• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سرویس جدید "آمازون" سرعت پردازش داده‌های "فضایی" در محیط "کلاود" را افزایش می‌دهد

Amazon 1حمید نیک روش - ICTPRESS - سرویس‌های وب آمازون (AWS) در حال راه‌اندازی شبکه مدیریت شده از ایستگاه‌های زمینی به‌منظور کاهش زمان و هزینه‌های مربوط به پردازش داده‌های تولید شده توسط ماهواره‌های فضایی و انتقال آن‌ها به کلاود است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این سرویس تازه که AWS Ground Station (ایستگاه زمینی AWS) نام دارد توسط شبکه جهانی کاملا مدیریت شده از آنتن‌های 12 ایستگاه زمینی که برای پردازش و ذخیره داده‌های دریافت شده از ماهواره‌های در حال عبور استفاده می‌شوند ارائه می‌شود. 
برای پردازش و ذخیره این داده‌ها از "آمازون EC2" یا "سرویس ذخیره‌ساز ساده آمازون (S3)" استفاده می‌شود.

 

 
علاوه بر این، کاربر می‌تواند از آنالیز داده این شرکت و ابزارهای یادگیری ماشین در محل این آنتن‌ها استفاده کند. این آنتن‌ها از طریق شبکه "آمازون" به شبکه جهانی "دیتاسنتر" و نواحی در دسترس متصل هستند.
هر آنتن در داخل یکی از این نواحی قرار گرفته است. از طرف دیگر، آمازون برنامه‌ها و طرح‌هایی را در دستور کار خود دارد که با بکارگیری آن‌ها و 10 واحد آنلاین دیگر در سال 2019 مناطق پوشش داده شده ایستگاه زمینی AWS را گسترش می‌دهد.
در جریان همایش آمازون در لاس‌وگاس، "اندی جسی" مدیرعامل بخش کلاود این شرکت ضمن اعلام خبر راه‌اندازی این شبکه گفت: "سرویس مذکور این توانایی را دارد تا داده‌های به‌دست آمده را در اختیار بخش وسیع‌تری از کاربران قرار دهد.
یکی از مهم‌ترین دلایل آن، هزینه‌بر بودن ساخت یا اجاره آنتن برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که بیشتر تمایل دارند از داده‌های ماهواره‌ها استفاده کنند.
علاوه بر این، پردازش این حجم از اطلاعات به سرمایه‌گذاری عظیم و بزرگی در زمینه منابع ذخیره‌ساز، محاسباتی و شبکه‌ای نیاز دارد و به‌همین دلیل، AWS با تمرکز روی این محدودیت‌های زمانی و هزینه‌ای، به‌دنبال ارائه و معرفی سرویسی است که بتواند نیاز کاربران را به‌طور کامل پوشش دهد.
برخلاف روال معمول، که ساعت‌ها و در برخی موارد روزها صرف دسترسی به زیرساخت و پردازش داده‌ها می‌شود، در سرویس تازه آمازون اطلاعات در دسترس هستند و در عرض چند ثانیه می‌توان آن‌ها را پردازش کرد. 
سرویس یاد شده در مرحله پیش‌نمایش قرار دارد و هم‌اکنون توسط برخی از مشتریان AWS در حال استفاده است. 
از طرف دیگر، غول هوافضای دنیا یعنی "لاکهید مارتین" هم از جمله مشتریان و استفاده کنندگان زودهنگام این سرویس است. 
سرویس تازه آمازون در مواردی که نیاز به‌دسترسی دائم و پیوسته به داده‌های ماهواره‌ای است نقشی کاملا حیاتی و ضروری دارد.
جسی در پایان گفت: "ما بشدت از بابت همکاری تازه‌ای که با "لاکهید_مارتین" آغاز کرده‌ایم خوشحال و هیجان‌زده هستیم و قصد داریم با همکاری یکدیگر نه تنها دسترسی به داده‌های ماهواره‌ها را عمومی و همگانی کنیم بلکه نحوه استفاده از کسب‌وکارها و دولت‌ها از آن‌را تغییر خواهیم داد."

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@ 


شماره خبر: 39112
تاریخ: پنجشنبه 8 آذر 1397  2:28 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط