• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افشاگری‌های جدید هکرها در راه است

n00048990-bICTPRESS - کارشناسان امنیتی بیم دارند که افشاگری جدید Shadow Brokers در ماه آینده میلادی باعث شود ویروس‌ها و باج افزارهای جدیدی برای آزار و اذیت کاربران اینترنت منتشر شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، گروه هکری Shadow Brokers که با افشای برخی ابزار هکری آژانس امنیت ملی آمریکا موجب طراحی و خرابکاری بدافزار وانا کرای شده، باز هم قصد افشاگری در این زمینه را دارد.

این گروه هکری چند ماه قبل اطلاعاتی در مورد ابزار هک و جاسوسی سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر کرد که نشان می داد این سازمان اطلاعاتی از آسیب‌پذیری‌های سیستم عامل ویندوز برای نفوذ به رایانه‌های شخصی استفاده می‌کند.

از جمعه گذشته باج‌افزاری به نام واناکرای با سواستفاده از همین اطلاعات در اینترنت منتشر شده که فایل‌های ذخیره شده بر روی رایانه‌ها را قفل کرده و از کاربران برای دسترسی به آنها طلب باج می‌کند. کارشناسان امنیتی بیم دارند که افشاگری جدید Shadow Brokers در ماه آینده میلادی باعث شود ویروس‌ها و باج افزارهای جدیدی برای آزار و اذیت کاربران اینترنت منتشر شود.

این هکرها با ارسال مطلبی در وبلاگ خود تهدید کرده‌اند که ابزار جاسوسی متنوع آژانس امنیت ملی آمریکا را افشا خواهند کرد. به گفته آنان این شرایط مایکروسافت را نیز بسیار آشفته و مضطرب کرده است.

گفته می‌شود این افشاگری‌ها مربوط به اشکالات ویندوز ۱۰ و همین طور سیستم تبادل داده‌های بانکی سوئیفت است. همچنین قرار است داده هایی در مورد برنامه‌های موشکی روسیه، چین و کره شمالی افشا شود. ظاهرا Shadow Brokers قصد دارند به صورت ماهانه افشاگری‌هایی به عمل آورد که می‌تواند امنیت دنیای مجازی را به طور جدی به چالش بکشد.

شماره خبر: 33058
تاریخ: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط