• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

معرفی پنجمین عرضه اولیه فرابورس ایران در چهلمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه /اخذ چندین نمایندگی فروش «تاپکیش» از کره‌جنوبی و چین

تاپکیشICTPRESS -مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش که شنبه هفته آینده شاهد عرضه اولیه 10 درصد از کل سهام این شرکت در بازار دوم معاملاتی فرابورس ایران هستیم، با حضور در چهلمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران توضیحاتی در خصوص تاریخچه ، افتخارات کسب شده توسط این شرکت در سال‌های اخیر، فعالیت‌ها و روند سودآوری آن ارائه کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، علیرضا بهمنی با اشاره به اینکه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش شهریورماه سال 1387 تاسیس و 31 شهریورماه سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: این شرکت با نماد «تاپکیش» با سرمایه اولیه 10 میلیون ریال فعالیت خود را آغاز کرده و هم‌اکنون آخرین سرمایه شرکت به 400 میلیارد ریال طی سه دوره افزایش سرمایه افزایش یافته است.

وی همچنین به معرفی اعضای هیات‌مدیره این شرکت پرداخت و در ادامه موضوعات اصلی فعالیت «تاپکیش» را تشریح کرد.

بهمنی فعالیت‌های اصلی این شرکت را مطابق با اساسنامه شرکت مواردی همچون راه‌اندازی و نگهداری دستگاه‌های کارت‌خوان فروشگاهی (POS)، پایانه‌های شعب (Pin Pad)، خودپردازها (ATM)، خودپردازهای غیر نقد (Cashless) و ساير تجهيزات و ملزومات بانكداري الكترونيكي و كامپيوتري؛ ساخت و راه‌اندازی واحدهاي صنعتي برای تولید یا مونتاژ تجهيزات یا ملزومات بانكداري الكترونيكي و كامپيوتري و مخابراتی؛ تولید و ارائه خدمات در خصوص انواع محصولات رسانه و چاپ؛ خرید و فروش، صادرات و واردات، طراحی، پیاده‌سازی و نگهداری تمامی خدمات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، شبکه‌ای، مخابراتی و بانكداري الكترونيكي؛ مشاوره، نظارت و مشارکت در اجرای طرح‌های انفورماتیکی و مخابراتی، بانکداری الکترونیکی و ... اعلام کرد.

به گفته وی فعالیت‌های اصلی شرکت در سه بخش «تولیدی»، «پشتیبانی و خدمات» و «بازرگانی» است که در بخش تولید شاخه‌های اصلی فعالیت «تاپکیش» شامل تولید آداپتور دستگاه‌های کارت‌خوان، تولید، چاپ و برش کاغذ حرارتی دستگاه‌های کارت‌خوان و خودپرداز، شخصی‌سازی کارت‌های بانکی و تولید صندوق‌های فروشگاهی است.

وی اهم فعالیت‌های شرکت در حوزه پشتیبانی و خدمات را نیز شامل طراحی و پیاده‌سازی دیتاسنتر، انجام تمامی خدمات شبکه‌های کامپیوتری، خدمات پرستاری و پول گذاری دستگاه‌های خودپرداز و ... اعلام کرد.

آن‌طور که مدیرعامل «تاپکیش» عنوان کرد فعالیت‌های این مجموعه در حوزه بازرگانی نیز شامل تامین دستگاه‌های کارت‌خوان، تامین انواع تجهیزات شبکه، ذخیره‌ساز و کامپیوتری، تامین و توزیع کاغذهای جانبو، تامین و فروش کارت‌های بانکی و در نهایت تامین آداپتور دستگاه‌های کارت‌خوان است.

وی به تغییرات سرمایه شرکت از ابتدای تاسیس تاکنون اشاره کرد و در این مورد توضیح داد: سرمایه اولیه شرکت 10 میلیون ریال و از آورده نقدی بوده و این شرکت سه مرتبه در سال‌های 1389، 1391 و 1396 به ترتیب به میزان 1999، 500 و 233 درصد افزایش سرمایه داده است که دو مورد اول از آورده نقدی و افزایش سرمایه سوم از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده بوده است.

وی سهامداران «تاپکیش» را بر اساس دارا بودن بالاترین میزان سهم به ترتیب شامل گروه داده‌پردازی بانک پارسیان با 80 درصد از سهام، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با 19.995 درصد از سهام این شرکت و سایر سهامداران به میزان 0.005 درصد از سهام «تاپکیش» عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش همچنین در خصوص مجوزها و افتخارات کسب‌شده توسط این شرکت گفت: کسب رتبه‌های 167و 203 بین 500 شرکت برتر ایران در سال‌های 1394و 1395، دریافت گواهینامه ISO 9001، دریافت گواهی احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیک در سال 1396 و دریافت مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در سال 1396 از جمله افتخارات و مجوزهایی است که این شرکت در طول سال‌های فعالیت خود موفق به کسب آن‌ها شده است.

بهمنی عنوان کرد، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش نمایندگی فروش و توزیع کاغذهای حرارتی شرکت Hansol کره‌جنوبی، نمایندگی انحصاری فروش و پشتیبانی آداپتور و شارژرهای شرکت Huntkey چین و نمایندگی انحصاری دستگاه‌های کارت‌خوان Bitel کره‌جنوبی را اخذ کرده است.

وی در ادامه تعداد کل پرسنل شرکت را 231 نفر اعلام کرد و افزود: حدود 35 درصد از نیروهای تاپکیش را جوانان 26 تا 30 ساله و 30 درصد آن را جوانان 31 تا 35 ساله تشکیل می‌دهند.

آمار فروش دستگاه‌های کارت‌خوان «تاپکیش» مورد دیگری بود که بهمنی به آن اشاره و در خصوص آن اظهار کرد: در سال مالی 1395 توسط این شرکت تعداد 101 هزار و 650 عدد دستگاه کارت‌خوان فروخته شده که در سال مالی 1396 این رقم به 158 هزار و 126 عدد افزایش یافته و در 6 ماهه نخست سال مالی 1397 این رقم تعداد 23 هزار و 172 کارت‌خوان است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های چاپ کاغذهای حرارتی نیز از اسپانیا خریداری و در این مجموعه مستقر شده‌اند این موضوع را موجب  افزایش بیش از 100 درصدی تیراژ تولید کاغذ دستگاه‌های خودپرداز و کارت‌خوان اعلام کرد.

به گفته وی در حالی که در سال مالی 1396 آمار پرستاری، پول گذاری و پشتیبانی دستگاه‌های خودپرداز تعداد 600 مورد بوده است، این آمار تنها در 6 ماه نخست سال مالی جاری برای «تاپکیش» به عدد 635 رسیده است.

بهمنی به آمار تولید و فروش کارت‌های بانکی نیز در سال مالی گذشته و امسال اشاره کرد و افزود: در سال مالی گذشته شاهد تولید و فروش 2 میلیون و 70 هزار و 271 کارت بانکی در این شرکت بوده‌ایم که در 6 ماهه نخست امسال این میزان به یک میلیون و 3 هزار و 617 عدد رسیده است.

مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش سود خالص شرکت را برای سال مالی 1395 رقم 102 هزار و 64 میلیون ریال و برای سال مالی گذشته 106 هزار و 640 میلیون ریال و برای 6 ماهه نخست امسال 61 هزار و 902 میلیون ریال عنوان کرد.

بهمنی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه آمار درآمدهای عملیاتی این شرکت برای سال‌های مالی 1395، 1396 و 6 ماهه نخست سال جاری پرداخت. به گفته وی درآمدهای عملیاتی «تاپکیش» برای سال مالی گذشته در بخش تولیدی رقم 157 هزار و 529 میلیون ریال بوده که این رقم در 6 ماهه نخست امسال به 165 هزار و 650 میلیون ریال رسیده است. همچنین در بخش بازرگانی درآمد شرکت به میزان 966 هزار و 472 میلیون ریال رقم خورده و در 6 ماهه اول سال 1397 شاهد کسب درآمد 203 هزار و 902 میلیون ریالی برای این مجموعه هستیم.

مدیرعامل «تاپکیش» درآمد شرکت را در بخش خدماتی برای سال مالی قبل 276 هزار و 122 میلیون ریال و آن را برای 6 ماهه نخست سال جاری 143 هزار و 18 میلیون ریال اعلام کرد.

نسبت‌های مالی تاپکیش چگونه است؟

بهمنی حاشیه سود ناخالص تاپکیش را برای سال مالی گذشته 6.4 درصد و برای 6 ماهه نخست سال مالی 1397 رقم 16 درصد اعلام کرد. به گفته وی حاشیه سود عملیاتی، بازده حقوق صاحبان سهام و بازده دارایی‌های این شرکت برای سال مالی 1396 به ترتیب 4.9 ، 57.1 و 24.3 درصد است که برای 6 ماهه نخست سال جاری این ارقام به ترتیب 10.4، 22 و 17 درصد رقم خورده است.

وی اهم فعالیت‌های انجام‌شده در این شرکت را در دو سال اخیر شامل خرید دستگاه‌های چاپ، برش و بسته‌بندی برای ایجاد خطوط جدید  تولید کاغذ کارت‌خوان و خودپرداز، رشد قابل توجه تعمیر دستگاه‌های کارت‌خوان نسبت به سال 1395، شرکت در مناقصات تعمیرات و تامین دستگاه‌های کارت‌خوان، تامین کاغذ و پشتیبانی خدمات دستگاه‌های خودپرداز و اخذ قراردادهای جدید، عقد قرارداد فروش کاغذ با برخی از بانک‌ها و شرکت‌های PSP برشمرد.

مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش در پایان اظهار امیدواری کرد با ورود به بازار سرمایه و رعایت قوانین و دستورالعمل‌های مالی و عملیاتی، امکان گزارشگری شفاف و کسب بازده مستمر برای سهامداران این شرکت بیش از پیش فراهم شود.

لازم به ذکر است، شنبه هفته آینده مورخ 31 شهریورماه شاهد عرضه اولیه تعداد 40 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام تجارت الکترونیک پارسیان کیش در بازار دوم به عنوان پنجمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران خواهیم بود. روش این عرضه همانند عرضه‌های پیشین ثبت سفارش است و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی به تعداد 800 سهم است که دامنه قیمت در این عرضه از یک هزار و 600 تا یک هزار و 700 ریال تعیین شده است. همچنین مدیر این عرضه و متعهد خرید آن نیز شرکت کارگزاری بانک پارسیان است.

 

 

شماره خبر: 37788
تاریخ: چهارشنبه 28 شهریور 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط