• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

راه‌کارهای IT برای ایمنی مراکز بهداشت و درمان در برابر حمله باج افزارها

ictpressحمید نیک روش - ICTPRESS - شرکت کامپورت(Comport) که تخصص آن در حوزه محاسبات ابری و راه‌کارهای IT برای شاخه بهداشت و درمان است، با توجه به افزایش خطر باج‌افزارها در این صنعت، توصیه‌های بسیار مهمی برای مدیران مراکز درمانی دارد تا با استفاده از آنها بتوانند در برابر حملات باج‌افزارها ایمن باشند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه بهداشت و درمان، بودجه‌های هنگفتی را به باج‌افزارها تخصیص می‌دهند.
اما مشکل اصلی آن است که این کار باعث افزایش حملات و تهدیدات می‌شود زیرا مجرمان سایبری می‌دانند که می‌توانند به‌راحتی مبلغ درخواستی خود را از آنها بگیرند. 
در همین راستا کامپورت به این مراکز توصیه می‌کند تا با به‌کارگیری موارد ذیل و استفاده از راه‌کارهای ابری تن به حملات باج‌افزارها ندهند.

 

 
- مانیتورینگ فعالیت: باج‌افزارها پیش از آنکه شناخته شوند قابل شناسایی هستند؛ البته در صورتیکه سیستم مانیتورینگ مناسب پیش‌بینی شده باشد.
سیستم‌های مانیتورینگ فعالیت تمام اطلاعات متای فایل‌های دیجیتال در ابرها یا همان کلاودها را اسکن کرده و هر فعالیتی که مشکوک به‌تهدید باشد را گزارش می‌کنند. 
اغلب بیمارستان‌ها فاقد این سیستم هستند در حالیکه مهم‌ترین مسئله شناسایی اتفاقات مشکوک روی سیستم و حملات احتمالی است.
- مهاجرت به کلاود: بسیاری از شرکت‌ها به‌ اشتباه تصور می‌کنند که داشتن سرور در محل شرکت بهترین گزینه برای امنیت بالاتر است.
کلاود امنیت بیشتری دارد؛ از طرف دیگر، بسیاری از این شرکت‌ها با روی آوردن به راه‌کارهای کلاود خصوصی ترجیح می‌دهند اطلاعات نزد خودشان محفوظ باشد.
- آموزش کارکنان: بسیاری از برنامه‌های باج‌افزاری با استفاده از یک فایل الصاقی به ایمیل، وارد زیرساخت بیمارستان می‌شود.
این کار همیشه توسط کارکنانی انجام می‌شود که آموزش ندیده‌اند؛ در همین راستا هکرها با ساخت یک ایمیل به‌ظاهر رسمی وارد سیستم مجموعه می‌شوند.
غیر از این مورد، بیمارستان‌ها باید به‌کارکنان خود آموزش‌های لازم برای شناسایی فیشینگ‌های احتمالی و سایر خطرات بالقوه را ارائه کنند.
- بکاپ‌گیری دائمی: اگر فایل‌هایی که باج‌افزارها به‌دنبال آن هستند را بکاپ بگیرید و در جایی ذخیره کنید، احتمال اینکه مهاجمان با استفاده از باج‌افزار نقشه‌های شوم خود را پیاده کنند پایین می‌آید.
یکی از نکات مهم فایل‌ها آن است که کپی کردن آنها به‌راحتی انجام می‌شود؛ از کارهایی که بیمارستان‌ها باید انجام دهند، استفاده از سرویس کلاود، مانند DRaaS یا Baas است تا تمام اطلاعات مهم آنها به‌طور خودکار در مکانی دیگر ذخیره شود.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@ 

شماره خبر: 39719
تاریخ: شنبه 8 دی 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط