• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تعداد خانه های هوشمند اروپا چهار برابر می شود

13971114000086_Test_PhotoNICTPRESS - استفاده از فناوری های هوشمند برای مدیریت منازل و امکانات موجود در آنها روز به روز در حال افزایش است و برآوردها نشان می دهد تعداد این خانه ها در اروپا تا سال 2022 چهار برابر می شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیلی میل، تعداد خانه های هوشمند در اروپا با رشد چهار برابری تا چهار سال دیگر به 84 میلیون واحد می رسد.

 

یکی از دلائل استقبال از خانه های هوشمند در اروپا همه گیرشدن دستیارها و بلندگوهای صوتی هوشمند مانند سیری و آلکسا است که کنترل صوتی بسیاری از لوازم خانگی را ممکن کرده است.

انتظار می رود تا سال 2022 بیش از 500 میلیون ابزار و وسیله هوشمند در منازل مختلف به کار گرفته شوند. بلندگوهای هوشمند و ترموستات های هوشمند برای کنترل سیستم گرمایشی و سرمایشی از جمله محبوب ترین لوازمی هستند که هوشمند خواهند شد.

انتظار می رود در آینده لوازم هوشمند خانگی از توان گفتگو با یکدیگر نیز بهره مند شوند و همین مساله قابلیت ها و امکانات آنها را بیشتر خواهد کرد. در سال 2017 تعداد خانه های هوشمند اروپا از 22.5 میلیون واحد بیشتر نبوده است.

یافته های دانشگاه میلان حاکی است  هوشمند کردن خانه ها میزان انتشار گاز دی اکسید کربن را به میزان 54 هزار تن در سال کاهش می دهد که این امر به معنای صرفه جویی 70 میلیون یورویی در سال است.

شماره خبر: 40474
تاریخ: یکشنبه 21 بهمن 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط