آرشیو اخبار

 ارائه وايمكس همراه اول از خردادماه

ارائه وايمكس همراه اول از خردادماه

ICTPRESS - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیارايران در مورد عرضه سرویس وايمكس و خریداری 40 درصد سهام اپراتوری وایمکس گفت: مذاکرات با این اپراتور انجام شده و توافق برای خریداری 40 درصد سهام ممتاز مدیریتی صورت گرفته است.

پیش‌بینی می‌شود این سرویس در خردادماه جاری از طریق استفاده از آنتن‌های موبایل همراه اول انجام شود.
به گزارش خبرنگار  ICTPRESS ، وحيد صدوقي مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران در نشست خبري صبح امروز خود  گفت: همراه اول از نظر بازده ارزش ویژه رتبه اول را در کشور کسب کرده و نیز از نظر تعداد مشترکان دایمی در جایگاه اول خاورمیانه قرار دارد همچنین همراه اول از نظر سودآوری در میان شرکتهای برتر کشور جایگاه پنجم و از نظر تعداد مشترکان دایمی در سطح جهان بین 765 اپراتور رتبه دهم و رتبه 26 را از لحاظ تعداد کل مشترکان در سطح جهان به دست آورده است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از توسعه ظرفیت شبکه IN برای ارایه سیم کارتهای اعتباری و نیز افزایش ظرفیت واگذاری این شبکه خبر داد و گفت: 36  میلیون نفر در دو سال گذشته از سیستم‌های غیرحضوری برای پرداخت قبوض خود استفاده کرده‌اند.
وی با بیان اینکه 85 درصد قبوض مشترکان در کرج و غرب استان تهران به صورت غیرحضوری پرداخت شده است، ادامه داد: از این حیث کرج رتبه اول، خراسان شمالی رتبه دوم و شهر تهران رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌اند.
صدوقی تعداد مشترکان موبایل همراه اول را 37 میلیون و 42 هزار مشترک عنوان کرد که از این تعداد 16 میلیون و 35 هزار مشترک دایمی و 21 میلیون و 387 هزار نفر مشترک اعتباری هستند. این اپراتور همچنین با 226 اپراتور از 110 کشور دنیا قرارداد رومینگ دارد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از افزایش ظرفیت مرکز اس ام اس از 6 هزار پیام به 10 هزار پیام در ثانیه خبر داد و گفت: 28 هزار و 970 کیلومتر معادل 96 درصد از جاده‌های اصلی کشور تحت پوشش همراه اول قرار دارد و حدود 14 هزار کیلومتر معادل 68 درصد جاده‌های فرعی نیز تحت پوشش این شبکه قرار گرفته است.
وی میزان پوشش جاده‌های ریلی را نیز 4 هزار کیلومتر معادل 70 درصد عنوان کرد و گفت: در مجموع حدود 83  درصد از تمامی جاده‌های کشور تحت پوشش موبایل قرار دارند.
صدوقی با اشاره به افزایش میزان ترافیک شبکه موبایل در شهر تهران و افزایش دسترسی مشترکان خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان درصد موفقیت مکالمات به  حدود 93 درصد رسیده و میزان درصد موفقیت انتقال مکالمات به حدود 97 درصد رسيده است.
صدوقي در ادامه با اشاره به مشكلاتي كه در رابطه با نسل سايت‌ها‌ با شهرداري وجود دارد گفت: سعي‌مان بر اين بود كه مشكلاتمان با شهرداري و جاهاي ديگر را كمتر رسانه‌يي كنيم؛ سعي مي‌كنيم در فضاي بدون تشنج مشكلات را حل كنيم. كليه توسعه ما در رابطه با BTSها در پشت‌بام‌ها و فضاي شهري داراي مجوز از شركت ارتباط مشترك شهر است و بدون مجوز كاري را انجام نمي‌دهيم و ما هيچ توسعه‌ مخفيانه‌اي نداريم.
مدير عامل همراه اول با بيان اين كه 80 درصد سود مخابرات از محل شركت ارتباطات سيار است تاكيد كرد: با توجه به اينكه نرخ تلفن ثابت حدود 7 سال است كه افزايش نداشته، بنابراين اين موضوع از نظر قيمت و نرخ بايد اصلاح شود و يا دولت يارانه را براي آن در نظر بگيرد . 
او دربخشي از سخنان خود با بيان اينكه بيش از 20 تا 25 درصد پيام‌ها ويروسي است و ممكن است اين ويروس‌ها از گوشي به گوشي ديگر منتقل شود گفت: پيامک‌هاي تخريبي تنها با وجود شاکي خصوصي قابل پيگيري است و متن پيامک در شبکه همراه اول به هيچ عنوان ذخيره نمي‌شود اما مخابرات ارسال كننده پيام راشناسايي مي‌كند.


این خبر تابحال 11897 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:6406
تاریخ درج خبر:۱۳۸۹ بيست و هشتم ارديبهشت
ساعت درج خبر:16:20:53
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: