• دریافت خبرنامه ICTPress

Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

برگزاری همایش بزرگ ووشو و تای چی با حمایت مایکروتل سرویس / ورزش شهروندی پارک آب و آتش تهران

ICTPRESS - صبح جمعه، شانزدهم بهمن‌ماه، «همایش بزرگ ووشو و تای‌چی؛ ورزش شهروندی» با همکاری هیات ووشو اداره‌ ورزش و جوانان شمال‌غرب تهران و سازمان ورزش شهرداری تهران به مناسبت گرامی‌داشت دهه‌ فجر در بوستان آب و آتش تهران برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، در این همایش ووشوکارانی از سبک‌های تای‌چی (یانگ، چن و وودانگ)، وینگ‌چون، چانگ‌چوان و نان‌چوان حاضرشدند و به اجرای فرم‌های تخصصی سبک‌های خود پرداختند. 

 


این رزمی‌کاران که از شهرهای تهران، سردشت، کرج و غیره بودند، همگی از خانواده‌ بزرگ ووشوی ایران به شمار می‌آیند. همچنین، اساتید این سبک‌ها نیز در مراسم حضور داشتند. 
علاوه بر این، آقایان دكتر ميرزا آقابيك، معاون اداره ورزش و جوانان استان تهران، زرنگار، ريیس اداره ورزش و جوانان شمال غرب تهران، مميلو، معاون ورزش و جوانان شمال غرب تهران، خسروي، ريیس كميته تاي چي فدراسيون ووشو، عباسي، معاون شهرداري ناحيه ٦ منطقه ٣ و محبي، نماينده سازمان ورزش شهرداري، از میهمانان حاضر در همایش بزرگ ووشو و تای‌چی بودند.
در همین راستا، "شرکت مایکروتل سرویس" در راستای سیاست های فرهنگی ورزشی خود اقدام به پشتیبانی از این همایش کرد. 
یکی از بخش‌های جالب این همایش، معرفی و آموزش چی‌کنگ بود که اتفاقاً توجه تعداد کثیری از حاضران در بوستان آب و آتش را به خود جلب کرد.
چی‌کنگ با رویکرد سلامتی برای همه‌ سنین مناسب است و با توجه به آثار چشمگیر بر بهبود کیفیت زندگی و افزایش سلامت بدن، در کشورمان، مثل دیگر کشورهای جهان، طرفداران بسیار دارد.
مراسم معرفی و تجلیل از قهرمانان ملی و اعطای حکم فنی هنرجویان تای‌چی و چی‌کنگ در دو نوبت، از دیگر بخش‌های این همایش بود. 
یکی دیگر از بخش‌های منحصربفرد این همایش، اجرای فرم ترکیبی انفرادی تای‌چی چوان توسط استاد حامد کاتوزی بود. فرم ابداعی استاد کاتوزی به لحاظ درهم‌تنیدگی دو سبک یانگ و چن از یک سو، و هماهنگی دلنشین آن با موسیقی که از آثار استاد کاتوزی و اختصاصی این اجرا بود، از سوی دیگر، تجربه‌ای بی‌مانند برای حضار و دوست‌داران این ورزش رقم زد. 

 


اجرای فرم ترکیبی نمادی بارز از گستردگی دامنه‌ هنر رزمی تای‌چی‌چوان به حساب می‌آید.
با توجه به حضور استاد حامد کاتوزی و جمعی از تای‌چی‌کاران در برنامه‌ پرطرفدار خندوانه و برگزاری مراسمی هم‌چون روز جهانی تای‌چی در دو سال گذشته، این ورزش زیبا و باستانی طرفداران بسیاری یافته که جمعیت حاضر در این همایش نیز گواهی بر این ادعاست.

 

 

 

شماره خبر: 27195
تاریخ: شنبه 17 بهمن 1394  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط