• دریافت خبرنامه ICTPress

Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پیشنهاد گوگل برای افزایش طول عمر باتری گوشی های اندرویدی

Dark Modeحمید نیک روش - ICTPRESS - اگر اسمارت‌فون اندرویدی دارید و می‌خواهید از طول عمر بیشتر باتری روی این دستگاه‌ها لذت ببرید بد نیست "مود تاریک" را تست کنید؛ حداقل این چیزی است که گوگل می‌گوید.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، گوگل در کنفرانس Androind Dev 2018 تأیید کرد که "مود تاریک" (Dark Mode) باعث افزایش عمر باتری در اسمارت‌فون‌های اندروید می‌شود.

 

 

 

 
البته از مدت‌ها قبل می‌دانستیم که صفحات روشن‌تر خیلی سریع‌تر باتری دستگاه را مصرف می‌کنند، اما گوگل با ارائه توضیحاتی درخصوص ارتباط بین فعال‌سازی مود تاریک و کمک به حفظ طول عمر باتری اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کرد.
در اسلایدهای ارائه شده توسط گوگل در این رویداد سالانه، خاطرنشان شده است که روشنایی نمایشگر با افزایش توان مصرفی اسمارت‌فون رابطه مستقیم دارد.
گوگل همچنین اعلام کرد که اسمارت‌فون پیکسل که دارای نمایشگر AMOLED است می‌تواند در زمان استفاده از مود شب اپلیکیشن گوگل مپس، میزان مصرف انرژی را تا 63 درصد نسبت به مود نرمال کاهش دهد.
به‌گفته گوگل، از بین سه رنگ اصلی، رنگ آبی در مقایسه با دو رنگ قرمز و سبز، 25 درصد انرژی بیشتری مصرف می‌کند.
علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که در بالاترین میزان روشنایی، رنگ سیاه به‌ندرت شارژ باتری اسمارت‌فون را کاهش می‌دهد، به‌ویژه وقتی آن را با نمایش رنگ سفید در صفحه مقایسه می‌کنیم؛ دلیل این مساله آن است که برای نمایش اجزای سفید تمام بخش‌های مختلف نمایشگر استفاده می‌شوند.
جالب اینکه گوگل در این رویداد به‌یکی از اشتباهات خود در سال‌های اخیر اعتراف کرد. پروژه Material Design آنها بیش از هر رنگ دیگری از رنگ سفید استفاده می‌کند و همین مساله باعث می‌شود تا توسعه دهندگان در اپلیکیشن‌های خود این رنگ را به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب کنند.
تم زیرین Material Design بسیار تمیز به‌نظر می‌‌رسد، اما تمام اجزای سفید باعث مصرف سریع‌تر باتری اسمارت‌فون می‌شوند.
خوشبختانه، دارک مود در اپ‌های مختلف گوگل مانند Android Messages، گوگل نیوز و یوتیوب به‌کار گرفته شده است؛ این اپ‌ها با دریافت بروزرسانی‌های جدید با  Material Design2 در یک رده قرار می‌گیرند.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@ 

شماره خبر: 38761
تاریخ: یکشنبه 20 آبان 1397  11:46 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط