• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیر عملیات ابری گوگل پس از کمتر از یک سال از این شرکت جدا شد

n00053383-bICTPRESS - دایان برایِنت پیش از پیوستن به گوگل در اواخر نوامبر 2017، به مدت بیش از 25 سال در کمپانی اینتل فعالیت داشت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از CNBC ، یکی از سخنگویان گوگل در بیانیه‌ای گفت که «ما از نقش آفرینی‌های وی در زمان حضورش در گوگل سپاسگزاریم و در کارهای بعدیش برایش آرزوی موفقیت می‌کنیم.»
 
پیش از پیوستن به گوگل در اواخر نوامبر 2017، براینت بیش از 25 سال در اینتل کار کرد، که آخرین پست وی هدایت گروه دیتاسنتر آن بود. وی ابتدا ظاهرا به طور موقتی در ماه مه این پست را به دلایل «مشکلات خانوادگی» ترک کرد، ولی در نهایت به گوگل، تحت نظر دایان گرین مدیرعامل خدمات ابری، پیوست.
 
استخدام براینت یک پیروزی برای کسب و کار ابری شرکت گوگل بود، شرکتی که تا حدود زیادی به عنوان دارنده جایگاه سوم در بازار ابر عمومی، پس از آمازون و مایکروسافت، لحاظ می‌­شود.
چالش Google Cloud، به عنوان یک تازه وارد نسبی در این حوزه، اثبات قابلیت‌هایش به کسب و کارهای بزرگ بوده است، اگرچه گرین گفته است که موانع خاصی پیش روی بستن قراردادهای جدید برای این شرکت وجود ندارد.


 


در دوران گرین، واحد ابری گوگل تملک‌های قابل توجهی نداشت، اگرچه وی اخیر اعلام کرده بود که با خرید پلتفرم توسعه دهنده نرم‌افزار GitHub، که در اوائل ژوئیه با تملک آن به مبلغ 7.5 میلیارد دلار موافقت کرد، مخالفتی نداشته است.
 
برخی منابع آشنا به این وضعیت قبلا به CNBC گفته بودند که نمایندگان گوگل با GitHub در هفته‌های منتهی به قراردادی که با مایکروسافت بست، گفت‌وگوهایی داشته‌اند.
 
براینت پیش از رفتنش از اینتل به عنوان یکی از سه مسئول ارشد اجرائی این شرکت شناخته می‌شد، و گفته می‌شد که جایگزین برایان کرزانیچ مدیرعامل این شرکت خواهد شد که به طور ناگهانی در ماه ژوئن و بشکل جنجالی استعفا داد.
 

شماره خبر: 37111
تاریخ: یکشنبه 24 تیر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط