• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بررسی شایعات آیفونSE 2

new-apple-leak-reveals-radical-iphone-se-2ICTPRESS - با در نظر گرفتن تمام گزارش‌هایی که تا به امروز از مدل SE 2 آیفون در اختیار داریم، به نظر می‌آید که اپل قصد دارد نسخه بعدی این مدل را با سبکی جدید ارائه کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  ،گزارش‌هایی که تا کنون در مورد آیفون SE2 منتشر شده، تنوع زیادی دارند و هرکدام قابلیت‌های مختلفی را برای این مدل پیش بینی می‌کنند که هیچ کدام به صورت رسمی تایید نشده‌اند. اصلا بعید نیست که این مدل آیفون، همین روزها عرضه شود و در این مقاله به تعدادی از شایعات و حدس و گمان‌های پیرامون نسخه جدید آیفون SE اشاره می‌کنیم.

در اینکه مدل SE 2 قرار است با چه تحولاتی عرضه شود، سه سناریو وجود دارد: اولین سناریو این است که این مدل، نسخه‌ای معمولی از آیفون با قابلیت‌هایی نظیر شارژ وایرلس، قاب پشتی شیشه‌ای و غیره است. دومی این است که آیفون SE 2 تنها با یک به روز رسانی ساده و کوچک در پردازنده دستگاه، عرضه شود. سومین و غیر محتمل ترین سناریو، عرضه یک آیفون با شباهت زیادی به آیفون 10 است.

 

احتمال شماره 1

اولین گمانه زنی این است که آیفون SE بعدی، کلا نسخه‌ای تیپیکال و میانه از آیفون و مشابه مدل‌های قبلی سری S این شرکت خواهد بود. گزارشی در ماه ژانویه منتشر شد که ادعا می‌کرد مدل بعدی آیفون SE، به قابلیت شارژ وایرلس یا بدون سیم (مشابه آیفون 8 و 10) مجهز خواهد بود. در صورت صحت این فرضیه، مدل بعدی SE، با پَد شارژر AirPower charging mat اپل که در آینده عرضه خواهد شد، سازگار خواهد بود.

گزارش دیگری که ماه پیش منتشر شد ادعا می کرد که آیفون SE 2 با قاب شیشه‌ای عرضه می‌شود و دیگر مشخصات ظاهری این دستگاه مشابه مدل‌ قبلی سری SE خواهد بود. نکته جالب اینجاست که در تصاویر منتشر شده در این گزارش، خروجی هدفون دیده می‌شود.

در گزارش متفاوت دیگر ماه پیش، ادعا شده آیفون SE2 به پردازنده Apple A10 مجهز خواهد بود، خروجی هدفون حذف و طراحی کلی سری SE حفظ خواهد شد.

اگر این احتمال درست باشد و خروجی هدفون از مدل بعدی این سری حذف شود، نشان خواهد داد که SE2 به قابلیت ضد آب (مانند دیگر آیفون‌ها از آیفون 7 به بعد) مجهز خواهد بود.

 

احتمال شماره 2

دومین سناریوی  احتمالی برای آیفون SE 2، به روزر سانی‌های سخت افزاری و داخلی برای این مدل است. بعد از شدت گرفتن شایعات مختلف درباره این مدل،KGI’s Ming-Chi Kuo  نیز گزارشی تهیه کرد و وجود قابلیت‌هایی نظیر قاب پشتی شیشه‌ای و شارژ وایرلس را تایید کرد.Kuo  معتقد است که بر اساس موجودی سخت افزارهای تولیدی، اپل برای آیفون SE 2 تغییر عمده و بزرگی در نظر ندارد. به عقیده Kuo   محتمل‌ترین سناریو، تغییرات متوسط سخت افزاری برای بهبود عملکرد این مدل برای سازگاری با نسخه آینده به روزرسانی Ios 12 خواهد بود.

 

احتمال شماره 3

آخرین احتمال این است که اپل، مدل بعدی SE را با شباهت زیادی به طراحی آیفون 10 ارائه خواهد کرد. شرکت Olixar که در زمینه تولید قاب فعالیت دارد، ادعا می‌کند  که جزئیات شماتیک از منابع چینی دریافت کرده که این احتمال را تقویت می‌کند.

آیفون SE2  طبق این احتمال، از روبرو شباهت زیادی به آیفون 10 دارد و از دیگر جهات مشابه مدل قبلی SE است. مشکل اصلی این طراحی این است وضعیت  قسمت شناسایی کاربر- authentication  -که در آیفون  10 ارائه شده، نامشخص می‌ماند. در تصاویر ارائه شده در گزارش‌های منتشر شده، قسمت بالای صفحه نمایش( که جایگاه سنسورهای شناسایی صورت هستند) به اندازه آیفون 10 بزرگ نیست. به علاوه با طراحی صفحه نمایش بدون حاشیه(edge-to-edge)، جایگاهی برای دگمه خانه و سنسور اثر انگشت نیز وجود ندارد.

با وجود اینکه این احتمال شاید از بقیه هیجان انگیزتر به نظر آید، شک وشبهه‌های زیادی درمورد آن وجود دارد.

تاریخ عرضه آیفون SE 2

احتمال زیادی وجود دارد که آیفون SE2 زودتر از آنچه که قرار است، عرضه شود. گزارش‌های غیر رسمی مختلفی به این نکته اشاره کرده‌اند که ماه می (اردیبهشت) یا جوئن (تیر) این مدل عرضه خواهد شد.

 

منبع :‌ آی تی ایران

شماره خبر: 36507
تاریخ: سه شنبه 25 اردیبهشت 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط