• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تاکید عضو هیئت مدیره شرکت پست بر ضرورت ایجاد تحول دیجیتالی و ارتقا کیفیت خدمات

8ae7beb7-f1fc-4f79-bf53-ee26ee48907b_20190109_131025ICTPRESS-عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست بر لزوم توجه به ارتقا سطح فرهنگ پاسخگویی و تلاش در جهت ایجاد تحول دیجیتالی و الکترونیکی در خدمات پستی تاکید کرد .

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، زرگوش روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری پست البرز ضمن بررسی وضعیت ترافیک و نحوه ارایه خدمات در این استان، به تشریح برنامه های تدوین شده شرکت در راستای ارتقا سطح کیفی ارایه مطلوب تر خدمات پرداخت.

وی با اشاره به تغییر نیازهای مشتریان و ضرورت طراحی سرویس های نوین و متناسب با این نیازها، افزود: با توجه به فعالیت اپراتورهای بخش خصوصی، باید در مسیر ایجاد جذابیت خدمات و سرویس ها، محکم تر قدم برداشت و ضمن اولویت قرار دادن تامین رضایت مشتریان، سهم خود را از بازار افزایش دهیم.

او با بیان اینکه لازمه موفقیت، استقرار تفکر سیستمی در سطح شبکه است؛ به اهمیت و حساسیت اقدامات مناسب در راستای شناخت و توسعه بازار خدمات پستی پرداخت و گفت: تقویت فعالیت های بازاریابی با هدف طراحی سرویس های جدید و ورود به حوزه کسب و کارهای نوین و  همچنین جذب ترافیک های دارای ارزش افزوده امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

زرگوش تلاش در جهت تقویت و ارتقا سطح فرهنگ پاسخگویی به شهروندان و مشتریان و همچنین پیگیری مشکلات و مسائل کارکنان را نیز حائز اهمیت توصیف کرد و تصریح کرد: تغییر ماموریت های پست، وظایف تمامی کارکنان در همه سطوح را سنگین تر کرده است.

عضو هيئت مديره در جمع موزعي: تامین کیفیت، ضامن رقابت در فضای موجود است

عضو هیئت مدیره در ادامه سفر به پست البرز در جمع موزعین این استان حضور یافت و ضمن تاکید بر  آغاز به کار اپراتورهای بخش خصوصی، ارایه خدمات با کیفیت در راستای کسب رضایت مشتریان و ذینفعان را برای دستیابی به مزیت رقابتی مهم ارزیابی کرد.

زرگوش با بیان اینکه یکی از اهداف حاکمیت برای ارایه خدمات پستی کاستن از بار سفرهای زاید درون شهری و برون شهری و به تبع آن کاهش معضلات ترافیکی و آلودگی های زیست محیطی است، افزود: شرکت ملی پست برنامه منسجمی را در راستای استفاده از ناوگان موتوری برقی با هدف کاهش آلودگی هوا و انطباق با استانداردهای خدمات سبز، همچنین متناسب با حجم امانات و مرسولات در دست اجرا دارد .

وی با پرداختن به موضوع افزایش حجم مرسولات و امانات پستی در سطح شبکه پستی کشور، گفت: یکی از برنامه های مهم مدیران ارشد شبکه همساز سازی پرداخت های غیرمستمر موزعین متناسب با حجم عملکرد و میزان توزیع است.

او در ادامه به تبیین برنامه ها و سیاست های شبکه در حوزه های مختلف بویژه فرآیند توزیع پرداخت و و از موزعین خواست همراه با این سیاست ها، تا رسیدن به تمامی اهداف؛ مسئولان شرکت را یاری رسانند.

 

شماره خبر: 39937
تاریخ: چهارشنبه 19 دی 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط