• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

طرح جدید زاکربرگ برای پیدا کردن موجودات ناشناخته آسمانی

n00052758-bICTPRESS - مدیرعامل فیسبوک به منظور پیشبرد طرح خود از سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلسکوپ فضایی «پارک رادیو» در کشور استرالیا کمک می‌گیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از سایت سی‌نت ، «مارک زاکربرگ» بنیانگذار و مدیر عامل شبکه اجتماعی مشهور فیس‌بوک، طرح خلاقانه‌ای را با نام «شنیدن موفقیت» راه‌اندازی کرده است، و مطابق اطلاعات منتشره، می‌کوشد نشانه‌هایی از موجودات ناشناخته آسمانی پیدا کند و صداهای آنها را بشنود.

  این پروژه که طرح اولیه آن از سوی «استیون هاوکینگ» فیزیکدان مشهور قرن مطرح شده بود، تلاش‌های جدیدی را در راستای بررسی میلیون‌ها ستاره راه شیری با احتمال حضور موجودات ناشناخته آغاز می‌کند.
بر اساس این طرح، سیگنال‌های دریافت شده به کمک فناوری‌هایی فرازمینی مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

مطابق این طرح، مدیرعامل فیس‌بوک به منظور پیشبرد طرح خود از سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلسکوپ فضایی «پارک رادیو» در کشور استرالیا کمک می‌گیرد.
گفتنی است این تلسکوپ به ستاره‌شناسان امکان می‌دهد فضاهای وسیع‌تر آسمان را با سرعت بالاتر و جزئیات بیشتر مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.


پروژه شنیدن صداهای آسمانی به کمک «تلسکوپ پارک» طی یک سال و نیم گذشته به نوعی دنبال شده بود. ولی به دلیل بروز برخی محدودیت‌ها تنها یک نمونه کوچک از ستاره‌ها در فاصله نسبتا کم از کره زمین مورد تحلیل قرار گرفت.

سیستم سخت‌افزاری جدید این فرصت را برای «مارک زاکربرگ» فراهم می‌کند تا هر ثانیه بیش از 130 گیگابایت اطلاعات و داده‌های به دست آمده از عمق فضا را مورد تحلیل قرار دهد.
این پروژه اطلاعات حاصل از 1500 ساعت تحلیل دقیق «تلسکوپ پارک» در سال 2018 را در اختیار می‌گیرد که بر اساس آن در مجموع 100 پتابایت داده جمع‌آوری می‌شود که این حجم معادل 5 میلیون فیلم سینمایی با کیفیت اچ‌دی است.
 

شماره خبر: 36867
تاریخ: سه شنبه 29 خرداد 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط