• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رییس سازمان نصر کشور در رویداد جامع رایانش ابری: رایانش ابری از مولفه های اصلی زیرساخت است

ICTPRESS - مسیر بهینه سازی استفاده از تکنولوژی اشتراک گذاری منابع است که در این زمینه رایانش ابری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

به گزارش ICTPRESS ستاد اطلاع رسانی cloudtech ، کاظم آیت اللهی - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور - در ابتدای همایش به نمایندگی این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان سازمانی که خانه فعالان حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات است، در ایران فعالیت دارد.

وی در ادامه افزود: امروزه فضای مجازی با زندگی ما عجین شده و ابعاد آن روز به روز گسترش پیدا می‌کند؛ در حال حاضر با هجوم فراوان دستگاه‌های سیار و ارتباطی روبرو هستیم درحقیقت این موضوع بیان می‌کند که این تکنولوژی از مولفه‌های اساسی زیرساخت به شمار می‌آید و اهمیت بسیار بالایی دارد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌یی کشور در ادامه به سرعت پیشرفت فن‌آوری اطلاعات در دنیا اشاره کرد و گفت:‌ حرکت فن‌آوری اطلاعات در دنیا به جایی رسیده که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به همین دلیل ما نیز باید آن را همراهی و با برنامه‌ریزی توجه جامعه را بیشتر به این موضوع جلب کنیم.

آیت‌اللهی در ادامه به استفاده بهینه از تکنولوژی اشاره و مطرح کرد: مسیر بهینه سازی استفاده از تکنولوژی اشتراک گذاری منابع است که در این زمینه رایانش ابری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. امروز که بحث اشتغالزایی در کشور گرم شده و می توان با استفاده از حجم دانش‌آموختگان و روش‌هایی مانند رایانش ابری موجود درصد بسیار زیادی را در زمینه فن‌آوری اطلاعات مشغول به کار کنیم.

وی در ادامه برنامه‌ریزی در سطح فن‌آوری اطلاعات در کشور را آغاز شده دانست و گفت: می‌توان خوشحال بود چرا که برنامه‌ریزی بعضی از حوزه‌های فن‌آوری اطلاعات انجام شده و این موضوع برای مسوولان کشور نیز جا افتاده است اما باید تلاش خود را برای هموار کردن آن بیشتر کنیم.

آیت‌اللهی افزود: دیگر نباید به فقر موجود در سیستم‌های کاربردی و استفاده درست از زیرساخت‌های حوزه غبطه بخوریم باید بیشتر از این‌ها این موضوع را همراهی کرد چرا که در این حوزه عقب هستیم. مشکلات فن‌آوری اطلاعات در کشور را می‌توان با تخصیص بودجه از طرف حاکمیت و همراهی بخش خصوصی تا اندازه زیادی برطرف کرد. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان رگولاتوری بخش خصوصی آمادگی خود برای همکاری با رگولاتور بخش دولتی اعلام کرده است.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در پایان مطرح کرد: درست است که در بعضی از زمینه‌ها نگرانی‌هایی وجود دارد اما راه حل این موضوعات جلوگیری و گذاشتن آن در پرده‌ای از ابهام نیست تنها باید استفاده را افزایش داد و برای این استفاده برنامه‌ریزی کرد. در حقیقت باید تمام توانمندی‌های جامعه کشور برای به کارگیری از این تکنولوژی استفاده شود تا شاهد پیشرفت و توسعه فن‌آوری اطلاعات در کشور باشیم.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی cloudtech ، همایش رایانش ابری و مجازی‌سازی ایران هم اکنون در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است.

شماره خبر: 17400
تاریخ: یکشنبه 6 بهمن 1392  12:00 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط