• دریافت خبرنامه ICTPress

Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

شبیه سازی چهره انسان با وبسایت هوش مصنوعی!

1397-11-27 Human Face AIحمید نیک روش - ICTPRESS - وبسایت مجهز به AI، تصاویر فوق‌العاده از چهره انسان‌ها تولید می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، آیا تا به ‌حال این مرد را دیده‌اید؟ اشتباه نکنید! او گم یا مرتکب جرمی نشده است. چهره‌ای که در این عکس مشاهده می‌کنید توسط وبسایت جدیدی به نام ThisPersonDoesNotExist.com که به‌فناوری هوش مصنوعی مجهز است، ساخته شده است.

 

 
با اینکه مدتهاست می‌دانیم هوش مصنوعی مدرن چه قابلیت‌های حیرت‌انگیزی در ساخت و تولید چهره‌های مختلف انسان‌ها دارد، اما این عکس به ‌ما یادآوری می‌کند که از زمان افکت‌های فوق‌العاده به‌کار رفته در فیلم Polar Express در سال 2004 تا چه حد این حوزه پیشرفت کرده است.
این سایت جالب توسط "فیلیپ وانگ" مهندس نرم‌افزار شرکت اوبر طراحی شده است. وی می‌گوید ایده این پروژه از سال 2014 و بعد از صحبت‌هایی که با "ایان گودفلو"، دانشمند و محقق یادگیری عمیق داشت، شروع شد. ایان گودفلو در حال حاضر در Google Brain مشغول به‌کار است و ایده و مفهوم شبکه GAN توسط وی معرفی شده است.
آنها درباره اهمیت قرار دادن دو شبکه نورون در برابر هم، نظراتی ارائه داده اند؛ یکی از این شبکه‌ها برای تولید تصاویر جدید طراحی شده و دیگری برای تشخیص اینکه کدام یک از تصاویر توسط کامپیوتر ساخته شده‌ و کدامیک از آنها واقعی هستند.
در طول زمان، شبکه تولید کننده در خصوص تولید تصاویری که کاملا واقعی به‌نظر می‌رسند تبحر پیدا می‌کند.
وانگ با استفاده از آخرین پیشرفت‌های شبکه GAN که توسط آزمایشگاه‌های انویدیا تولید شده، الگوریتم یادگیری عمیق را برای تولید چهره آموزش داد؛ این الگوریتم بر پایه مجموعه داده‌های 70 هزار تصویر با رزولوشن خیلی بالا تصاویر چهره را تولید کرد. وانگ می‌گوید: تصاویری که توسط این سیستم تولید شده، کاملا جدید و طبق تعریف ما از وازه "اصلی" هستند. این شبکه‌های عصبی به‌سرعت در حال پیشرفت و تولید تصاویر فوق‌العاده هستند.
وقتی که اطلاعات و آموزش کافی به‌آن داده شود، می‌تواند با تفکیک داده‌ها به ویژگی‌های پایه و اساسی و سپس تبدیل دوباره آنها به فرم‌های جدید باورپذیر، تصاویر بی‌نظیری خلق کند.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 40553
تاریخ: یکشنبه 28 بهمن 1397  5:55 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط