• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید تراشه‌ای که به سلول‌های پوست قابلیت بازسازی اجزای آسیب دیده بدن را می‌دهد

13940419000424_PhotoAICTPRESS- محققان تراشه‌ای تولید کرده‌اند که قادر به ارسال پالس‌های الکتریکی برای پوست بدن انسان به منظور برنامه ریزی آن و احیای ارگان‌های آسیب دیده افراد است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این دستاورد، انقلابی در دنیای پزشکی محسوب می شود. زیرا از این پس سلول های بدن می توانند به طور خودکار برای بازسازی جراحات و التیام بخشیدن به مشکلات نقاط مختلف بدن وارد عمل شوند.

این روش، درمان بیماری های صعب العلاجی مانند پارکینسون، انواع سرطان ها و تومورهای مغزی را به شدت متحول می کند. همچنین از این طریق به راحتی می توان بافت ها و ارگان های آسیب دیده بدن را ترمیم کرد.

دانشمندان می گویند پوست های دارای قابلیت برنامه ریزی به این شیوه را می توان به شکل یک وصله به ارگان آسیب دیده متصل و پالس الکتریکی را به آن تزریق کرد تا بلوک های جدیدی از بخش آسیب دیده بدن ساخته شود و آن قسمت ترمیم شود.

روش یاد شده انتقال نانوی بافت نام گرفته و توسط دانشمندان دانشگاه اوهایو ابداع شده است. پوست با استفاده از این روش به یک کارخانه بازسازی سلول مبدل می شود و با استفاده از آن می توان هر نوع سلولی را برای ترمیم زخم ها یا جایگزینی بافت های قدیمی و کهنه و حتی ترمیم اندام ها و رگ های خونی به کار گرفت.

اطلاعات فنی بیشتر در این زمینه از آدرس www.nature.com/nnano/journal/vaop/ncurrent/full/nnano.2017.134.html در دسترس است.

شماره خبر: 34332
تاریخ: شنبه 21 مرداد 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط