اخبار سلولهای بنیادین

 • فراخوان براي ارسال مقاله به همايش ملي پژوهش و کاربرد سلولهاي بنيادي ICTPRESS - پژوهشگران کشور برای ارسال مقاله به دومین همایش ملی پژوهش و کاربرد سلولهای بنیادی در مشهد تا سی ام فروردین فرصت دارند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردينسـاعت انتشار خبر : 10:17:20
 • دانشمندان موفق به تولید عضو در بدن زنده شدند ICTPRESS - دانشمندان توانسته اند برای نخستین بار یک عضو را در بدن حیوان زنده به طور کامل احیا کنند؛ پیشرفتی که می تواند راه را برای استفاده از این شیوه در انسان هموار سازد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردينسـاعت انتشار خبر : 07:43:06
 • تلاش برای تولید عضو انسان در بدن حیوانات ICTPRESS - معاون پژوهشی پژوهشگاه رویان با بیان اینکه درصدد هستیم تا با استفاده از ژن انسانی در بدن حیوانات اعضای بدن انسان را تولید کنیم، گفت: تحقیقات در این زمینه آغاز شده است که در فاز اولیه تحقیقاتی قرار دارد ولی همراه آن ترمیم ضایعات استخوانی با استفاده از سلول‌های بنیادی آغاز شده که به دستاوردهای خوبی در این زمینه رسیده ایم.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۳ اسفندسـاعت انتشار خبر : 09:39:18
 • ارسال سلولهای بنیادین انسان به منظور تسریع نرخ رشد به فضا ICTPRESS - یک دانشمند از مایوکلینیک فلوریدا قصد دارد ظرف یک سال آینده سلولهای بنیادین انسانی را به منظور تسریع نرخ رشد آنها به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال کند تا بتواند به تحولی چشمگیر در عرصه پزشکی ترمیمی دست یابد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۳ ديسـاعت انتشار خبر : 08:46:09
 • دانشمندان موفق به تولید کلیه از سلولهای بنیادین شدند ICTPRESS -دانشمندان استرالیایی با رشد یک کلیه کوچک در یک ظرف آزمایشگاهی موفق به تولید اولین عضو پیچیده بدن انسان از سلولهای بنیادین شدند، پیشرفتی که می تواند به بهبود روند درمان بیماریهای کلیوی کمک کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۶ آذرسـاعت انتشار خبر : 09:15:54
 • محققان كشورموفق به توليد پودر انعقادی براي بهبود فوری زخم‌ها شدند ICTPRESS - گروهی از محققان دانشگاه علوم‌ پزشکی زنجان موفق به طراحی و تولید پودر انعقاد خون شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۲ آذرسـاعت انتشار خبر : 12:05:19
 • رتبه چهارم ایران در نگهداری نوعی میکروارگانیسم‌ با کاربرد صنعتی ICTPRESS - بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده توسط فدراسیون جهانی کلکسیون‌های کشت، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با نگهداری بیش از 220 سویه آرکیایی رتبه چهار دنیا و رتبه دوم آسیا را به دست آورد که این میکروارگانیسم‌ها دارای کابردهای بیوتکنولوژیک و صنعتی است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذرسـاعت انتشار خبر : 11:24:22
 • خون مصنوعی با آب و نمک تولید شد ICTPRESS - دانشمندان موفق به تولید خون مصنوعی از آب، نمک و پروتئین شدند که این دستاورد می‌تواند در آینده بدون عوارض جانبی در انسان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ شنبه ۱۱ آبانسـاعت انتشار خبر : 09:06:36
 • درمان سکته مغزی با استفاده ازسلول‌های بنیادی ICTPRESS - گروهی از دانشمندان انگلیسی توانسته‌اند با استفاده از سلولهای بنیادی گام مهمی در درمان سکته مغزی بردارند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۵ آبانسـاعت انتشار خبر : 11:05:22
 • اجرای تحقیقات سلول‌های بنیادی بر اساس سند مصوب ICTPRESS - قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با اشاره به تصویب نهایی سند راهبری سلول‌های بنیادی بيان کرد: با تصویب نهایی این سند از این به بعد کارهای هدفمند در این حوزه بر اساس این سند اجرایی می‌شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:44:49
 • احیای مفصل زانو با سلول های بنیادی ICTPRESS - پژوهشگران ژاپنی می گویند با استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی مفصل آسیب دیده زانو را ترمیم و احیا کرده اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۸ مردادسـاعت انتشار خبر : 12:25:04
 • آموزش روش‌های درمان نارسایی کلیه با سلول‌های بنیادی ICTPRESS - چهارمین مدرسه تابستانی رویان با ارائه آموزش‌هایی در زمینه درمان نارسایی کلیه با سلول‌های بنیادی آغاز به کار کرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۱ مردادسـاعت انتشار خبر : 09:20:53
 • دانشمندان چيني از سلولهااي بنيادي، بافت دنداني توليد کردند ICTPRESS - دانشمندان چینی امروز سه شنبه از تولید موفقیت آمیز بافت دندانی از سلولهای بنیادی مشتق شده از دیگر بافتهای بدن خبر دادند .
