آرشیو اخبار

 استفاده از سلول بنیادین عصبی انسان برای درمان فلجی در موش

استفاده از سلول بنیادین عصبی انسان برای درمان فلجی در موش

ICTPRESS - متخصصان مرکز تحقیقاتی سلول های بنیادین در دانشگاه کالیفرنیا Irvine ( UCI) تحقیقاتی انجام داده اند که بر اساس آن سلول های بنیادین عصبی در بدن انسان برای درمان فلجی در موش مورد استفاده قرار گرفت .

به گزارش ICTPRESS : در این تحقیقات محققان برای درمان فلجی موشی که 30 روز پیش از آن به دلیل ضربه ای که به ستون فقراتش وارد آمده بود فلج شده بود ، سلول های بنیادین عصبی انسان را به بدن وی تزریق کردند که این موش پس از چند روز علائم بهبودی را نشان داده و توانست مجددا حرکت کند .
گزارش ها حاکی است هدف از تزریق این سلول های بنیادین 30 روز پس از وقوع فلجی بررسی نقش درمانی سلول های بنیادین بر فلجی های مزمن بوده است . نتیجه این تحقیق از آنجا مهم است که برای نخستین بار سلول های بنیادین عصبی انسان  توانسته نشانه های بهبود در حرکت  را به موش مبتلا به فلجی مزمن باز گرداند . طبق گفته متخصصان در انسان فاز مزمن فلجی معمولا تا چند هفته و یا چند ماه پس از وقوع حادثه منجر به فلجی اتفاق نمی افتد .
طبق گفته Stephen Huhn نتیجه این تحقیق بسیار هیجان انگیز است چرا که می تواند نویدبخش درمان بیماری های نخاعی و حرکتی  انسان توسط سلول های بنیادین عصبی باشد .
طبق گفته وی تنها در آمریکا بیش از 1.3 میلیون نفر با عارضه صدمات نخاعی مزمن زندگی می کنند و این تحقیق شاید راه را برای درکمان این بیماران در آینده نه چندان دور باز کند .
طبق گفته وی آزمون کلینیکی این شیوه تحقیقاتی بر روی انسان از سال 2011 آغاز خواهد شد.
گفتنی است برای دسترسی به گزارش تحقیقاتی این گروه به لینک  زیر مراجعه شود :
.http://dx.plos.org/10.1371/journal.pone.0012272

StemCells, Inc. Reports Breakthrough Using Human Neural Stem Cells to Restore Motor Function in Chronic Spinal Cord Injury
Newly Published Study Shows Long-Term Reversal of Hind Limb Paralysis in Spinal Cord Injured Mice


این خبر تابحال 1024 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:7882
تاریخ درج خبر:۱۳۸۹ بيست و دوم شهريور
ساعت درج خبر:11:19:54
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: