• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیر کل آژانس انرژی اتمی: ایران فعالیت های هسته ای خود را کاهش داده است

1055802_956ICTPRESS - یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران به تعهدات خود در برجام پایبنده بوده است و همچنان فعالیت های هسته ای خود را کاهش داده است

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران  منتشر شد. 

بر اساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی، گزارش مدیرکل 10 روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو اژانس قرار می گیرد.
نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی دوازدهم  ژوئن (بیست و دوم خرداد)  بمدت پنج روز در مقر آژانس در وین برگزار می شود.

ایران فعالیت های هسته ای خود را کاهش داده است
گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام می کند
ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است
 -  فعالیت‌های هسته‌ای ایران همچنان کاهش یافته است
-  ایران ذخایر اورانیوم غنی شده در مقیاس پایین را در اختیار دارد
- اورانیوم غنی شده این کشور در سطح پایین و کمتر از مقدار توافق شده 300 کیلوگرم است
- ایران مقادیر زیادی ذخایر آب سنگین دارد که برای خنک کردن رئاکتور از آن استفاده می‌کند و مقدار آن 128 تن و 200 کیلوگرم است
- ایران به صورت قابل ملاحظه‌ای حجم برنامه هسته‌ای خود را کاهش داده است
پس از انتشار گزارش آمانو نماینده کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت : گزارش جدید یوکیا آمانو مدیرکل آژانس  بار دیگر تایید کرده که همه فعالیتهای هسته ای ایران در چارچوب برجام پیش می رود.
رضا نجفی در گفت وگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: متن گزارش مشابه گزارشهای قبلی است و فقط تحولات فنی از زمان گزارش مارس تا حالا اضافه شده است. 
وی افزود : در گزارش ذکر شده که ذخیره آب سنگین ایران 128/2 تن است و کارخانه تولید آب سنگین فعلا در حال انجام فعالیتهای تعمیر و نگهداری سالانه است.همچنین در این گزارش به ادامه فعالیتهای تحقیق و توسعه غنی سازی و تولید روتورها و قطعات سانتریفیوژها در چارچوب برجام اشاره شده است.
نجفی در پایان افزود: در جمع بندی نیز اشاره کرده که از روز اجرای برجام ، آژانس به راستی آزمائی و نظارت بر اجرای اقدامات مرتبط هسته ای برجام توسط ایران ادامه داده است.

شماره خبر: 33307
تاریخ: شنبه 13 خرداد 1396  10:42 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط