• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افتتاح بزرگ‌ترین مرکز کنترل پهپاد در جهان

ICTPRESS - مدیرعامل شرکتEhang در مصاحبه‌ای عنوان کرد که این شرکت به‌تازگی بیشتر از 200 پهپاد 184 را به‌صورت آزمایشی به پرواز درآورده که برخی از آن‌ها قادرند به‌طور کامل در حالت خودران مدت به حرکت در آسمان ادامه دهند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، حدود یک سال پیش بود که شرکت چینی Ehang با رونمایی از یک پهپاد عظیم‌الجثه که با هدف جابه‌جایی انسان‌ها و انتقال اندام‌هاث مصنوعی انسان ساخته شده؛ توانست همه نگاه‌ها را به‌خود جلب کند.

بعد از آن؛ مقامات ایالت نوادای آمریکا مجوز پرواز آزمایشی این پهپادها را در آسمان این ایالت صادر کردند.

اما بعد از مدت‌ها سکوت؛ دریک ژیانگ مدیرعامل Ehang در مصاحبه‌ای عنوان کرد که این شرکت به‌تازگی بیشتر از 200 پهپاد 184 را به‌صورت آزمایشی به پرواز درآورده که برخی از آن‌ها قادرند به‌طور کامل در حالت خودران مدت به حرکت در آسمان ادامه دهند.

جزئیات زیادی ارائه نشده اما این را می‌دانیم که این شرکت موفق شده از این طریق اطلاعات زیادی را به‌منظور افزایش دقت پرواز و همچنین پایداری بیشتر پهپادها در آسمان جمع‌‌آوری کند.

اما به‌رغم موافقت مقامات ایالت نوادا هنوز Ehang نتوانسته حتی یک پرواز را در این منطقه انجام دهد.

ولی حالا صحبت از یک اتفاق بزرگ در میان است: راه‌اندازی مرکز فرماندهی پرواز پهپاد در شهر گوانگ ژو در چین است که اخیرا توسط مسئولین این شرکت رونمایی شد.

گفته می‌شود که این مرکز فعالیت خود را از دو ماه پیش آغاز کرده و در آن؛ مانیتورینگ اطلاعات زنده از قبیل سرعت؛ ارتفاع؛ قدرت تک‌تک ملخها؛ موقعیت مکانی؛ دوربین بیرونی و داخلی و ارتباط با مسافر انجام می‌شود.

هنوز ویدیویی از جابجایی مسافران توسط این پهپاد منتشر نشده ولی بعید به‌نظر می‌رسد که این شرکت چینی این پروژه را به‌دلیل مشکلات مالی فراموش کند.

 

شماره خبر: 31450
تاریخ: شنبه 11 دی 1395  11:00 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط