• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ربات‌ها به کمک تماشاگران معلول المپیک توکیو می‌آیند

13971021000128_Test_PhotoNICTPRESS - کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک 2020 توکیو تعدادی ربات را برای کمک به تماشاگران معلول این رقابت‌ها طراحی و تولید می‌کند.

 به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک 2020 توکیو قصد دارد تعدادی ربات را برای کمک به تماشاگران معلول این رقابت‌ها طراحی و تولید کند.

کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک تأیید کرده است که این اقدام به منظور ساخت یک تجربه بی نظیر و فراموش نشدنی برای معلولان است. 

این ربات‌ها حامل انواع غذا هستند تا رفاه معلولان تأمین شود. علاوه بر این، ربات‌ها به افراد معلول برای پیدا کردن صندلی خود کمک می‌کنند و اطلاعات مورد نیاز بازی‌ها را در اختیار‌ آنها قرار می‌دهد.

کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک دلیل استفاده از این نوع ربات‌ها را پیشرفت قابل ملاحضه صنعت رباتیک ژاپن عنوان کرده است.

ربات پشتیبانی انسانی (HSR) برای اولین بار در سال 2012 معرفی شد و دارای یک رابط کاربری مانند رایانه لوحی و یک دسته کوچک بازوگیر برای انتخاب وظایف است.

طبق آمار ارائه شده در المپیک 2020، 16 ربات پشتیبانی انسانی برای کمک به معلولان و ارائه خدمات به آنها به کار گرفته خواهد شد.

 

شماره خبر: 41050
تاریخ: یکشنبه 26 اسفند 1397  1:15 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط