• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

جریمه 14هزار دلاری تلگرام در روسیه

13940808000418_PhotoAICTPRESS - روسیه به علت عدم همکاری تلگرام در جهت افشای اطلاعات تعدادی از کاربران این برنامه گپ که مظنون به فعالیت های تروریستی هستند، جریمه ای 14 هزاردلاری برای تلگرام در نظر گرفته است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، دادگاهی در روسیه روز دوشنبه حکمی صادر کرده به موجب آن برنامه پیام رسان تلگرام به علت عدم همکاری با سرویس اطلاعاتی این کشور و عدم افشای کلیدهای رمزگذاری که مطالعه پیام های کاربران را ممکن کند، باید جریمه نقدی پرداخت کند.

برنامه گپ تلگرام و در برخی کشورهای دیگر جهان از جمله ایران به طور گسترده برای تبادل پیام های متنی، عکس و ویدئو به کار می رود و از زمان راه اندازی در سال 2013 تا به حال بیش از 100 میلیون کاربر را جذب خود کرده است.

پاول دوروف موسس روسی تلگرام که در خارج از این کشور زندگی می کند، در شهریور ماه هم از تلاش اف بی آی برای دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران  این برنامه خبر داده بود. پس از آنکه دوروف از افشای کلیدهای رمز خصوصی تلگرام برای اف بی آی خودداری کرد، پلیس آمریکا هم شکایتی از وی را تقدیم دادگاه کرد.

روسیه پیش از این هم مدیر تلگرام را تهدید کرده بود در صورت عدم همکاری، دسترسی به این برنامه در کشور روسیه را ممنوع خواهد کرد.

پاول دوروف درخواست روس ها از خود را مانند درخواست آمریکایی ها غیرقانونی توصیف کرده و از وکلای علاقمند خواسته او را یاری کنند تا در برابر این درخواست جریمه تقاضای فرجام خواهی کند.

موسس تلگرام باید تا ده دروز آینده در برابر این حکم تقاضای فرجام خواهی کند و در صورت شکست در دادگاه باید کدهای رمزگذاری تلگرام را برای سرویس اطلاعاتی روسیه افشا کند و در غیراین صورت برنامه یادشده احتمالا در این کشور بلوکه خواهد شد.

شماره خبر: 35129
تاریخ: سه شنبه 25 مهر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط