• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل آسیاتک: اجرای فاز آزمایشی تلویزیون اینترنتی آسیاتک با همکاری صدا و سیما

1471698493ICTPRESS - مدیرعامل شرکت انتقال داده های آسیاتک گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ سایت از پرترافیک ترین سایت های داخلی برای استفاده روی شبکه ملی اطلاعات در دسترس قرار گرفته است که استفاده از این سایت ها، نصف قیمت اینترنت بین‌الملل برای کاربران محاسبه می شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدعلی یوسفی زاده، در نشست خبری روز شنبه 21 اسفند 95 با خبرنگاران رسانه ها، در خصوص شیوه اعمال تفکیک تعرفه استفاده از سایت های داخلی در شبکه ملی اطلاعات نسبت به سایت های خارجی که قرار بود از ۱۵ اسفندماه اجرایی شود، گفت: مطابق با این مصوبه، با اهداف شبکه ملی اطلاعات، مشترکان به استفاده از سایت های داخلی و افزایش میزان محتوای داخلی کشور ترغیب خواهند شد.
وی با بیان اینکه روش اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در میزان خرید بسته اینترنت مشترکان اعمال می شود، گفت: به این معنی که مشترک در خرید یک بسته اینترنت به میزان دو برابر حجم ترافیک خارجی، ترافیک داخلی دریافت می کند. برای مثال در صورتی که برای خرید یک بسته اینترنت، مشترک یک گیگابیت حجم ترافیک بین‌الملل داشته باشد معادل آن دو گیگابیت حجم، امکان استفاده از سایت های داخلی خواهد داشت.
مدیرعامل آسیاتک هدف از این مصوبه را جهت دهی به فرهنگ مصرف به سمت استفاده از ترافیک داخلی در بستر شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت: در گذشته نیز امکاناتی از سوی شرکت های اینترنتی برای تمایز استفاده از ترافیک داخلی به خارجی برای کاربران فراهم شده بود، اما در این روش، شرکت های اینترنتی مجبور بودند با ارائه دهندگان بزرگ محتوا، برای ترافیک مصرفی سایت مربوطه قرارداد ببندند که این روش برای حجم زیاد ترافیک مصرفی کاربران، کاربرد نداشت، اما با مصوبه جدید وزارت ارتباطات و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، الگوی اجرای کاهش نرخ شبکه داخلی اینترنت تفاوت پیدا کرده است.
یوسفی زاده افزود: بر مبنای این مصوبه، در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ سایت از پرترافیک ترین سایت های داخلی برای استفاده در دسترس قرار گرفته است که استفاده از این سایت ها، نصف قیمت اینترنت بین‌الملل برای کاربران محاسبه می شود.
وی در مورد نحوه محاسبه دستورالعمل ترافیک آپلود و دانلود در قیمت نهایی کاربران نیز گفت: این روش بیشتر از آنکه تاثیر درآمدی بر ارائه سرویس اینترنت داشته باشد تاثیر فنی دارد، چون در گذشته محاسبه آپلود برای شرکت های اینترنتی صورت می گرفت، این موضوع بر کیفیت شبکه تاثیر گذاشته بود.
وی تصریح کرد: میزان آپلود در مصرف کاربران و حجم مصرفی اینترنت کاربران بسیار کم است و این مصوبه در قیمت سرویسی که به کاربر تعلق می گیرد محسوس نیست.
مدیرعامل شرکت آسیاتک همچنین از اجرای فاز آزمایشی تلویزیون اینترنتی با همکاری سازمان صدا و سیما خبر داد و گفت: در این راستا، شبکه دسترسی به خدمات IPTV در اختیار مشترکان صدا و سیما قرار می گیرد.
یوسفی زاده از برنامه ریزی برای راه اندازی شبکه فیبرنوری منازل و ظرفیت سازی برای ارائه خطوط تلفن ثابت برای ۱۰ هزار مشترک برای سال آینده به عنوان برنامه های در دست اقدام مطابق با دریافت مجوز اپراتوری FCP خبر داد.

شماره خبر: 32355
تاریخ: یکشنبه 22 اسفند 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط