اخبار بیوتکنولوژی

 • ايران صاحب بانک ذخاير زيستي بيوتکنولوژي نفت شد ICTPRESS - مسئول بانک ذخایر زیستی پژوهشگاه صنعت نفت، از تشکیل بانک ذخایر زیستی بیوتکنولوژی نفت برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در این بانک بیش از 400 میکروب شناسایی و ذخیره شده است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۸ شهريورسـاعت انتشار خبر : 12:17:42
 • گونه جدید باكتري بيماري‌زا، به نام ايران کشف شد ICTPRESS - با تلاش محققان مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، یک گونه جدید از مایکوباکتری‌ها کشف و تحت نام ایران با نام Mycobacterium Iranicum در بانک های علمی جهان به ثبت رسید.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۸ مردادسـاعت انتشار خبر : 10:06:18
 • محققان ايراني زمان تشخیص ویروس آنفلوآنزای نوع A را به يك پنجم كاهش دادند ICTPRESS - پژوهشگران کشورمان موفق به تشخیص ویروس آنفلوآنزای نوع A در مدت 25 دقیقه شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۸ مردادسـاعت انتشار خبر : 09:57:52
 • مرکز ملی موش تراریخت افتتاح شد ICTPRESS - مرکز ملی موش تراریخت با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افتتاح ‌شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ چهارشنبه ۴ خردادسـاعت انتشار خبر : 10:02:16
 • ساخت بیوسنسورهای ابریشمی برای بررسی تحولات داخل بدن ICTPRESS - متخصصان دانشگاه Tufts در ایالت بوستون آمریکا در تلاش برای ساخت یک بیوسنسور ابریشمی هستند که با کارگذاشتن آن در بدن انسان بتوان فرکانس های تراهرتزی پروتئین ها آنزیم ها و تحولات شیمیایی را به راحتی دریافت کرد .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۹ دوشنبه ۱ شهريورسـاعت انتشار خبر : 14:08:41
 • دوبی میزبان کنفرانس بیوتکنولوژی ICTPRESS - متخصصان حوزه بیوتکنولوژی از اقصی نقاط خاورمیانه روز 25 ماه می در فراخوان بیوتکنولوژی که در دوبی برگزار خواهد شد شرکت خواهند داشت .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۹ دوشنبه ۳ خردادسـاعت انتشار خبر : 09:46:59
 • ايران بر سكوي 23 توليد علم زيست‌فناوري دنيا
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ فروردينسـاعت انتشار خبر : 18:02:44
 • دانشمندان معتقدند : سيستم ترميم DNA راهي براي درمان سرطان
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۸ چهارشنبه ۱۷ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:43:32
 • سلولهای بنیادین در ساخت لنزهای چشمی ICTPRESS - مدت های مدیدی است که در علم چشم پزشکی از لنز برای بالاتر بردن قدرت دید بیماران استفاده می شود اما ...
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۸ دوشنبه ۱۸ خردادسـاعت انتشار خبر : 09:23:54
 • کشف پروتئین مرتبط با رشد تومور ICTPRESS - محققان آمریکایی موفق به کشف پروتئینی موسوم به PHD2 شده اند که نقش عمده ای در رشد تومور در بدن انسان دارد .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۸ يکشنبه ۱۷ خردادسـاعت انتشار خبر : 09:25:41
 • راهی امن برای تولید سلولهای بنیادین ICTPRESS - محققان آمریکایی توانسته اند با به کار گیری پروتئین خالص انسانی ، از سلولهای پوستی معمولی برای تولید سلولهای مشابه بنیادین استفاده کنند که به تعبیر دانشمندان این روش بهترین و امن ترین شیوه برای تولید سلولهای بنیادین است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۸ شنبه ۹ خردادسـاعت انتشار خبر : 09:05:00
 • راهی امن برای تولید سلولهای بنیادین ICTPRESS - محققان آمریکایی توانسته اند با به کار گیری پروتئین خالص انسانی ، از سلولهای پوستی معمولی برای تولید سلولهای مشابه بنیادین استفاده کنند که به تعبیر دانشمندان این روش بهترین و امن ترین شیوه برای تولید سلولهای بنیادین است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۸ شنبه ۹ خردادسـاعت انتشار خبر : 09:00:00
 • کشف دو پروتئین تاثیر گذار در تخمک گذاری ICTPRESS - محققان مرکز بهداشت و سلامت آمریکا از کشف دو پروتئین تاثیر گذار در تخمک گذاری موش خبر دادند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۸۸ شنبه ۲۶ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 13:13:27