آرشیو اخبار

 قیمت نت بوک های 10 اینچی کمتر از 300 هزار تومان می شود

قیمت نت بوک های 10 اینچی کمتر از 300 هزار تومان می شود

ICTPRESS - روزی که Asus در سال 2007 می خواست اولین نت بوک خود را به دنیا معرفی کند اعلام کرد که قصد دارد آن را به قیمت 199 هزار تومان به بازار عرضه کند. آن قیمت آن زمان بسیار خوشبینانه بود اما امروز بعد از دو سال قیمت ها واقعاً شروع به کاهش کرده اند.

به گزارش ICTPRESS به نقل از  لاوانا ، سایت های زیادی نوت بوک جدید Dell را تبلیغ کرده اند که مدل به روز شده سری Inspiron Mini 10V که از صفحه نمایش 10 اینچی برخوردار است و تا آخر اردیبهشت به بازار عرضه می شود از قیمت 299 هزار تومان برخوردار خواهد بود در حالیکه مدل فعلی یعنی Inspiron Mini 10 با قیمت 399 هزار تومان در بازار موجود است.
هر دو این مدل ها کاملاً شبیه هم هستند و تنها تفاوت آن ها در پردازنده است که مدل جدید تر از پردازنده اینتل Atom N270 استفاده خواهد کرد و جایگزین سری Z در مدل قبلی خواهد شد. این در حالی است که مدل 9 اینچ همین نت بوک با پردازنده N270 قبلاً با قیمت 279 هزا تومان به بازار عرضه شده بود.
یکی از عمده ترین دلایل کاهش قیمت نت بوک ها عرضه نوت بوک های  فوق باریک برندهای بزرگ  دنیا به بازار با پردازنده های CULV اینتل و قیمت های رقابتی است که عرضه را برای نت بوک ها تنگ می کند.


این خبر تابحال 2253 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1911
تاریخ درج خبر:۱۳۸۸ بيست و چهارم ارديبهشت
ساعت درج خبر:10:23:29
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: