• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فرامرز شکرخواه مدرس و نوازنده چیره‌دست خراسانی درگذشت

ICTPRESS - فرامرز شکرخواه هنرمند فرهیخته سازنده و نوازنده تار و سه تار کشورمان پس از یک دوره بیماری، عصر روز سه‌شنبه ۲۵ مهر ۹۶ در سن ۵۶ سالگی در مشهد درگذشت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، «فرامرز شکرخواه» مدرس و نوازنده چیره‌دست خراسانی موسیقی، ردیف نوازی را طی سال‌های ١٣۶۶ تا ١٣٧٠ نزد شاپور هدایتی مدرس موسیقی فرا گرفت. شکرخواه کمانچه نوازی را نیز نزد استاد علی اکبر شکارچی آموخت.

 


شکرخواه که کلکسیونی از سازهای تاریخی را هم در اختیار داشت از دهه ۶٠ با دریافت مجوز از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی به ساخت ساز نیز پرداخت. او از همان دهه به آموزش موسیقی روی آورد و تا به امروز شاگردان فراوانی تربیت کرد.
فرامرز شکرخواه در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود، تمایلی به اجراهای گروهی نداشت، او فقط چند بار به نفع بیماران مبتلا به سرطان و همچنین به نفع زلزله زدگان دوئت‌هایی را اجرا کرد.
این هنرمند چیره‌دست خراسانی فرامرز شکرخواه، برادر دکتر یونس شکرخواه عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و سردبیر همشهری آنلاین، سرانجام در اثر بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
روحشان شاد و یادشان گرامی
شبکه خبری آی سی تی پرس، این ضایعه دردناک را به استاد بزرگ ارتباطات ایران «دکتر یونس شکرخواه» تسلیت می گوید و برای مرحوم فرامرز شکرخواه رحمت الهی و برای خانواده ایشان صبر و سلامتی مسئلت می نماید.

شماره خبر: 35140
تاریخ: سه شنبه 25 مهر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط