• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

با داد و ستد ۴۹۳ میلیون سهم رقم خورد؛ صعود ۱۱ پله‌ای آیفکس در پایان معاملات امروز فرابورس

2519473ICTPRESS- معاملات سهام در دو بازار اول و دوم فرابورس ایران یکشنبه با دادوستد۴۹۳میلیون سهم به ارزش ۱۴۲۰میلیارد ریال پیگیری شدکه این میزان به‌ترتیب ۷۳و۴۶درصد از حجم و ارزش کل معاملات را تشکیل می داد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در پایان معاملات سهام در دو بازار اصلی سهام فرابورس نماد «ذوب» با حجم معاملات ۱۸۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۱۱ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس امروز با افزایش ۱۱ واحدی روبه‌رو شد و در پایان معاملات در پله ۱۸۸۳ واحدی ایستاد. معاملات مثبت در نمادهای «ذوب»، «دماوند» و «مارون» بیشترین تاثیر را بر رشد امروز این نماگر بر جای گذاشتند. به علاوه، نماد «مادیرا» امروز بیشترین افزایش قیمت و نماد «کتوکا» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و نمادهای «ذوب»، «سمگا» و «مادیرا» عنوان پربازدیدترین نمادها را به خود اختصاص دادند.

در ادامه، بازار پایه نیز شاهد دست‌به‌دست شدن ۱۶۵ میلیون سهم به ارزش ۶۰۴ میلیارد ریال بود.

از طرف دیگر، در بازار ابزارهای نوین مالی امروز ۱۲ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۵۵ میلیارد ریال معامله شد که نماد «سخاب۷» با ارزش معاملاتی بیش از ۱۲۷ ملیارد ریال بیشترین ارزش را در معاملات امروز این بازار از آن خود کرد.

همچنین حجم معاملات در مجموع بازارها در روزی که گذشت بیش از ۶۷۱ میلیون ورقه بود که ارزش آن به بیش از ۳ هزار و ۷۹ میلیارد ریال رسید.

از جمله رویدادهای آتی فرابورس می‌توان به توقف نماد معاملاتی «اخزا۷۰۲» به دلیل پرداخت مبالغ اسمی این اوراق، در پایان معاملات فردا دوشنبه ۱۷ دی‌ماه اشاره کرد.

به‌علاوه، معاملات اوراق مشارکت شهرداری مشهد در نمادهای «مشهد۹۷۱۱»، «مشهد۹۷۲۱» و «مشهد۹۷۳۱» به دلیل فرارسیدن سررسید آن در تاریخ ۲۱ دی‌ماه در پایان معاملات روز چهارشنبه این هفته متوقف خواهد شد.

شماره خبر: 39874
تاریخ: یکشنبه 16 دی 1397  1:28 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط