• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بازارهای اول و دوم میزبان نیمی از حجم و ارزش کل مبادلات فرابورس

borsICTPRESS -در چهارمین روز معاملاتی این هفته مصادف با دهمین سالروز تاسیس فرابورس ایران، دادوستد بیش از 841 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر یک هزار و 4 هزار و 116 میلیارد ریال در فرابورس ایران رقم خورد که حدود 60 درصد از حجم و 47 درصد از ارزش کل معاملات در بازارهای اول و دوم دست‌به‌دست شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در بازارهای اول و دوم نزدیک به 500 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و 938 میلیارد ریال نقل‌وانتقال یافت که در این میان با دادوستد بیش از 166 میلیون سهم به ارزش بیش از 514 میلیارد ریال در نماد «ذوب» بالاترین میزان حجم و ارزش معاملاتی به این نماد اختصاص یافت.

نماد ذوب همچنین نزدیک به 6 واحد از شاخص کل حمایت کرد و در مقابل نمادهای «مارون» و «هرمز» روی هم‌رفته نزدیک به 4 واحد اهرم منفی بر آیفکس بر جای گذاشتند اما این نماگر در نهایت با 7 واحد رشد مبادلات امروز را پایان داد.

امروز سه‌شنبه 22 آبان‌ماه، نمادهای «اوان»، «کرمان» و «غگلستا» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند و نمادهای «افرا»، «کی بی سی» و «غدیس» با بیشترین کاهش قیمت تا سقف 4.4 درصدی در میان نمادهای فرابورسی مواجه شدند.

جابه‌جایی 329 میلیون سهم به ارزش 714 میلیارد ریال، حاصل نقل‌وانتقالات صورت‌گرفته میان معامله‌گران در سه تابلو مبادلاتی بازار پایه بود که این حجم از معاملات در بیش از 35 هزار نوبت دادوستدی صورت گرفت.

از سوی دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد نقل‌وانتقال 13 میلیون ورقه بهادار شامل اوراق بدهی، ETFها و اوراق تسهیلات مسکن به ارزش افزون بر یک هزار و 463 میلیارد ریال بودیم که در این میان خریدوفروش اوراق تسهیلات مسکن به ثبت معامله نزدیک به 55 هزار ورقه تسه به ارزش حدود 33 میلیارد ریال انجامید.

در نهایت شاخص کل فرابورس ایران نیز در ادامه روند صعودی روز گذشته امروز با 7 واحد رشد در ارتفاع 1993 واحدی قرار گرفت و دوباره به مرز 2000 واحدی رسید.

شماره خبر: 38843
تاریخ: چهارشنبه 23 آبان 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط