایش و کنترل در حوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، تمرکز شده است و به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت و صاحبان صنایع و بانک ها هستند.
در این زمینه ناصرعلی سعادت رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه، کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، درکشورهای دیگر سال هاست که استانداردهای راهبری و مدیریت ICT کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان نظام صنفی رایانه ای بر این امر اصرار دارد که از طریق برگزاری این همایش ها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالش های مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه اولویت سازمان نظام صنفی رایانه ای، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT است، گفت: برگزاری این همایش علاوه بر اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید منجر به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT شود.
رئیس چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت آشنایی کارفرمایان پروژه های حوزه ICT با مدیریت فناوری اطلاعات گفت: یکی از مشکلات بخش خصوصی ناآگاهی کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی نسبت به نیازهای خود در این صنعت است و ضرورت دارد بخش خصوصی به ارتقاء این آگاهی کمک کند. بالارفتن این آگاهی باعث میشود فرایند کاری سازمان ها درحوزه فاوا بهبود پیدا کرده و بهینه شود.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به ضرورت تدوین نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات از سوی بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی برای ترسیم نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات نباید منتظر دولت شده و باید پیش قدم شود؛ قطعا جلب مشارکت و حمایت دولت برای اجرای هدفمند و فراگیر این موضوع از سوی بخش خصوصی ضرورت دارد.
سعادت تدوین نظام ممیزی فناوری اطلاعات را در نهایت به عنوان یکی از خروجی های برگزاری سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات عنوان کرد.

شماره خبر: 26530
تاریخ: شنبه 12 دی 1394  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط