• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

خسارات ناشی از حمله‌های سایبری

104556195-gettyimages-802363994ICTPRESS- جرایم سایبری رده‌بالا از جمله سرقت داده، انتشار باج‌افزارها و هک‌های رایانه‌ای بیشتر از هر زمان دیگر رواج یافته‌اند و خسارت‌های فراوان به سازمان‌ها وارد می‌کنند. با این حال، کارشناسان پیشنهاد کردند که سیستم‌های رایانش ابری می‌توانند روش‌های ایمن را در اختیار سازمان‌ها قرار دهند تا این مشکلات کمتر شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  «نیک مک‌کوایر» مدیر تحقیقات سازمانی مرکز CCS Insight در این‌باره گفت:‌ «رایانش ابری سطح امنیت IT سازمان را ارتقا می‌دهد و متخصصان امنیتی نیازمند آن هستند تا بیشترین استفاده را از این فناوری ببرند». 

او در ادامه توضیح داد: «سیستم‌های رایانش ابری به فرآیندهای امنیتی سازمان کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر در مقابل تهدیدها عکس‌العمل نشان دهند و به صورت ویژه روی خطرات سازمانی تمرکز کنند تا در مقابل تحقیقاتی به صورت شبانه‌روزی برای برقراری امنیت سایبری انجام می‌شود ایمن‌تر عمل کنند».

لازم به ذکر است میزان خسارت وارد شده ناشی از حملات سایبری به سازمان‌ها همچنان رو به افزایش است. تحقیقات انجام شده توسط مرکز امنیتی Kaspersky Lab نشان داد هر با‌ج‌افزار که به سازمان حمله می‌کند به طور میانگین ۷۱۳ هزار دلار خسارت ایجاد می‌کند و سازمان‌ها می‌بایست این میزان پول را پرداخت کنند تا قفل داده‌های آنها باز شود و بتوانند به اطلاعات حساس خود دسترسی دوباره داشته باشند.

لازم به ذکر است به تازگی باج‌افزار ExPetya توانست به بیش از ۱۲ هزار رایانه در ۶۵ کشور جهان حمله کند و اطلاعات آنها را در اختیار بگیرد.

 

منبع: همکاران‌سیستم

شماره خبر: 34345
تاریخ: شنبه 21 مرداد 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط