اخبار سلولهای بنیادین

 • نخستین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می‌شود ICTPRESS - نخستین کنگره بین‌المللی "سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی"، از 30 اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال آینده به همت پژوهشگاه رویان، جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می ‌شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۴ ديسـاعت انتشار خبر : 09:20:31
 • مبارزه با تومور مغزی با استفاده از سلولهای بنیادین ICTPRESS - دانشمندان دانشگاه هاروارد به تازگی موفق به کشف راهی جدید برای مبارزه با سلولهای سرطانی مغر با استفاده از سلولهای بنیادین شده اند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۸ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:31:58
 • استفاده از سلولهای بنیادین در درمان بیماری پارکینسون ICTPRESS - اکنون بیش از سی سال است که سلولهای بنیادین در عرصه علوم درمانی توانسته اند امید به درمان بسیاری از بیماریها را تقویت کنند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۰ آبانسـاعت انتشار خبر : 12:20:07
 • کشف سلولهای بنیادین در چشم و امید به درمان نابینایی ICTPRESS - دانشمندان دانشگاه سوت همتون به تازگی موفق به کشف سلولهای بنیادین در چشم انسان شده اند که طبق تحقیقات می توان با تبدیل آنها به سلولهای حساس به نور بار دیگر بینایی را به افراد نابینا بازگرداند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهرسـاعت انتشار خبر : 14:28:18
 • نسل جدید نانوداروها برای ارتقاء شیوه های درمان با سلولهای بنیادین ICTPRESS - نانو ذراتی که به تازگی توسط محققان دانشگاه کارولینای شمالی ساخته شده این امکان را فراهم می کند که بیمارانی که دچار حملات قلبی شده اند بتوانند بدون نیاز به اهدای سلولهای بنیادین پردازش شده هم بافت قلبی جدید بسازند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۸ مهرسـاعت انتشار خبر : 10:20:09
 • معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری: از تجاری سازی محصولات در رویان حمایت می کنیم ICTPRESS - سورنا ستاری با بیان اینکه از پژوهشگاه رویان در حوزه تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان این پژوهشگاه حمایت می کنیم، گفت: تجاری سازی محصولات دانش بنیان پژوهشگاه رویان برای خدمات‌دهی به مردم است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريورسـاعت انتشار خبر : 16:28:06
 • سلول های بنیادی انقلاب دوم در پزشکی ICTPRESS - رئیس جهاد دانشگاهی گفت: سلول های بنیادی در دانش پزشکی به عنوان انقلاب دوم بعد از بیوتکنولوژی است که این موضوع حاکی از اهمیت این زمینه کاری در آینده علم پزشکی و سلامت مردم دارد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريورسـاعت انتشار خبر : 15:24:49
 • رفتار سلولهای بنیادی روده انسان برای نخستین بار کشف شد ICTPRESS - دانشمندان برای اولین بار موفق به کشف رفتار سلولهای بنیادی روده انسان شده‌اند که سرنخهای حیاتی در مورد ابتدایی‌ترین مراحل رشد سرطان روده ارائه می‌کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ مردادسـاعت انتشار خبر : 11:42:26
 • شکستگی استخوان با استفاده از ژل سلول بنیادی ترمیم مي شود ICTPRESS - فرآیند درمانی جدید دانشمندان دانشگاه کانتربری کریس چرچ انگلستان با استفاده از سلول‌های بنیادی، استخوان‌های شکسته را ترمیم کرده و به قربانیان تصادفی که با قطع عضو روبرو هستند، کمک می‌کنند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۳ تيرسـاعت انتشار خبر : 12:07:54
 • چگونگی گسترش سلولها برای نخستین بار کشف شد ICTPRESS - یک دستاورد در تحقیقات سلولی می‌تواند راه را برای درمانهایی که از گسترش سرطان در سراسر بدن جلوگیری می‌کنند، هموار کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تيرسـاعت انتشار خبر : 09:44:52
 • پروتکل درمان "آرتروز" با استفاده از سلول‌هاي بنيادي ثبت شد ICTPRESS - استاد گروه ايمونولوژي دانشگاه علوم‌پزشکي مشهد از اجراي طرح تحقيقاتي "درمان بيماران مبتلا به استئوآرتريت (آرتروز) با استفاده از سلول‌هاي بنيادي" روی 60 بيمار کانديد خبر داد و گفت: براي نخستين بار پروتکل درماني آن در خراسان ثبت و هماهنگي‌هاي لازم در سطح وزارت بهداشت برای ارائه آن انجام شده است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۱۴ تيرسـاعت انتشار خبر : 11:50:41
 • قلب مینیاتوری از سلول‌های بنیادی ساخته شد ICTPRESS - محققان دانشگاه ابرتی در اسکاتلند با استفاده از سلول‌های بنیادی موفق به تولید قلب مینیاتوری به قطر یک میلی‌متر شده‌اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۷ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:02:09
 • ضایعات ناشی از سکته قلبی با سلولهای بنیادی ترمیم مي شود ICTPRESS - رئیس پژوهشگاه رویان در خصوص آخرین تحقیقات این مرکز در زمینه سلول های بنیادی گفت: در ترمیم ضایعات ناشی از انفکتوس قلبی نیز در انسان کارهایی انجام شده است و تا به حال یک کار آزمایی بالینی صورت دادیم که می توانیم بیماران را به نتایج خوبی برسانیم و در حال پیگیری این موضوع هستیم.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ يکشنبه ۱ تيرسـاعت انتشار خبر : 09:49:15
 • تسهیلات بلاعوض به طرح‌های دانشگاهی سلول بنیادی اعطا می‌شود ICTPRESS - ستاد توسعه علوم و فناوري هاي سلول هاي بنيادي معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به هر یک از طرح های پژوهشی دانشگاه ها در حوزه سلول بنیادی تا سقف 200 میلیون ریال و طرح هاي كلان دانشگاهي كه تاكنون ارسال شده اند تا سقف یک میلیارد ریال کمک بلاعوض خواهد کرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ خردادسـاعت انتشار خبر : 12:17:46
 • سلولهای بالغ کبد به سلولهای بنیادی تبدیل مي شود ICTPRESS - دانشمندان موسسه سلول‌های بنیادی هاروارد بر این باورند که برگرداندن سلولهای بالغ کبد به حالت شبه سلول بنیادی می‌تواند یک کبد بیمار مزمن را درمان کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۹ خردادسـاعت انتشار خبر : 10:43:28
 • سکته مغزی با استفاده از سلولهای بنیادی درمان مي شود ICTPRESS - تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا در ایروین نشان می‌دهد، سلول‌های بنیادی استخراج شده از مغز استخوان در بهبود سکته مغزی مفید هستند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 11:40:27
 • از سلولهاي بنيادي براي ترميم گوش خارجي در مدل حيواني استفاده مي شود ICTPRESS - معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت:محققان جهاد دانشگاهی قم موفق به پیوند سلول های بنیادی مزانشیمال مشتق از بافت چربی به سگ شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۶ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 09:01:47
 • درمان دیابت با شبیه‌سازی سلول‌های بنیادی ICTPRESS - در دومین دستاورد شبیه‌سازی سلول‌های بنیادی طی یک ماه اخیر، محققان آمریکایی موفق به تولید سلول‌های بنیادی کاملا همسان با دی‌ان‌ای ‌یک بیمار مبتلا به دیابت شده‌اند که می‌تواند بعنوان روشی برای درمان این بیماری مورد استفاده قرار گیرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۹ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 11:00:52
 • بزرگترین اطلس کروموزومY تهیه شد ICTPRESS - دانشمندان با تهیه بزرگ ترین اطلس از ژن های کروموزوم Y دریافتند نخستین ژنهای تعیین کننده جنسیت در پستانداران حدود 180 میلیون سال پیش شکل گرفته است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۶ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 10:13:18
 • تولید سلول بنیادی جنینی از سلول بزرگسال ICTPRESS - دانشمندان آمریکایی برای نخستین بار موفق شدند سلولهای بنیادی جنینی را از سلول های بزرگسال به دست آوردند؛ پیشرفتی که می تواند به درمان بیماری های مرتبط با افزایش سن کمک کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردينسـاعت انتشار خبر : 10:10:39
 • فراخوان براي ارسال مقاله به همايش ملي پژوهش و کاربرد سلولهاي بنيادي ICTPRESS - پژوهشگران کشور برای ارسال مقاله به دومین همایش ملی پژوهش و کاربرد سلولهای بنیادی در مشهد تا سی ام فروردین فرصت دارند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردينسـاعت انتشار خبر : 10:17:20
 • دانشمندان موفق به تولید عضو در بدن زنده شدند ICTPRESS - دانشمندان توانسته اند برای نخستین بار یک عضو را در بدن حیوان زنده به طور کامل احیا کنند؛ پیشرفتی که می تواند راه را برای استفاده از این شیوه در انسان هموار سازد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردينسـاعت انتشار خبر : 07:43:06
 • تلاش برای تولید عضو انسان در بدن حیوانات ICTPRESS - معاون پژوهشی پژوهشگاه رویان با بیان اینکه درصدد هستیم تا با استفاده از ژن انسانی در بدن حیوانات اعضای بدن انسان را تولید کنیم، گفت: تحقیقات در این زمینه آغاز شده است که در فاز اولیه تحقیقاتی قرار دارد ولی همراه آن ترمیم ضایعات استخوانی با استفاده از سلول‌های بنیادی آغاز شده که به دستاوردهای خوبی در این زمینه رسیده ایم.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۳ اسفندسـاعت انتشار خبر : 09:39:18
 • ارسال سلولهای بنیادین انسان به منظور تسریع نرخ رشد به فضا ICTPRESS - یک دانشمند از مایوکلینیک فلوریدا قصد دارد ظرف یک سال آینده سلولهای بنیادین انسانی را به منظور تسریع نرخ رشد آنها به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال کند تا بتواند به تحولی چشمگیر در عرصه پزشکی ترمیمی دست یابد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۳ ديسـاعت انتشار خبر : 08:46:09
 • دانشمندان موفق به تولید کلیه از سلولهای بنیادین شدند ICTPRESS -دانشمندان استرالیایی با رشد یک کلیه کوچک در یک ظرف آزمایشگاهی موفق به تولید اولین عضو پیچیده بدن انسان از سلولهای بنیادین شدند، پیشرفتی که می تواند به بهبود روند درمان بیماریهای کلیوی کمک کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۶ آذرسـاعت انتشار خبر : 09:15:54
 • محققان كشورموفق به توليد پودر انعقادی براي بهبود فوری زخم‌ها شدند ICTPRESS - گروهی از محققان دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان موفق به طراحی و تولید پودر انعقاد خون شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۲ آذرسـاعت انتشار خبر : 12:05:19
 • رتبه چهارم ایران در نگهداری نوعی میکروارگانیسم‌ با کاربرد صنعتی ICTPRESS - بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده توسط فدراسیون جهانی کلکسیون‌های کشت، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با نگهداری بیش از 220 سویه آرکیایی رتبه چهار دنیا و رتبه دوم آسیا را به دست آورد که این میکروارگانیسم‌ها دارای کابردهای بیوتکنولوژیک و صنعتی است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذرسـاعت انتشار خبر : 11:24:22
 • خون مصنوعی با آب و نمک تولید شد ICTPRESS - دانشمندان موفق به تولید خون مصنوعی از آب، نمک و پروتئین شدند که این دستاورد می‌تواند در آینده بدون عوارض جانبی در انسان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ شنبه ۱۱ آبانسـاعت انتشار خبر : 09:06:36
 • درمان سکته مغزی با استفاده ازسلول‌های بنیادی ICTPRESS - گروهی از دانشمندان انگلیسی توانسته‌اند با استفاده از سلولهای بنیادی گام مهمی در درمان سکته مغزی بردارند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۵ آبانسـاعت انتشار خبر : 11:05:22
 • اجرای تحقیقات سلول‌های بنیادی بر اساس سند مصوب ICTPRESS - قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با اشاره به تصویب نهایی سند راهبری سلول‌های بنیادی بيان کرد: با تصویب نهایی این سند از این به بعد کارهای هدفمند در این حوزه بر اساس این سند اجرایی می‌شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:44:49
 • احیای مفصل زانو با سلول های بنیادی ICTPRESS - پژوهشگران ژاپنی می گویند با استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی مفصل آسیب دیده زانو را ترمیم و احیا کرده اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۸ مردادسـاعت انتشار خبر : 12:25:04
 • آموزش روش‌های درمان نارسایی کلیه با سلول‌های بنیادی ICTPRESS - چهارمین مدرسه تابستانی رویان با ارائه آموزش‌هایی در زمینه درمان نارسایی کلیه با سلول‌های بنیادی آغاز به کار کرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۱ مردادسـاعت انتشار خبر : 09:20:53
 • دانشمندان چيني از سلولهااي بنيادي، بافت دنداني توليد کردند ICTPRESS - دانشمندان چینی امروز سه شنبه از تولید موفقیت آمیز بافت دندانی از سلولهای بنیادی مشتق شده از دیگر بافتهای بدن خبر دادند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۸ مردادسـاعت انتشار خبر : 14:51:16
 • راهکار ساده دانشمندان چینی برای تولید سلولهای بنیادین ICTPRESS - دانشمندان و محققان چینی راهی آسان و مطمئن برای تولید سلولهای بنیادین ابداع کرده تا از آن برای تولید بافتها و اندامها در درمان بیماریها استفاده شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۰ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:02:27
 • رگ‌های خونی مصنوعی با دوام از سلولهای بنیادی تولید شد ICTPRESS - دانشمندان بیمارستان عمومی ماساچوست با استفاده از سلول‌های بنیادی توانسته‌اند رگهای خونی مصنوعی تولید کنند که تا 9 ماه در بدن دوام می‌آورند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۶ تيرسـاعت انتشار خبر : 08:36:19
 • سند ملی علوم و فناوری سلولهای بنیادی نهایی شد ICTPRESS - قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از نهایی شدن سند ملی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی خبر داد و گفت: این سند برای نهایی شدن به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۹ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:54:33
 • اولین نوزاد با روش جدید آزمایشهای لقاح مصنوعی متولد شد ICTPRESS - به دنبال استفاده از تکنیک جدید کم هزینه آزمایش نقص ژنتیکی جنین که می تواند موفقیت لقاح در محیط مصنوعی (IVF) را افزایش دهد، ماه گذشته اولین نوزاد لقاح مصنوعی به عنوان یک پسر سالم متولد شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۷ تيرسـاعت انتشار خبر : 14:15:54
 • شیوه نوین تولید بافت های بدن با تزریق سلول بنیادی ابداع شد ICTPRESS - پژوهشگران ژاپنی شیوه نوینی برای تولید بافت های بدن ارائه کرده اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ شنبه ۱۵ تيرسـاعت انتشار خبر : 09:12:42
 • سلول های بنیادی عوارض سكته مغزی را بهبود می دهد ICTPRESS - پزشكان می‌گویند: تزریق سلول های بنیادی به مغز پنج بیمار كه سكته مغزی كرده بودند باعث بهبود حركت، هوشیاری و تعادل آنها شده بدون آنكه عوارض جانبی داشته باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ خردادسـاعت انتشار خبر : 15:23:17
 • یک ژن منفرد که عامل بروز 3بیماری نادر است کشف شد ICTPRESS - یک گروه بین المللی از دانشمندان ژنی را شناسایی کرده اند که بسته به چگونگی تغییرش می تواند سه بیماری مختلف را ایجاد کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۸ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 18:11:03
 • بزرگترین شجره نامه سلولی انسان تولید شد ICTPRESS - دانشمندان بزرگترین شجره نامه سلولهای انسان را ساخته و نقشه عوامل منحصر به فرد 166 نوع سلول مختلف را که در بدن یک فرد وجود دارد تهیه کرده اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۳ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 10:02:40
 • درمان چاقی با شناسایی سلولهای بنیادی مغز براي کنترل اشتها ICTPRESS - دانشمند ایرانی دانشگاه ایست آنجلیا موفق به شناسایی گروهی از سلولهای بنیادی مغز شده که از قدرت کنترل اشتها برخوردار بوده و می‌توانند دلیل اصلی اختلالات تغذیه مانند چاقی باشند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۹ فروردينسـاعت انتشار خبر : 11:56:46
 • جداسازی سلول های بنیادی انسانی از بافت روده ICTPRESS - محققان آمریکایی برای نخستین بار موفق به جداسازی سلول های بنیادی بالغ از بافت روده شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردينسـاعت انتشار خبر : 12:44:54
 • سلولهای بنیادی چشایی در زبان شناسایی شد ICTPRESS - دانشمندان مرکز مونل، موفق به شناسایی محل و ویژگی‌های ژنتیکی خاص سلول‌های بنیادی چشایی در زبان شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱ اسفندسـاعت انتشار خبر : 10:35:31
 • سلول درمانی ضایعات نخاعی وارد فاز بالینی شد ICTPRESS - معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه استفاده از سلول های درمانی برای درمان ضایعات نخاعی به مرحله بالینی رسیده است، گفت: این روش هر چند که در بهبود کیفیت زندگی این بیماران موثر است ولی به عنوان یک روش درمانی تلقی نمی شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۵ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:26:52
 • تولید سلولهای بنیادین با چاپ سه‌بعدی امكان پذير شد ICTPRESS - دانشمندان دانشگاه هریوت وات در ادینبورو بریتانیا اظهار داشتند که تکنیک چاپ سه بعدی برای تولید سلولهای بنیادین در آینده می‌تواند روند پیشرفت را به سوی ارائه اندامهای مصنوعی تسریع کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۸ بهمنسـاعت انتشار خبر : 13:32:06
 • روند پیری با تزریق ژن طول عمر معکوس مي شود ICTPRESS - محققان توانسته اند با تزریق ژن طول عمر، پیری را در موش های کهنسال معکوس کرده و توان احیای دوباره سلول های بنیادی را در آنها ایجاد کنند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۷ بهمنسـاعت انتشار خبر : 10:01:50
 • سلولهای بنیادی يك نوع ماهی مي تواند دید را در انسان احیا كند ICTPRESS - محققان کانادایی می گویند ماهی گورخری که اغلب از آن در تحقیقات ژنتیکی استفاده می شود، می تواند با ترمیم شبکیه، دید را در انسان احیا کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ شنبه ۱۴ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:28:29
 • بافت کلیه از سلول‌های بنیادی تولید شد ICTPRESS - محققان ژاپنی توانسته اند برای نخستین بار در جهان بافت کلیه انسان را از سلول های بنیادی رشد دهند که این اقدام می تواند برای میلیونها بیمار مبتلا به نارسایی کلیه که وابسته به دیالیز هستند نوید بخش باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ شنبه ۷ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:59:05
 • درمان بیماری لوگریک با استفاده از سلولهای بنیادی ICTPRESS - پیوند سلولهای بنیادی می تواند برای افراد مبتلا به بیماری ALS یا لوگریک بسیار امید بخش باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۵ ديسـاعت انتشار خبر : 15:50:55