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۸ مردادسـاعت انتشار خبر : 14:51:16
 • راهکار ساده دانشمندان چینی برای تولید سلولهای بنیادین ICTPRESS - دانشمندان و محققان چینی راهی آسان و مطمئن برای تولید سلولهای بنیادین ابداع کرده تا از آن برای تولید بافتها و اندامها در درمان بیماریها استفاده شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۰ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:02:27
 • رگ‌های خونی مصنوعی با دوام از سلولهای بنیادی تولید شد ICTPRESS - دانشمندان بیمارستان عمومی ماساچوست با استفاده از سلول‌های بنیادی توانسته‌اند رگهای خونی مصنوعی تولید کنند که تا 9 ماه در بدن دوام می‌آورند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۶ تيرسـاعت انتشار خبر : 08:36:19
 • سند ملی علوم و فناوری سلولهای بنیادی نهایی شد ICTPRESS - قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از نهایی شدن سند ملی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی خبر داد و گفت: این سند برای نهایی شدن به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۹ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:54:33
 • اولین نوزاد با روش جدید آزمایشهای لقاح مصنوعی متولد شد ICTPRESS - به دنبال استفاده از تکنیک جدید کم هزینه آزمایش نقص ژنتیکی جنین که می تواند موفقیت لقاح در محیط مصنوعی (IVF) را افزایش دهد، ماه گذشته اولین نوزاد لقاح مصنوعی به عنوان یک پسر سالم متولد شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۷ تيرسـاعت انتشار خبر : 14:15:54
 • شیوه نوین تولید بافت های بدن با تزریق سلول بنیادی ابداع شد ICTPRESS - پژوهشگران ژاپنی شیوه نوینی برای تولید بافت های بدن ارائه کرده اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ شنبه ۱۵ تيرسـاعت انتشار خبر : 09:12:42
 • سلول های بنیادی عوارض سكته مغزی را بهبود می دهد ICTPRESS - پزشكان می‌گویند: تزریق سلول های بنیادی به مغز پنج بیمار كه سكته مغزی كرده بودند باعث بهبود حركت، هوشیاری و تعادل آنها شده بدون آنكه عوارض جانبی داشته باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ خردادسـاعت انتشار خبر : 15:23:17
 • یک ژن منفرد که عامل بروز 3بیماری نادر است کشف شد ICTPRESS - یک گروه بین المللی از دانشمندان ژنی را شناسایی کرده اند که بسته به چگونگی تغییرش می تواند سه بیماری مختلف را ایجاد کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۸ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 18:11:03
 • بزرگترین شجره نامه سلولی انسان تولید شد ICTPRESS - دانشمندان بزرگترین شجره نامه سلولهای انسان را ساخته و نقشه عوامل منحصر به فرد 166 نوع سلول مختلف را که در بدن یک فرد وجود دارد تهیه کرده اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ سه شنبه ۳ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 10:02:40
 • درمان چاقی با شناسایی سلولهای بنیادی مغز براي کنترل اشتها ICTPRESS - دانشمند ایرانی دانشگاه ایست آنجلیا موفق به شناسایی گروهی از سلولهای بنیادی مغز شده که از قدرت کنترل اشتها برخوردار بوده و می‌توانند دلیل اصلی اختلالات تغذیه مانند چاقی باشند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۹ فروردينسـاعت انتشار خبر : 11:56:46
 • جداسازی سلول های بنیادی انسانی از بافت روده ICTPRESS - محققان آمریکایی برای نخستین بار موفق به جداسازی سلول های بنیادی بالغ از بافت روده شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردينسـاعت انتشار خبر : 12:44:54
 • سلولهای بنیادی چشایی در زبان شناسایی شد ICTPRESS - دانشمندان مرکز مونل، موفق به شناسایی محل و ویژگی‌های ژنتیکی خاص سلول‌های بنیادی چشایی در زبان شدند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱ اسفندسـاعت انتشار خبر : 10:35:31
 • سلول درمانی ضایعات نخاعی وارد فاز بالینی شد ICTPRESS - معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه استفاده از سلول های درمانی برای درمان ضایعات نخاعی به مرحله بالینی رسیده است، گفت: این روش هر چند که در بهبود کیفیت زندگی این بیماران موثر است ولی به عنوان یک روش درمانی تلقی نمی شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۵ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:26:52
 • تولید سلولهای بنیادین با چاپ سه‌بعدی امكان پذير شد ICTPRESS - دانشمندان دانشگاه هریوت وات در ادینبورو بریتانیا اظهار داشتند که تکنیک چاپ سه بعدی برای تولید سلولهای بنیادین در آینده می‌تواند روند پیشرفت را به سوی ارائه اندامهای مصنوعی تسریع کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۸ بهمنسـاعت انتشار خبر : 13:32:06
 • روند پیری با تزریق ژن طول عمر معکوس مي شود ICTPRESS - محققان توانسته اند با تزریق ژن طول عمر، پیری را در موش های کهنسال معکوس کرده و توان احیای دوباره سلول های بنیادی را در آنها ایجاد کنند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۷ بهمنسـاعت انتشار خبر : 10:01:50
 • سلولهای بنیادی يك نوع ماهی مي تواند دید را در انسان احیا كند ICTPRESS - محققان کانادایی می گویند ماهی گورخری که اغلب از آن در تحقیقات ژنتیکی استفاده می شود، می تواند با ترمیم شبکیه، دید را در انسان احیا کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ شنبه ۱۴ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:28:29
 • بافت کلیه از سلول‌های بنیادی تولید شد ICTPRESS - محققان ژاپنی توانسته اند برای نخستین بار در جهان بافت کلیه انسان را از سلول های بنیادی رشد دهند که این اقدام می تواند برای میلیونها بیمار مبتلا به نارسایی کلیه که وابسته به دیالیز هستند نوید بخش باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ شنبه ۷ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:59:05
 • درمان بیماری لوگریک با استفاده از سلولهای بنیادی ICTPRESS - پیوند سلولهای بنیادی می تواند برای افراد مبتلا به بیماری ALS یا لوگریک بسیار امید بخش باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۵ ديسـاعت انتشار خبر : 15:50:55
 • نخستین پیوند فک تحتانی افراد مرگ مغزی با سلول‌های بنیادی با موفقیت‌ انجام شد ICTPRESS - نخستین پیوند استخوان فک تحتانی افراد مرگ مغزی شده به بیماران، با کمک سلول‌های بنیادی مزانشیمی در کشور انجام شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۴ ديسـاعت انتشار خبر : 12:25:41
 • 7 بیماری که با سلولهای بنیادی درمان می‌شوند ICTPRESS - از اوایل دهه 1970 تا کنون از سلول‌های بنیادی برای مصارف مختلف پزشکی و درمان بیماریهای مختلف استفاده می‌شود و اکنون به جرأت می‌توان اعلام کرد که سلول‌های بنیادی برای درمان 7 بیماری موثر بوده است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۳ ديسـاعت انتشار خبر : 11:48:56
 • درمان بیماران دیابتی با سلول‌های بنیادی در آینده ممكن مي شود ICTPRESS - استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران از درمان بیماران دیابتی با استفاده از سلول‌های بنیادی در آینده خبر داد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ دوشنبه ۱۱ ديسـاعت انتشار خبر : 12:42:32
 • سلولهای عصبی ویژه خارش پوست کشف شدند ICTPRESS - دانشمندان سلولهای عصبی جدیدی را کشف کرده اند که علت احساس خارش پوست بوده و می‌تواند پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برای تولید نسل جدید داروهای ضدخارش باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ شنبه ۹ ديسـاعت انتشار خبر : 13:03:38
 • کاربردهای سلولهای بنیادی در ترمیم استخوان و مفاصل بررسی مي شود ICTPRESS - همایش کاربرد سلول درمانی در بیماریهای استخوان و مفاصل از سوی پژوهشگاه رویان برگزار می شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۵ ديسـاعت انتشار خبر : 13:03:01
 • تشخیص سرطانهای خونی در آزمایشگاههای کشورقابل انجام است ICTPRESS - دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین گفت: با توجه به امکانات و توانمندی علمی همکاران جامعه آزمایشگاهی کشور، تشخیص انواع سرطان‌های خونی با بهره‌مندی از روش‌ها و دستگاههای پیشرفته از جمله تست‌های مولکولی قابل انجام است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ دوشنبه ۴ ديسـاعت انتشار خبر : 10:29:16
 • پژوهشگران روش جديد تعقيب سلول‌هاي بنيادي را ارائه كردند ICTPRESS - پژوهشگران دانشگاه ليورپول روش‌های جدید ردگیری سلول‌های بنیادی و فهم بیشتر این که برای آن ها بعد از قرار گرفتنشان در بدن طي مدت مشخص چه اتفاقی می‌افتد، ارائه كرده‌اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۹ شهريورسـاعت انتشار خبر : 09:38:08
 • پيوند ايمن سلول‌هاي بنيادي خون‌ساز ممكن شد ICTPRESS - محقق برگزيده گروه «بيولوژي و فناوري سلول‌هاي بنيادي» سيزدهمين جشنواره بين‌المللي تحقيقاتي رويان، با ابداع روشي جديد شانس پيوند موفق سلول‌هاي بنيادي خون‌ساز غيرخودي به بيماران مبتلا به امراض خوني را افزايش داد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۱ شهريورسـاعت انتشار خبر : 09:38:01
 • ایجاد تکینیکی كه از هدر رفتن خون در حین جراحی های بزرگ جلوگيري مي كند ICTPRESS- محققان دانشگاه استرثکلاید تکینیکی را ایجاد کرده اند که می تواند از خونی که در حین جراحی های بزرگ هدر می رود استفاده کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱ شهريورسـاعت انتشار خبر : 14:18:20
 • تبديل گلبول‌هاي قرمز به حسگرهاي شيميايي توسط محققان كلمبيايي ICTPRESS - محققان دانشگاه ميسوري كلمبيا موفق به تبديل گلبول‌هاي قرمز به حسگرهاي شيميايي شدند كه مي‌تواند ضمن بازگشت به سيستم گردش خون، براي بررسي وضعيت لحظه‌اي خون در بدن بيمار مورد استفاده قرار گيرد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱ شهريورسـاعت انتشار خبر : 09:36:45
 • پيشگيري از آرتروز با شيوه اميدبخش ابداعي دانشمند ايراني ICTPRESS - يك دانشمند ايراني دانشگاه «دوك» به روشي بسيار اميدبخش براي پيشگيري از ابتلا به آرتروز پس از آسيب مفاصل با استفاده از سلول‌هاي بنيادي دست يافت.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۴ مردادسـاعت انتشار خبر : 19:09:52
 • كليد اساسي بهتر فكر كردن انسان‌ها با كشف گونه جديد سلول‌هاي بنيادي ICTPRESS - گونه جديد سلول بنيادي كه به تازگي كشف شده مي‌تواند كليد اساسي بهتر فكر كردن در انسان‌ها باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ شنبه ۲۱ مردادسـاعت انتشار خبر : 09:02:43
 • قلب‌هاي پير با سلول‌هاي بنيادي جوان‌ می شوند ICTPRESS - محققان دانشگاه سان‌ديگو با استفاده از سلول هاي بنيادي اصلاح‌شده موفق به جوان‌سازي مجدد بافت هاي آسيب‌ديده و پير قلب در بيماران سكته قلبي كهن سال شده‌اند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۴ مردادسـاعت انتشار خبر : 08:53:23
 • تمايز سلول‌هاي بنيادي به سلول‌هاي غضروف توسط محققان ايراني ICTPRESS - محققان دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاه اميركبير موفق به بررسي تمايز سلول‌هاي بنيادي مزانشيم به سلول‌هاي كندروسيت با استفاده از تركيب بار فشار هيدروستاتيك و تنش برشي شدند كه مي‌تواند روشي براي درمان بيماري‌هاي مفصلي باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۳۰ فروردينسـاعت انتشار خبر : 11:10:31
 • محققان کشور موفق به درمان نارسایی قلبی با استفاده از سلول های بنیادی شدند ICTPRESS - یک محقق دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با استفاده از سلول های بنیادی مغز استخوان اقدام به ترمیم بافت عروق کرونر 2بیمار که دچار نارسایی عروق کرونری بودند، کردیم و در آینده قرار است این روش بر روی نارسایی قلبی مادرزادی اجرایی شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ سه شنبه ۱۶ اسفندسـاعت انتشار خبر : 11:11:08
 • سلول‌هاي بنيادي باعث رشد مجدد ماهيچه قلب آسيب‌ديده مي شوند ICTPRESS - نتايج كار آزمايي باليني موسسه قلب سيدرز- سيناي لس‌آنجلس نشان داده كه درمان بيماران حمله قلبي با تزريق سلول‌هاي مشتق قلبي به رشد مجدد ماهيچه سالم در قلب آسيب‌ديده كمك مي‌كند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۶ بهمنسـاعت انتشار خبر : 12:35:50
 • بزهاي تراریخته "شنگول و منگول" حاوی ژن فاکتور 9 هستند ICTPRESS - دو بز ترایخته شنگول و منگول حاوی ژن فاکتور 9 هستند. به این ترتیب حیوانات تولید شده به عنوان یک بایوراکتور و جایگزین مناسب برای کارخانه های داروسازی شناخته می شوند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ شنبه ۱۵ بهمنسـاعت انتشار خبر : 10:43:59
 • منبع جدید سلول های بنیادی در شبکیه چشم کشف شد ICTPRESS - گروهی از دانشمندان آمریکایی موفق شدند در شبکیه چشم منبعی از سلول های بنیادی انعطاف پذیر بزرگسال را کشف کنند که به راحتی قابل استخراج است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۸ ديسـاعت انتشار خبر : 10:35:10
 • دانشمندان با سلول مخمر مکالمه مي كنند ICTPRESS - محققان در لابراتوار زوریخ شیوه مکالمه با مخمرها را فرا گرفته اند و در مکالمه ای توانستند میان مخمرها و یک رایانه ارتباط برقرار کنند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ دوشنبه ۳۰ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:04:35
 • خون مصنوعی برای نخستین بار درون رگ های انسان پمپاژ شد ICTPRESS - نخستین انتقال موفقیت آمیز خون در بدن انسان توسط لابراتوار Luc Douay از دانشگاه پیر و ماری کوری (pierre and Marie Curie) پاریس که از سلول های بنیادی خون ساز از مغز استخوان یک نفر به طور داوطلبانه گرفته شده بود، انجام شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۲ آبانسـاعت انتشار خبر : 09:14:27