• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

وزیر ارتباطات در ایران تلکام 2017: مخابرات 14 هزار پورت فیبرنوری ظرف 6 ماه واگذار کرده است

photo_2017-10-16_13-05-03ICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم توسعه شبکه دسترسی فیبرنوری در کشور گفت: شرکت مخابرات ایران موفق شده که ظرف مدت 6 ماهه گذشته 14 هزار پورت فیبرنوری در تهران نصب و راه اندازی کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌کام) با اشاره به اینکه مطابق با برنامه‌های توسعه‌ای کشور، ملزم به توسعه بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اشباع بازار موبایل، باید توسعه بازار ارتباطات ثابت را در دستور کار قرار دهیم که امیدواریم این مهم با توسعه نظام تعرفه‌گذاری در این بخش محقق شود.
وی از سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری اپراتور ایرانیان نت برای فیبر نوری در کشور خبر داد و گفت: در راستای توسعه بازار فیبر نوری، شرکت مخابرات ایران نیز طی 6 ماه گذشته بالغ بر 14 هزار پورت فیبر نوری در تهران واگذار کرده است که امیدواریم تا سال آینده به 100 هزار پورت افزایش یابد.
محمدجواد آذری جهرمی از آزادسازی مکالمات بین‌الملل از انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت تا سال آینده خبر داد و گفت: تا سال آینده شاهد آزادسازی سرویس مکالمات بین‌الملل از انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت خواهیم بود که این موضوع به بهبود کیفیت ارتباطات و امکان حضور و فعالیت اپراتورهای مجازی در بازار کمک می‌کند.
وی ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال تنظیم این شرایط است که تا سال آینده پیش‌بینی می‌کنیم این موضوع اجرایی شود.
آذری جهرمی همچنین با اشاره به فعال شدن اپراتورهای مجازی تلفن همراه گفت: بر اساس وضعیت بازار تلفن همراه پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیتی پنج درصدی برای این اپراتورها در بازار رقم بخورد.

شماره خبر: 35105
تاریخ: دوشنبه 24 مهر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط