• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود

logo1ICTPRESS - مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT Challenge) در شش ماه دوم سال ۱۳۹۷در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دبیرخانه این مسابقات، رویدادهای ICT چلنج (ICT Challenge) مجموعه مسابقاتی است که با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار، تحت یک سری قوانین خاص و به منظور حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود.

این رویدادها توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، سازمان نظام صنفی رایانه ای و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود و در هر کدام از آنها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و برای حل این چالش، یک مسابقه برگزار خواهد شد.

برای انتخاب چالش اصلی مسابقه، گروهی از مجموعه های فعال در حوزه ICT تشکیل شده و با نظر این گروه و تحت یک سری قوانین خاص چالش های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد.

با توجه به چالش انتخاب شده، افراد مستعد و توانمند و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می شوند.

مسابقات به صورت حضوری و طی یک روز ( ۱۲ ساعت ) برگزار می شود و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

در این راستا رویدادهای ICT Challenge در سال ۱۳۹۷ طراحی شده و به ترتیب اجرا خواهد شد که این رویدادها در حوزه برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی است و در سال آینده وارد حوزه های جدید ICT خواهد شد.

رویداد java challenge به عنوان چالش زبان برنامه نویسی جاوا ۱۵ آذرماه و php challenge به عنوان چالش زبان برنامه نویسی پی اچ پی ۱۳ دی ماه برگزار می شود؛ همچنین سومین رویداد مربوط به چالش زبان برنامه نویسی پایتون (python challenge) است که ۱۶ اسفندماه برپا خواهد شد.

با توجه به هدف اصلی رویداد که شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است، چالش ها طوری انتخاب می شوند که بعد از برگزاری رویداد موضوعی واقعی و مطرح در صنعت حل شده باشد و امکان جذب شرکت کنندگان برتر در صنعت فراهم شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی این رویداد در نشانی www.Ictchallenge.ir مراجعه کنند.

 


شماره خبر: 38901
تاریخ: یکشنبه 27 آبان 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط