• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیر کل دفتر نوآوری وزارت ارتباطات مطرح کرد : لزوم نظارت بیشتر بر وضعیت فروش اینترنتی کالا

00smane karICTPRESS -مدیرکل دفتر نوآوری وزارت ارتباطات در حاشیه جلسه کمیسیون فاوا اتاق بازرگانی بر لزوم نظارت بیشتر وزارت صمت و اصناف بر وضعیت عرضه و فروش اینترنتی کالا تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، حميدرضا احمديان مديركل دفتر نوآوري و حمايت از سرمايه‌گذاري وزارت ارتباطات در خصوص فروشگاه‌هاي اينترنتي كه قيمت‌هاي لحظه‌اي براي فروش محصولات دارند گفت: يك مساله‌اي كه وجود دارد اين است كه اكثر استارتاپ‌ها و شركت‌هاي اينترنتي واردكننده محصول نيستند بلكه واسط هستند. يعني درواقع همه اين‌ها انبارداري نمي‌كنند كه جنسي را خريده باشند و حالا بخواهند آن را بفروشند و واسط هستند. حتی اگر از مبادی رسمی کالایی را موجود داشته باشند و به قیمت روز عرضه کنند هم معنی احتکار نمی دهد.  اما بایستی مکانیزم های نظارتی را در همه ابعاد ایجاد کنیم. اساساً موضوع قیمت گذاری و کنترل قیمت فروش در این موارد برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و بایستی وزارت صمت، اصناف و سازمان نظام صنفی بر وضعیت عرضه و فروش محصولات در این بخش با همت بیشتری تلاش کنند.
مديركل دفتر نوآوري وزارت ارتباطات در خصوص میزان صادرات در بخش فاوا و  اين كه گفته مي‌شود باتوجه به افزايش نرخ ارز امكان سودآوري بيشتري براي استارتاپ‌هايي كه در زمينه صادرات وخصوصا صادرات نرم‌افزار فعاليت مي‌كنند وجود دارد نيز گفت: فعلاً در خصوص میزان صادرات در بخش نرم افزار و خدمات اطلاعات دقیق نیست و دلایلی متعددی همچون عدم صادرات از مبادی گمرکی و عدم نهاد ثبت و رجيستر برای صادرات وجود دارد بنابراین آمار اعلامي مبتنی برخوداظهاري و تخمین است. حضور در بازار بين‌المللي باتوجه به شرايط فعلي ارزي به نفع كسب و كارهاي ما هست اما در نقطه مقابل مشکلاتی در حوزه سرمایه گذاری وجود دارد که باید مرتفع شود و يكسري مشكلات داريم كه باعث شده اين بازار خيلي چابك نباشد.
وي در خاتمه خاطرنشان ساخت: رعایت استانداردهای بین المللی  و افزایش مهارت های لازم در تعاملات فنی بین المللی از زمره برخی مواردی هست که بایستی بیشتر برای آنها وقت بگذاریم. در همين راستا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری سایر نهادهای خصوصی بسته حمایت از صادرات فاوا تهیه شده است و انشاالله شاهد خروجی های اجرایی آن خواهیم بود.

شماره خبر: 38348
تاریخ: شنبه 28 مهر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط