• دریافت خبرنامه ICTPress

Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

توئیتر بستر ردگیری هکرها بکمک یادگیری ماشین شد!

ictpressحمید نیک روش - ICTPRESS - گروهی از محققان با استفاده از جریان داده‌های توییتر در حال ساخت نرم‌افزاری هستند که با ردگیری خودکار می تواند مشکلات و ایرادهای نرم‌افزاری قابل هک را شناسایی کرده و حتی شدت آنها را ارزیابی کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از وایرد، محققان دانشگاه اوهایو با همکاری شرکت امنیتی FireEye و شرکت تحقیقاتی Leidos هفته گذشته با انتشار این خبر درباره این سیستم جدید که با خواندن میلیون‌ها توییت در شبکه توییتر حفره‌های امنیتی نرم‌افزار را پیدا کرده و سپس با استفاده از الگوریتم آموزش دیده توسط یادگیری ماشین، شدت تهدید امنیتی که این آسیب‌پذیری‌ها را ارزیابی می‌کند را توضیح دادند.
آنها در تحقیقات متوجه شدند که شبکه اجتماعی توییتر نه تنها می‌تواند بخش اعظمی از آسیب‌پذیری‌های امنیتی را پیش‌بینی کند، بلکه می‌تواند به‌کمک پردازش زبان طبیعی در 80 درصد موارد مشخص کند که کدام یک از این آسیب‌پذیری‌ها خطر و ریسک بالایی دارند.
پروفسور دانشگاه اوهایو در این باره می‌گوید: ما به این مساله به چشم موضوعات ترند شده توییتر نگاه می‌کنیم؛  چراکه آسیب‌پذیری‌های ترند شده هستند.
مثلا آنها هفته گذشته با بررسی توییت‌ها متوجه یک آسیب‌پذیری تازه در سیستم‌عامل MacOS به‌ نام BuggyCow شدند.
یکی دیگر از مشکلات کشف شده حمله‌ای با نام SPOILER است که به صفحات وب امکان آشکار کردن آسیب‌پذیری‌های بسیار عمیق در چیپ‌های اینتل را می‌دهد.
جالب اینکه هنوز هیچ کدام از این دو حمله که اتفاقا اسکنر توییتر روی آنها علامت "احتمالا شدید و خطرناک" گذاشته در پایگاه داده آسیب‌پذیری‌های ملی عنوان نشده است.
به‌گفته تیم تحقیق با توجه به سرعت و شتاب بالای کشف آسیب‌پذیری و همچنین رشد چت در شبکه‌های اجتماعی، این روش می‌تواند ابزاری مهم در شناسایی آنها باشد.

 


 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 40967
تاریخ: دوشنبه 20 اسفند 1397  1:34 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط