• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

محمدباقر اثنی عشری: پیگیر نیازهای ارزی شرکت‌های فاوا هستیم

پیگیر نیازهای ارزی شرکت‌های فاوا هستیمICTPRESS - یک روز پس از صدور حکم ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به نام محمدباقر اثنی عشری به دست رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم افطار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان با وی به گفتگو نشستیم.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، در این گفتگوی کوتاه به برنامه‌های رئیس جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برای تحکیم جایگاه سازمان، پیگیری مسائل ارزی شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، نحوه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و تعامل صنف با دولت پرداخته شد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اظهار داشت: همانگونه که در چهارچوب‌های قبل از انتخابات اعلام شد برای تحکیم جایگاه سازمان و رونق کسب‌وکار اعضای صنف در حال تدوین برنامه‌هایی هستیم. جایگاه نظام صنفی رایانه‌ای جایگاه محکمی است، این سازمان جزو معدود تشکل‌هایی است که حکم رئیس آن را رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کند. 

وی در ادامه گفت: در واقع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نهادی است مردم‌نهاد، هیات مدیره نظام‌های استانی، شورای مرکزی و رئیس سازمان با رای مردم و حاکمیت انتخاب می‌شود و جایگاه مستحکمی دارد. در این دوره برنامه داریم وفاق صنفی را گسترش دهیم. شعاری که داشتیم پیش به‌سوی اقتصاد دیجیتال بوده که در نمایشگاه الکامپ امسال نیز با همین شعار "اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی" به جلو حرکت خواهیم کرد خوشبختانه به نظر می‌رسد فضای خوبی پیش رو است و همچنین دولت و مردم درک کرده‌اند که موتور پیشران توسعه در کشور ICT است.


محمدباقر اثنی عشری در خصوص مسائل ارزی و مشکلاتی که برای شرکت‌های عضو به وجود آمده است، افزود: ما یک سری مکاتبات با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات و دفتر ریاست جمهوری داشتیم،

دفتر رئیس‌جمهور نامه‌ای به "سیف رئیس بانک مرکزی" نوشتند که در خصوص مسائل ارزی شرکت‌های IT  با نظر مساعد رسیدگی کنند.

جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امروز دستوری دادند تا نسبت به مساله نیازهای ارزی شرکت‌های ICT رسیدگی شود که این مورد پیگیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اثنی عشری ضمن اشاره به داشتن برنامه ای برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ ها، بیان کرد: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اتفاقی که در کشور برای استارتاپ ها می‌افتد برگزاری نمایشگاه الکامپ است که در فضایی در مقیاس ملی حضور می‌یابند و با یکدیگر، با مخاطبان، مردم و سرمایه‌گذاران آشنا می‌شوند. 

وی در ادامه گفت: استارتاپ ها چهار سال پیش در نمایشگاه الکامپ 80 شرکت در یک بخش از سالن 18 حضور داشتند. سال 95 در کل سالن 18 حضور داشتند و در سال 96 سالن‌های شماره 8 و 9 که جزو سالن‌های خوب نمایشگاه است به استارتاپ ها اختصاص داشت و امسال احتمالا سالن‌های 8 و 9 تکمیل خواهند شد و در نظر داریم سالن‌های شماره 10 و 11 را نیز اضافه کنیم. 

امسال استقبال خیلی خوب بوده، نکته قابل‌توجه این است که تعداد زیادی از استارتاپ ها که در سال پیش با یک میز شرکت کرده بودند امسال در یک غرفه حضور پیدا خواهند کرد که نشان می‌دهد در یک سال گذشته رشد خوبی داشته‌اند و الکامپ برایشان جذاب بوده است .

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر تعامل هر چه بیشتر بخش خصوصی و دولت، افزود: در دولت جدید خوشبختانه این ارتباط ارگانیک و سازمانی وجود دارد و برای مثال همان‌طور که شاهد هستیم مدیران ارشد استان اصفهان در مراسم افطار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان حضور چشمگیری داشتند که این درواقع تعامل است و نشان می‌دهد جایگاه سازمان را به رسمیت می‌شناسند و این نمونه‌ خیلی خوبی است. 

منشا قدرت ما از نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها است.

 


پیگیر نیازهای ارزی شرکت‌های فاوا هستیم

شماره خبر: 36756
تاریخ: شنبه 19 خرداد 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط