آرشیو اخبار

 جيتكس 2011 مهر 90 برگزار مي شود

جيتكس 2011 مهر 90 برگزار مي شود

ICTPRESS - بزرگ ترين رويداد ICT خاورميانه با عنوان نمايشگاه جيتكس از 9 تا 13 اكتبر 2011 در شهر دوبي برگزار مي شود.

به گزارش ICTPRESS ؛ به تازگي مسئولان برگزاري اين نمايشگاه براي حضور آناني كه مي خواهند به اين نمايشگاه پيوسته و دستاوردهاي خود را به نمايش بگذارند فراخوان هاي الكترونيكي صادر كرد.
بخش هاي Digital Media & Marketing و Card Technology جزو بخش هاي جديد نمايشگاه سال 2011 جيتكس هستند.
پس از CeBIT و CES شايد GITEX مهمترين نمايشگاه براي خانواده فناوري جهان محسوب مي شود كه دير زماني قرار بود الكامپ تهران نيز در رقابت با آن برآيد.
البته ناگفته نماند الكامپ شانزدهم با يادآوري خاطره عظمت در برگزاري الكامپ دهم ، جاي تامل بر اين ماجرا گذاشت.
هفته فناوري در دوبي معمولا اين شهر توريستي را متاثر از برگزاري خود قرار داده و ضمن افزايش قيمت ها براي توريست ها افزايش قابل ملاحظه سطح سرويس دهي به توريست ها را نيز به دنبال دارد.
در این نمایشگاه ،کشور های مختلف جهان به ارائه دستاورد های گوناگون خود که یک سال تمام روی آن کار کردند می پردازند.
دستاوردهایی در زمینه های دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک، الکترونیک و مخابرات، ماهواره و ارتباطات بی سیم، کامپیوتر ( نرم افزار و سخت افزار)، سیستم های مداربسته، دوربین های فیلم برداری و عکسبرداری، تلویزیون های غول پیکر و خلاصه آنچه که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از آن یاد می شود.
جیتکس نزد دولتمردان امارات آن چنان با اهمیت است که امیر دوبی هرساله بدون تشریفات خاص نمایشگاه را افتتاح و به بازدید از قسمت هایی از آن می پردازد.
با وجود افول سال به سال این نمایشگاه خصوصا دو سال اخیر اما انگار دوبی 5 روز تمام تنها به جیتکس و مدعوین آن متعلق است. البته قابل ذکر است که دیگر از تبلیغات محیطی مخصوص نمایشگاه مورد قابل توجهی به چشم نمی خورد.
ارزش افزوده برگزاری نمایشگاه جیتکس رشد اقتصادی در بازه زمانی 5 روزه برگزاری نمایشگاه است با تبعات بلند مدت یک ساله که با رونق اقتصادی برای بنگاه های کوچک مرکز تجارت جهانی دوبی همراه می شود.
جيتكس 2010 ، يكشنبه تا پنجشنبه 25 تا 29 مهر ماه سال 89  در حالي برگزار شد كه برگزار كنندگان و شركت كنندگان اين نمايشگاه سي سالگي جيتكس را جشن گرفتند.
Gitex Shopper
نمایشگاه فروش محصولات الکترونیکی Gitex Shopper عنوان دار بزرگترین نمایشگاه بین المللی محصولات الکترونیکی در خاورمیانه و یکی از سه نمایشگاه برتر جهان نيز در حاشيه جيتكس و در محل فرودگاه دوبي بر پا مي شود.
به گزارش ICTPRESS : در نمایشگاه سال 2010 بسیاری از بازیگران اصلی بازارهای محصولات الکترونیکی همچون ایسر ، کنون ، دل ، اچ پی ، لنوو، مایکروسافت ، نوکیا ، سامسونگ ، سندیسک و سونی شرکت داشتند.
بنابراين گزارش : برخی برند ها همچون کانن ، گروه رایانه ای دوبی ، E4U و Istyle برای نخستین بار در نمایشگاه جیتکس شرکت كردند.
نمایشگاه GITEX shopper به عنوان بخش بسیار مهمی از هفته رویدادهای جیتکس در این دوره به رکوردی بی سابقه در تاریخ سی ساله فعالیت این نمایشگاه دست یافت .
به گزارش ICTPRESS : در این نمایشگاه 8 روزه نرخ فروش به خصوص در دو بخش گوشی های تلفن همراه و دوربین های دیجیتالی  به بالاترین رکورد رسید .در این دوره تعداد شرکت های حضور یافته نیز با 40 درصد رشد همراه بود .
نمايشگاه جيتكس در آدرس اينترنتي : http://www.gitex.com  قابل پي گيري است.


این خبر تابحال 2804 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:9349
تاریخ درج خبر:۱۳۸۹ بيست و چهارم اسفند
ساعت درج خبر:15:12:58
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: