• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رکورد مشارکت در عرضه‌های اولیه بازار سرمایه شکسته شد

indexICTPRESS -هم‌زمان با اعلام تحریم شماری از شرکت‌ها از سوی آمریکا، عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر در بازار دوم فرابورس ایران با استقبال 266 هزار و 156 نفری مشارکت‌کنندگان و ثبت تقاضای بیش از 146 میلیون و 535 هزار سهمی همراه شد که این ارقام حاکی از شکسته شدن رکورد حضور در عرضه‌های اولیه بازار سرمایه است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، با بی‌اعتنایی حداکثری بازار سرمایه ایران به اعلام اسامی شرکت‌های جدید تحت تحریم آمریکا، هفتمین عرضه اولیه سال 1397 در فرابورس با مشارکت گسترده و کشف قیمت 8500 ریالی هر سهم از سهام «شبصیر» رقم خورد.

پیش از عرضه بخشی از سهام شرکت پتروشیمی قائد بصیر اعلام شد که هر شخص حقیقی و حقوقی امکان خرید 650 سهم شبصیر را دارند که در جریان عرضه به دلیل استقبال خریداران، به هر کد معاملاتی تا سقف 126 سهم اختصاص داده شد.‏

این عرضه اولیه بود به روش بوک‌بیلدینگ انجام شد و دامنه قیمت در ثبت سفارش از 8000 تا 8500 ریال در نظر گرفته شده بود که در نهایت هر سهم این شرکت در سقف این دامنه قیمت خورد.

شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر که تولیدکننده انواع ABS است در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال 1382 شروع به تولید و عرضه محصولات خود به بازار کرد.

این شرکت پس از احراز تمامی شرایط پذیرش از 24 مهرماه سال 97 به عنوان یکصدوهشتادوسومین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

 

شماره خبر: 38722
تاریخ: جمعه 18 آبان 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط