• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نمایشگاه تلکام2017 فرصت مناسبی برای همگرایی در مسیر توسعه کسب و کارهای نوپا

ictpressICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه نمایشگاه تلکام فرصت مناسبی برای همگرایی در مسیر توسعه و گسترش کسب و کارهای نوپا است، افزود: برگزاری سه پنل تخصصی از ویژگی های بارز نمایشگاه تلکام 2017 است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام 2017) این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای همگرایی بیشتر در مسیر توسعه و گسترش کسب و کارهای نوپا عنوان کرد و افزود: امسال 225 شرکت داخلی و 102 شرکت خارجی در این نمایشگاه شرکت دارند که فرصت مناسبی برای تعاملات بیشتر، بهبود شرایط کسب و کار واعلام برنامه های اپراتورها در کشور، برای توسعه سرمایه گذاری در حوزه ICT است.

 


وی با اشاره به اینکه سه پنل تخصصی از تاریخ 24 مهر ماه تا 26 مهر ماه در نمایشگاه تلکام امسال برگزار می شود، افزود: پنل اول توسعه اقتصاد دیجیتالی است که ظهر امروز با حضور رئیس کل بانک مرکزی معاون اقتصادی رئیس جمهور، وزیر بازرگانی، معاون وزیر اقتصاد و نمایندگان مجلس برگزار می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موضوع پنل روز دوم با عنوان 2.5 برابری بازار ICT براساس برنامه ششم توسعه، توسط مهندس قنبری مشاور اقتصادی وزارت ارتباطات، گفت: این پنل تخصصی با حضور مدیران اپراتورها، فعالین اقتصادی و بخش خصوصی برگزار می شود که چالشهای این برنامه نیز مورد بحث قرار می گیرد.

وی بر ضرورت توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخلی تاکید کرد و افزود: این موضوع از طریق پیوست فناوری در حال بحث و بررسی است که سومین پنل در 26مهر ماه با موضوع تبیین پیوست فناوری توسط دکتر دوایی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود که از مهندس رستگار و سندیکای مخابرات که فعالانه در تدوین این پیوست نقش داشته اند تشکر می کنم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که با آزاد سازی مکالمات بین الملل برای اپراتورهای مجازی، بهبود کیفیت مکالمات حاصل می‌شود، ادامه داد: با فعال شدن اپراتورهای مجازی در صنعت مخابرات این اپراتورها می‌توانند حجمی از بازار را برای خود جذب کنند و پنج درصد بازار را به خود اختصاص دهند، ایجاد شدن تعرفه‌های رقابتی، بزرگ شدن بازار و جلوگیری از قاچاق مکالمه، از مزایای آزاد سازی مکالمات است. بدین ترتیب امکانی برای MVNO ها فراهم می‌شود که از این ظرفیت‌ها استفاده کنند که  کمیسیون تنظیم مقررات در حال تدوین شرایط است.

وی با اشاره به فعال شدن دو اپراتور خصوصی پست، بیان کرد: با آزاد سازی فعالیت‌های پستی، بازار پستی کشور از ظرفیت امروز که ۸۰۰ میلیارد تومان در سال است به 1600 میلیارد تومان افزایش می یابد.

شماره خبر: 35104
تاریخ: دوشنبه 24 مهر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط