• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آغاز جشنواره «آیس‌هتل» سوئد در تعطیلات کریسمس

1397-10-03 IceHotel 11حمید نیک روش - ICTPRESS - بالاخره زمان باز شدن هتل‌های یخی سوئد فرا رسید. اگر در سال‌های گذشته اخبار این هتل‌ها را دنبال کرده باشید حتما می‌دانید که در این موقع از سال و هم‌زمان با فرا رسیدن تعطیلات کریسمس و جشن‌های سال نوی میلادی، شهر Jukkasjärvi در سوئد میزبان جشنواره سالانه «آیس‌هتل» است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، این اقامت‌گاه‌های یخی که امسال 29‌امین سال خود را پشت سر می‌گذارد، شامل برخی از زیباترین و بی‌نظیرترین مجسمه‌های یخی مانند اتوبوس کلاسیک VW، فروشگاه آبنبات و چشم‌انداز زیر آب است.
امسال هم مانند سال‌های گذشته این مکان شامل سازه های فوق‌العاده‌ای است که از بلوک‌های یخی حاصل از رودخانه یخ‌زده نزدیک به آن ساخته شده‌ است.
برای ساخت این سازه‌ها از Snice استفاده شده؛ ماده‌ای که حاصل ترکیب برف و یخی است که از آب رودخانه نزدیک به این محل گردآوری شده است. سپس این Snice روی قالب‌ها اسپری می‌شود و بعد از محکم شدن ساختار هتل‌ها، این ماده از روی آنها پاک می‌شود.
اتاق‌های هتل به شکل‌های کلاسیک و قوسی شکل ساخته شده‌اند که هم خودپشتیبان هستند و هم‌ از استحکام فوق‌العاده‌ای برخوردارند؛ هر اتاق با مقدار مناسبی از برف و یخ پر شده است، تا زمانیکه هنرمندان از راه می‌رسند خیلی سریع دست به‌کار شده و طرح‌های خود را به‌واقعیت تبدیل کنند.
آیس‌هتل شامل اتاق‌های گرم، کافه و رستوران، سالن همایش و همچنین یک هتل دیگر است که در تمام طول سال و به‌کمک نور خورشید دایر است.
در مجموع، 34 هنرمند از 13 کشور دنیا در ساخت این مجسمه‌های منحصر به‌فرد و خاص مشارکت داشتند.
‌29امین دوره آیس‌هتل تا تاریخ 13 آوریل 2019 باز بوده و بعد از آن بسته می‌شود تا یخ‌ها به‌طور کامل آب شوند.
اگر علاقمند به‌گذراندن تعطیلات خود در این مجموعه هتل‌های خاص هستید، باید شبی 306 دلار هزینه کنید.
البته فراموش نکنید که با خودتان لباس گرم همراه ببرید چراکه دمای اتاق‌ها در دمای 5- درجه سانتیگراد حفظ می‌شود.
در ادامه تصاویری زیبا از آیس‌هتل امسال را مشاهده می کنید:

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@ 

شماره خبر: 39666
تاریخ: چهارشنبه 5 دی 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط