• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اتحاد پهپادهای خودران بر ضد ماهی‌گیری غیرقانونی

57730827ICTPRESS - پهپادهای خودران با شناسایی قایق‌های مجاز ماهی‌گیری در آب‌های آفریقا، به‌جلوگیری از ماهی‌گیری غیرقانونی کمک خواهند کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  به نقل از انگجت، هواپیماهای بدون سرنشین تنها برای رصد و گزارش متجاوزان به خاک کشورهای آفریقایی به کار گرفته نمی‌شوند، بلکه شرکت "ATLAN" در حال آماده‌سازی استفاده از پهپادهای خود برای گزارش ماهی‌گیری غیر قانونی در "جزایر سیشل"(Seychelles islands) آفریقا است.

این پهپادها از دید کامپیوتری برای شناسایی ماهیت قایق‌ها در آب‌های حفاظت شده و همچنین مجوز آنها استفاده خواهند کرد.

اگر پهپادها قایق‌های ماهی‌گیری غیرقانونی را شناسایی کنند، مکان، تعداد و خدمه‌های قابل مشاهده آنها را گزارش خواهند کرد و اطلاعات آنها را در اختیار مقامات قرار می‌دهند.

این پروژه آزمایشی از ماه اکتبر آغاز می‌شود. فناوری به کار گرفته شده در این پروژه محدود به یک سیستم پهپاد خاص نیست و این موضوع برای صنعت ماهی‌گیری مهم است، چرا که آنها می‌توانند از پهپادهای گازی و بال‌ثابت و یا یک کوادکوپتر معمولی الکتریکی برای نظارت بر دریا در یک محدوده وسیع استفاده کنند.

اگرچه بازدهی این سیستم تضمین‌ شده نیست، اما کشورهای آفریقایی ممکن است انگیزه زیادی برای ثبت‌نام داشته باشند. زیرا اکثر سیستم‌های نظارتی به هواپیماهایی متکی است که هم گران هستند و هم به مدت محدود کار می‌کنند.

در حالی که پهپادهای خودران نه تنها مقرون به صرفه‌تر هستند، می‌توانند مدت زمان بسیار بیشتری پرواز کنند. این امر می‌تواند نیروی انسانی را آزاد کند تا تمرکز خود را روی افزایش پوشش سطح دریا و یا دستگیری و مبارزه با قایق‌های مجرم بگذارند.

شماره خبر: 37373
تاریخ: دوشنبه 29 مرداد 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط