• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تحقیقات دادگاه اروپا در مورد انتقال داده های کاربران فیس بوک

13960310000414_PhotoAICTPRESS - دادگاهی در اروپا قصد دارد در مورد نحوه انتقال داده های خصوصی شهروندان این قاره به آمریکا که موجب نقض حریم شخصی آنها شده، تحقیق کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از وی تری، شکایت در این زمینه توسط دیوان عالی کشور ایرلند تهیه و تنظیم شده و قرار است دیوان دادگستری اروپا از زیرمجموعه های اتحادیه اروپا به آن رسیدگی کند.

تصمیم نهایی این دیوان تاثیر مهمی بر مدل کسب و کار فیس بوک و دیگر شرکت های اینترنتی آمریکایی خواهد داشت که برای تداوم فعالیت های خود به دسترسی به داده های کاربران از سراسر جهان و پردازش آنها متکی هستند.

طرح این شکایت برای کمیسیونر داده ایرلند اولین بار توسط یک وکیل اتریشی و فعال حوزه حریم شخصی به نام مکس شرمز صورت گرفت. او رد سال 2013 این شکایت را طرح کرد تا راهی برای جلوگیری از دسترسی سرویس های امنیتی آمریکایی به داده های شهروندان اروپایی پیدا کند.

آنچه که محرک وی برای تنظیم این شکایت محسوب می شود، افشاگری های ادوارد اسنودن بود که نشان می داد سرویس های امنیتی آمریکا تا چه حد نسبت به حریم شخصی کاربران بی اعتنا هستند.

رسیدگی به این شکایت تا به حال 5 سال به طول انجامیده و انتظار می رود صدور حکم نهایی در این زمینه به 18 ماه دیگر زمان نیاز داشته باشد.

شماره خبر: 36259
تاریخ: سه شنبه 28 فروردین 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط