• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تداوم روند صعودی آیفکس تا پایان هفته

2519473ICTPRESS - شاخص کل فرابورس ایران که از دومین روز کاری هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است روز چهارشنبه 21 فروردین‌ماه نیز با رشد چشم‌گیر 40 واحدی توانست این روند را ادامه دهد و در ارتفاع دو هزار و 470 واحدی قرار گیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شاخص کل فرابورس که در روز آغازین این هفته در ارتفاع دو هزار و 390 واحدی قرار گرفته بود با روند افزایشی خود از روز دوم هفته جاری تا امروز توانست در مجموع 80 واحد صعود کند. رشد امروز آیفکس تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «کگهر»، «میدکو»، «ذوب» و «هرمز» بود که هر یک از این نمادها بیش از 6 واحد اثر مثبت بر این نماگر گذاشتند.

در همین حال معامله‌گران با دادوستد بیش از یک میلیارد 290 میلیون ورقه بهادار به ارزش 5 هزار و 879 میلیارد ریال در تمامی بازارهای فرابورس ایران رشد چشم‌گیر حجم و ارزش مبادلات روزانه فرابورس را رقم زدند.

در بازار اول فرابورس 102 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 329 میلیارد ریال دست به دست شد و بازار دوم نیز از مبادله 510 میلیون سهم به ارزش بالغ بر یک هزار و 831 میلیارد ریال میزبانی کرد.

به‌علاوه، امروز 651 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 651 میلیارد ریال در سه تابلو مبادلاتی بازار پایه نقل‌وانتقال یافت.

در سمت دیگر بازار، مجموع حجم و ارزش کل معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و ETF در روزی که گذشت به 30 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 68 میلیارد ریال رسید.

گفتنی است با ثبت معامله بیش از 201 هزار ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا706» به ارزش افزون بر 156 میلیارد ریال، این نماد معاملاتی بیشترین حجم و ارزش دادوستدی را در میان اوراق با درآمد ثابت به خود اختصاص داد.

در تابلو تسهیلات مسکن نیز تسه اسفندماه 97 در صدر ایستاد و با بیشترین استقبال از سوی معامله‌گران اوراق تسهیلات مسکن روبه‌رو شد.

از سوی دیگر صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین با معامله بیش از 14 میلیون ورقه به ارزش 354 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش را در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ثبت رساند و بدین ترتیب صدرنشین تابلو ETF شد.

نگاهی به عملکرد سایر نمادهای فرابورسی در آخرین روز کاری هفته منتهی به 23 فروردین‌ماه نشان می‌دهد که نماد «زماهان» بیشترین افزایش و «اپرداز» بیشترین کاهش روزانه قیمت را تجربه کرده‌اند و سه نماد «ذوب»، «سمگا» و «چکاپا» پُربیننده‌ترین نمادهای معاملات امروز لقب گرفتند.

شماره خبر: 41324
تاریخ: چهارشنبه 21 فروردین 1398  1:20 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط