• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نشست خبری کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی: لزوم تغییر مفاهیم ذهنی برای ورود به انقلاب فناوری اطلاعات و هوشمندسازی سیستمها

photo_۲۰۱۷-۰۷-۱۰_۱۲-۳۲-۲۲ICTPRESS - دکتر جاسبی در نشست خبری کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی که صبح امروز در تهران برگزار شد لازمه ورود به انقلاب چهارم یا انقلاب فناوری اطلاعات و هوشمند سازی سیستم ها را تغییر مفاهیم ذهنی مردم از صنعت، تولید و اقتصاد دانست.

به گزارش روابط عمومی این کنفرانس،  عبدالله جاسبی، رئیس شورای سیاستگذاری سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در جمع خبرنگاران با بیان چرایی برگزاری این کنفرانس، افزود: امروز برای تحقق اقتصاد مقاومتی که به حق از اصلی ترین دغدغه های مقام معظم رهبری، دولت و مردم است باید بر اقتصاد تولید گرا و دانش بنیان تکیه کرد.
وی سپس با اشاره به نقش بسیار موثر دانشگاهها در پرورش نیروی انسانی تحصیل کرده در گام اول، اظهار داشت: در خيز دوم به سوي تعالي و پيشرفت، این نیروهای انسانی متخصص و تحصیل کرده باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شوند و با توجه به تغییر و تحولاتی که امروزه در علم و فناوری داریم و موجب گذار بسیار سریع از عصر ارتباطات شده، ورود به عصر فناوری اطلاعات یا انقلاب چهارم، کاری بسیار ضروری و البته سخت و هزینه بر است و ما باید بتوانیم همان طور که در تکنولوژی نانو یا رباتیک در جهان موفق بوده ایم در دوره چهارم انقلاب صنعتی نیز حرفهایی برای گفتن داشته باشیم.
جاسبی همچنین با ارائه توضیحاتی در خصوص اهداف این کنفرانس که برای سومین سال در ایران برگزار می شود خاطرنشان کرد: این کنفرانس چند ویژگی مهم دارد که از آن جمله میتوان به دو مورد مهم اشاره کرد؛ اول، سازماندهی منظم و تشکیل 16 کمیته تخصصی در ذیل این همایش و دوم محدود نبودن اجرای این کنفرانس در تهران.
در این نشست خبری، دکتر محمدرضا رضوی، رئيس شوراي علمی  کنفرانس و رئیس موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی و دکتر پژمان جعفری ، دبیر شورای سیاستگذاری کنفرانس نیز با پاسخگویی به سوالات خبرنگاران، در خصوص بخش های مختلف علمی و اجرایی این کنفرانس بین المللی توضیحاتی ارائه دادند و اسامی برخی از دانشگاهها ، افراد و شرکت های معتبر اروپایی را که در این کنفرانس حضور داشته و کارگاههای را برپاخواهند کرد اعلان کردند.
به گزارش آی سی تی پرس، سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی در هفته جاري روز پنجشنبه صبح در برج ميلاد تهران برگزار خواهد شد و در بخشی از این برنامه، پنجمین دوره دوسالانه کاریکاتور صنعت نیز برگزار و از برندگان آن تقدیر خواهد شد. همچنین در نوبت عصر همان روز و در صبح روز جمعه، کارگاههای تخصصی و نمایشگاه صنعت نیز در حاشیه مراسم برپا خواهد شد. اساتید مدرس کارگاهها همگی از مدیران ارشد و اساتید برجسته مدعو خواهند بود که تجارب خود را با شرکت کنندگان در میان خواهند گذاشت.
همچنین بنا به اعلان رئیس شورای سیاستگذاری، در روز شنبه  ٢٤ تير ماه نیز، این کنفرانس با حضور چهره های اروپایی شرکت کننده، در شهرهای صنعتی اصفهان، تبریز و اراک نیز برگزار خواهد شد.

شماره خبر: 33932
تاریخ: دوشنبه 19 تیر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط