• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ارزش سرمایه‌های اپل پایان سال2017: یک تریلیون دلار

n00048965-bICTPRESS - از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بعد ارزش هر سهام اپل 50 درصد بیشتر شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، "اپل" نخستین و تنها شرکت آمریکایی است که ارزش مجموع سرمایه‌های آن از ۸۰۰ میلیارد دلار هم فراتر رفته است. جالب‌تر اینکه این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که شرکت مذکور با کاهش فروش آیفون مواجه شده است.


در آخرین گزارش‌های رسمی اعلام شده که ارزش هر سهام شرکت اپل در تالار بورس طی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته، رشد ۳۳ درصدی را تجربه کرده و همچنین از زمان انتخابات ریاست جمهوری جدید آمریکا به بعد، ارزش هر سهام اپل ۵۰ درصد بیشتر شده است.

علاوه بر این، از آنجا که شرکت اپل قصد دارد دهمین سالگرد تولد گوشی هوشمند مشهور خود را با عرضه «آیفون ۸» جشن بگیرد، احتمال می‌رود در آينده نزدیک ارزش سرمایه‌های این شرکت باز هم افزایش یابد.

«درِکسل هامیلتون» از مشهورترین تحلیلگران فناوری در جهان در همین زمینه اعلام کرد که اگر شرایط به همین صورت دنبال شود، ارزش مجموع سرمایه‌های اپل پایان سال جاری میلادی به یک تریلیون دلار خواهد رسید.

 

 

 

از دید کارشناسان، این اعداد و ارقام، موضوعی شگفت و در عین حال افتخارآمیز برای این غول دنیای فناوری به شمار می‌رود.

«ریک مِکلِر» مدیر مرکز سرمایه‌گذاری LibertyView در مصاحبه اخیر خود به خبرگزاری رویترز توضیح داد: «این مسئله نشان می‌دهد که حق امتیازها تا چه اندازه می‌تواند برای سودآوری یک شرکت مفید باشد. اپل از جمله شرکت‌هایی محسوب می‌شود که بیشترین حق امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.»

او همچنین گفت: «شرکت اپل تعداد محدودی محصول تولید می‌کند و با این وجود توانسته است آنها را با بالاترین کیفیت و بهترین قابلیت به دست کاربران جهانی برساند.»

شماره خبر: 33072
تاریخ: پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط