• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آیفون 8 احتمالا دارای اسکنر سه بعدی لیزری خواهد بود

1c5f1eb7-eaf0-46a9-901d-565bc7615218ICTPRESS - اپل از مدت ها پیش علاقه خود را به فناوری واقعیت افزوده ابراز کرده و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند را خریداری کرده است. البته هنوز مشخص نیست که اپل قصد دارد چگونه از این فناوری در محصولات هوشمند خود استفاده کند، البته جدیدترین شایعات از بکارگیری این فناوری در آیفون 8 این شرکت خبر می دهند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، اکنون گزارش جدیدی توسط Rod Hall از شرکت سرمایه گذازی J.P.Morgan منتشر شده که اطلاعات جدیدی در این زمینه ارایه می کند. به گفته Hall، انتظار می رود که اپل در آیفون 8 خود از یک ماژول اسکن لیزری سه بعدی استفاده کند. احتمالا از این ماژول برای اسکن صورت و سایر کاربری های AR در آینده استفاده خواهد شد.

گفته می شود که این اسکنر لیزری سه بعدی جایگزین Touch ID شده و نقش یک ابزار امنیتی برای باز کردن قفل آیفون های کاربران را ایفا خواهد کرد. در حال حاضر میزان خطای تاچ آی دی برای باز کردن قفل گوشی ها 1 در 50000 است. اما به نظر می رود که این ماژول اسکن لیزری دقت بسیار بیشتری خواهد داشت، حتی در اولین دفعات استفاده از آن.

البته این اولین باری نیست که درباره احتمال جایگزین شدن یک ابزار امنیتی متفاوت به جای Touch IDمی خوانیم، البته پیش از این شایعه شده بود که این ابزار جدید یک اسکنر عنبیه چشم و نه یک اسکنر چهره خواهد بود.

 

در هر حال با توجه به اینکه این شایعات توسط اپل تایید نشده اند نمی توان درباره صحت آنها به صورت کامل مطمئن بود.

شماره خبر: 32028
تاریخ: پنجشنبه 28 بهمن 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط