• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

توسعه همکاری‌های مشترک ایران و سنگال در حوزه فناوری‌ نانو

57569188ICTPRESS - در جریان سفر اخیر وزیر امور خارجه ایران و برخی مدیران و فناوران حوزه نانو فناوری به سنگال مقرر شد تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترکی برای بهره‌گیری از تجربه ایران در توسعه آزمایشگاه‌های فناوری‌ نانو و آموزش نیروی جوان این کشور توسط اساتید ایرانی به امضاء برسد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از ایسنا، در سفر اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، برخی مدیران حوزه فناوری‌ نانو و شرکت‌های ایرانی به این کشور سفر کردند. در این سفر دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور درباره امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری در حوزه فناوری‌ نانو با دولت سنگال به توافق‌ رسید.

در حاشیه این سفر، نشستی میان هیأت اعزامی از ایران و دولت سنگال در حوزه‌های مختلف به ویژه فناوری‌ نانو برگزار شد. در این نشست دکتر بیرنگ، قائم مقام امور بین الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستاوردهای فناورانه ایران را به ویژه در بخش اقتصاد دانش بنیان و توسعه پارک‌های فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، تشریح کرد.

دکتر رضا اسدی‌فرد، مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو نیز در نشستی که با مسئولان دولتی سنگال برگزار شد، آمادگی ایران را برای به اشتراک‌گذاری تجربه‌های خود در توسعه فناوری‌ نانو با کشور سنگال اعلام کرد.

یکی از فرصت‌های مهم در این میان، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه در حوزه فناوری‌ نانو، ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی در بخش فناوری‌ نانو و همچنین پیاده‌سازی پروژه‌هایی است که به متخصصان سنگالی کمک می‌کند تا فناوری‌ نانو را در بخش کشاورزی و تصفیه آب مورد استفاده قرار دهند.

وزیر علوم سنگال، در این نشست به نیروی کار جوان در این کشور اشاره کرد و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جمعیت جوان تحصیلکرده سنگال را یکی از اولویت‌های این کشور دانست و گفت: برای این منظور "شهر دانش" در این کشور در حال ساخت است که مجموعه‌ای حاوی فناوری‌های مختلف است.

به گفته وی دولت سنگال در حال ساخت 100 آزمایشگاه در سراسر این کشور است.

در این نشست فرصت‌های همکاری مشترک در بخش توسعه زیرساختی و آموزش در حوزه فناوری‌ نانو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترکی برای بهره‌گیری از تجربه ایران در توسعه آزمایشگاه‌های فناوری‌ نانو و آموزش نیروی جوان این کشور توسط اساتید ایرانی به امضاء برسد.

شماره خبر: 36225
تاریخ: جمعه 24 فروردین 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط