• دریافت خبرنامه ICTPress

Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آزمایش کامیون های خودران در کالیفرنیا

13980124001169_Test_PhotoNICTPRESS - مقامات ایالت کالیفرنیا از صدور مجوز فعالیت و حرکت کامیون های خودران در جاده های عمومی از امروز خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از ورج، مقامات ایالت کالیفرنیا از صدور مجوز فعالیت و حرکت کامیون های خودران در جاده های عمومی از امروز خبر دادند. بر اساس مجوز یادشده شرکت های علاقمند می توانند این کامیون های خودران را آزمایش کنند و آنها را برای بررسی نقاط ضعف و قوت در خیابان ها به حرکت درآورند.

کامیون های خودرانی که در قالب این مجوز قادر به حرکت در خیابان ها هستند باید کمتر از 4500 کیلوگرم وزن داشته باشند و لذا تنها مینی ون ها، کامیون های کوچک و نمونه های مشابه قابل آزمایش کردن خواهند بود.

 

 

در سال های اخیر کالیفرنیا به بهشت آزمایش وسایل نقلیه خودران مبدل شده و قوانین این ایالت به نفع سازندگان چنین وسایل نقلیه ای تغییر یافته است. از جمله شرکت هایی که در این ایالت به آزمایش خودروهای خودران خود پرداخته اند، می توان به جنرال موتورز، وایمو متعلق به آلفابت، اوبر و برخی شرکت های دیگر اشاره کرد.

در حال حاضر در مجموع 62 شرکت تجاری در حال آزمایش 678 خودروی خودران در ایالت کالیفرنیا هستند. اما تنها خودروهای تولیدی وایمو به طور کامل خودران هستند.

شماره خبر: 41362
تاریخ: یکشنبه 25 فروردین 1398  11:10 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط