• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

GOLDEN NEWS / خبرهای طلایی چهارشنبه 27 خرداد

ICTPRESS - خبرهای طلایی امروز 27 خرداد 94 به اطلاع شما مخاطبان عزیز می رسد.

ICTPRESS گزارش می دهد :

خبر:  کشف راز و رمز سلامت پوست با برچسب های الکترونیکی
نسل جدیدی از ریز برچسب های الکترونیکی انعطاف پذیر ساخته شده که به راحتی به پوست بدن متصل شده و حجم خیره کننده ای از اطلاعات مربوط به سلامت پوست را در خود ذخیره و در اختیار محققان قرار می دهند.
این فناوری جدید توسط محققان دانشگاه الینویز ارائه شده و به نظر می رسد تحولی بزرگ در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز به همراه داشته باشد.
محققان این دانشگاه برای افزایش کارایی فناوری جدیدشان، همکاری جالب توجهی با یکی از شرکتهای تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی آغاز کردند. اطلاعات به دست آمده از طریق این برچسب ها برای این شرکت از آن برای از اهمیت برخوردار است که با استفاده از آنها محصولاتی متناسب با پوستهای مختلف تولید می کنند.
فناوری جدیدی که این محققان ارائه کردند چیزی جز یک قطعه الکترونیکی انعطاف پذیر با ویژگی اتصال به پوست نیست.
این برچسب قابلیت ذخیره سازی تا ۱۰۰ کیلوبایت اطلاعات را داشته و می تواند داده ها را به صورت بی سیم نیز منتقل کند. امکان ذخیره سازی شناسه های پزشکی و رمزهای عبور از مهمترین ویژگی های این فناوری جدید به حساب می آید.
همکاری محققان دانشگاه الینویز و شرکت تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی این امکان را برای محققان علوم پزشکی فراهم می آورد تا به درک بهتری از پوست انسان و واکنش آن در محیطهای مختلف دست یابند.
درحقیقت این شرکت آرایشی به برچسب های انعطاف پذیر دانشگاه الینویز به عنوان فناوری جدیدی نگاه می کند که با تکیه بر داده های به دست آمده از حسگرهای آن به راز و رمز سلامت پوست و زیبایی آن پی می برد.
..........................
خبر:  مرگ یکی از ارزشمندترین ماهواره های جهان بر فراز اقیانوس هند
انهدام در اتمسفر بالای اقیانوس هند جنوبی پایان تلخ یکی از ارزشمندترین ماهواره های تاریخ بود که نزدیک به دو دهه فرآیند بارشها را در زمین مورد مطالعه قرار می داد.
ماهواره "مأموریت اندازه گیری بارشهای حاره ای" ناسا موسوم به TRMM پس از سقوط آزاد در اطراف زمین و وارد شدن به اتمسفر، در نهایت بر فراز اقیانوس هند جنوبی منهدم شد. ناسا این رویداد را به طور رسمی تأیید کرده است.
این ماهواره پروژه مشترکی میان آژانس فضانوردی آمریکا و آژانس اکتشافات فضایی ژاپن موسوم به JAXA بود. ماهواره TRMM در سال ۱۹۹۷ به فضا پرتاب شد تا از بارشهای زمین نقشه های متنوعی تهیه و در اختیار دانشمندان اوضاع جوی قرار دهد.
ناسا و آژانس اکتشافات فضایی ژاپن این ماهواره را در ماه آوریل و با این پیش فرض که به زودی سقوط خواهد کرد، از کار انداخته تا به سیستم سیال مرده ای در اطراف زمین تبدیل شود.
درحالی که تصور می شود بخش قابل توجهی از این ماهواره ۳ تنی در راه ورود به اتمسفر زمین سوخته باشد اما حداقل ۱۲ قطعه از آن به احتمال فراوان در اقیانوس هند سقوط کرده است.
ناسا اعلام کرد: قطعاتی که احتمالا در اقیانوس سقوط کرده است از تیتانیوم ساخته شده و سمی نیستند. با این حال این قطعات لبه های بسیار تیزی داشته و در صورت لمس آنها می توانند جراحات خطرناکی به بار بیاورند.
با این حال ناسا اعلام کرده که بعید است کسی در جستجوی این قطعات راهی اقیانوس هند شود.
ماهواره TRMM در زمره ارزشمندترین ماهواره های تحقیقاتی جهان بود. دانشمندان این پروژه با استفاده از داده های این ماهواره در دو دهه گذشته توانستند مدلهای به روزی از اوضاع جوی سراسر جهان ارائه کنند.
..........................
خبر:  نگرانی از افزایش بدافزارهای باج گیر در فضای مجازی
افزایش تعداد و پیچیدگی بدافزارهایی که با قفل کردن رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه یا برخی فایل‌های ذخیره شده روی آنها از کاربران درخواست پول می کنند، موجب نگرانی شده است.
این بدافزارها که به Ransomware یا بدافزارهای باج گیر مشهور شدند در سال های اخیر بسیار توسعه یافتند و بسیاری از هکرها با طراحی و انتشار آنها در فضای مجازی به کسب درآمدهای نامشروع پرداختند.
بر اساس گزارشی که به تازگی توسط موسسه امنیتی مک آفی منتشر شده تعداد این بدافزارها در سه ماهه اول سال 2015 نسبت به سه ماه قبل از آن حدود 165 درصد افزایش یافته است.
معمولا هکرهای طراح این بدافزارها بابت باز کردن قفل فایل هایی که از دسترس کاربران خارج کردند مبالغی بین 200 تا 5000 دلار طلب می کنند و اگر فرد قربانی از پرداخت پول امتناع کند، از وی درخواست مبالغی بیشتر شده و در نهایت فایل ها توسط هکر نابود می شود. آنان حتی در مواردی در صورت دریافت پول هم حاضر به قفل گشایی این فایل ها نیستند.
از جمله بدافزارهای باج گیر مخرب می توان به CTB-Locker و نسخه های مختلف آن اشاره کرد که به علت پیچیدگی زیاد شناسایی آن هم کار دشواری است. CTB-Locker  معمولا در قالب هرزنامه های خبری به شکل یک فایل فشرده ارسال می شود و نرم افزارهای ضدویروس به سادگی نمی‌توانند آن را شناسایی کنند. کارشناسان معتقدند تعداد و پیچیدگی این بدافزارها در آینده بیشتر می‌شود.
..........................
خبر:  عدم کنترل استرس، التهاب را افزایش می‌دهد
پژوهش محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد، بزرگسالانی که هنگام رویارویی با کوچکترین موارد استرس‌زای زندگی نمی‌توانند حالاتی نظیر خوشرویی و آرامش خود را حفظ کنند، سطوح بالایی از التهاب را از خود نشان می‌دهند که پیامدهای طولانی مدت آن می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.
واکنش‌های التهابی، گوشه‌ای از قدرت بدن برای حفاظت از خود از طریق سیستم ایمنی است، گرچه التهاب مزمن طولانی مدت می‌تواند سلامتی را به خطر انداخته و باعث بروز چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان شود.
طی این پژوهش، محققان 827 بیمار را که عوامل استرس‌زای روزانه را تجربه کرده بودند، طی هشت روز از نظر نوع واکنش‌های احساسی متفاوت در روزهای استرس‌زا و غیر استرس‌زا مورد بررسی قرار دادند و سپس نمونه‌های خونی این افراد برای شناسایی نشانگرهای التهابی مورد آزمایش قرار گرفت.
نتایج نشان می‌داد، افرادی که در تعادل پاسخ‌های واکنش به استرس مشکل داشته و قدرت کنترل آن را نداشتند، در خطر بیماری‌های قلبی عروقی، زوال شناختی قرار داشتند.
این یافته‌ها در مجله Health Psychology منتشر شده است.
..........................
خبر:  ستاره دریایی، محققان را دور زد!
دو دانشجوی زیست‌شناسی در دانشگاه دانمارک جنوبی اعلام کرد‌ند یک ستاره دریایی، نوعی برچسب تحقیقاتی کارگذاشته شده در بدنش را از طریق یکی از بازوهایش به بیرون پرت کرد.
این موضوع نشان می‌دهد ستاره‌های دریایی به فضای مالکیت خصوصی خود توجه ویژه‌ای دارند.
محققان برچسب کوچکی را در درون این ستاره دریایی کار گذاشته بودند اما چند روز بعد متوجه شدند این موجود برچسب را از بدنش به بیرون رانده بود.
دانشجویان دریافتند ستاره دریایی از طریق انتهای بازوهایش این برچسب را دفع کرده بود.
در واقع، این برچسب در سراسر بدن ستاره دریایی حرکت کرده و سپس بدون زخمی‌کردن حیوان، از بازوی آن پس زده شده است. این کار شبیه انسانی است که پایش تیر خورده باشد و سپس گلوله را بدون آسیب‌رساندن پا، از انگشتانش به بیرون پس بزند.
محققان هنوز مطمئن نیستند که ستاره دریایی چگونه چنین کاری را انجام داده و به نظر نمی‌رسد چنین موضوعی ارتباطی با دستگاه گوارش آن داشته باشد.
جزئیات این تحقیق در مجله Biological Bulletin ارائه شد.
..........................
خبر:  پایان موفقیت‌آمیز ماموریت آزمایشی یک بادبان خورشیدی
ماموریت کوتاه اما موفقیت‌آمیز نوعی بادبان سبک به مدار زمین، متعلق به سازمان امریکایی انجمن سیاره‌ای روز یکشنبه گذشته (24 خرداد) به اتمام رسید.
انجمن سیاره‌ای پس از 25 روز حضور این بادبان در مدار زمین، اعلام کرد که کیبوست طراحی‌شده برای آزمایش سیستم پیشرانش مجهز به بادبان LightSail، پس از ورود مجدد به جو زمین در جایی بر فراز جنوب اقیانوس اطلس آتش گرفت.
این بادبان سبک به اندازه یک قرص نان بود و در تاریخ 20 ماه مه (30 اردیبهشت) از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا به عنوان یک محموله روی موشک اطلس پنج و برای ماموریت AFSPC-5 متعلق به نیروی هوایی امریکا اوج گرفت.
هدف از انجام این ماموریت، آزمایش سیستم‌های بحرانی بادبان بود که از فشار نور خورشید برای به جلوراندن فضاپیما استفاده می‌کند.
در ابتدا این ماموریت با مشکلاتی همراه بود، زیرا تماس کیوبست پس از ورود به جو زمین دو بار با تیم ماموریت قطع شد و همچنین مشکلاتی در باتری آن وجود داشت. در نقطه‌ای، رایانه‌ این ماهواره به دلیل برخوردکردن پرتوهای کیهانی به ابزار الکترونیکی از کار افتاد.
علی‌رغم این مشکلات، ماهواره کیوبست با موفقیت توانست بادبان را باز کند و تایید تصویری و مسافت‌سنجی را به زمین مخابره کند و اهداف این ماموریت را تحقق بخشد.
با این حال، انجمن سیاره‌ای اعلام کرده مدت کوتاهی پس از این موفقیت، سامانه LightSail سیگنال غیرمنطقی و مداومی را مخابره می‌کرد و به دستورات تیم کنترل واکنشی نشان نداد.
گفته می‌شود سیگنال LightSail برای آخرین بار در 14 ژوئن (24 خرداد) شنیده شد و انجمن سیاره‌ای بر اساس مدل‌های مداری، تخمین می‌زند که حدود 17:23 به وقت گرینویچ (21:53 به وقت تهران) همان روز این بادبان در جو زمین آتش گرفته است.
با این حال گزارشات رسیده از آلمان حاکی از آن است سیگنال کیوبست ساعت‌ها بعد هم مخابره می‌شد و دانشمندان بر این باورند این سیگنال‌ها احتمالا از سیستم‌های رادیویی جداشده از فضاپیمای اصلی و ادامه مخابره‌شدن آن‌ها پیش از سوختن نهایی صورت گرفته است.
ماموریت دوم LightSail برای سال 2016 برنامه‌ریزی شده و به عنوان محموله ماموریت متعلق به موسسه پلی‌تکنیک ویرجینیا تا ارتفاع 720 کیلومتری پرتاب خواهد شد.
..........................
خبر:  رونمایی از بالگرد جدید ایرباس در نمایشگاه هوایی پاریس
شرکت ایرباس به مدت دو سال در جستجوی مدل جدید بالگرد با هدف بهبود مصرف سوخت و راحتی مشتریان خود بود و سرانجام مدل جدید این بالگرد در نمایشگاه صنایع هوایی پاریس به معرض نمایش گذاشته شد.
کاربرد متفاوت این بالگرد شامل ماموریت‌های تحقیقی، بخش‌های انرژی وعملیات نجات است.
هدف از تولید بالگرد X6 که "بالگرد سنگین" نیز نامیده می‌شود، توسعه عملیات کشف میادین نفت و گاز و نظارت بر عملکرد سرویس‌دهی در عملیات نجات و راحتی سرنشینان عنوان شده است.
این مدل نرم‌تر، راحت‌تر و کم صداتر است و بهره‌وری بیشتری در سوخت دارد.
این بالگرد اولین بالگرد شهری با ویژگی فناوری پرواز ایرباس موجود در هواپیماهای جت است و همچنین قابلیت استفاده از رایانه برای پرواز در شرایط با محدودیت امنیتی را دارا است.
..........................
خبر:  ثبت لحظه مرگ یک گلبول سفید برای نخستین بار
دانشمندان دانشگاه ویرجینیا برای نخستین بار با موفقیت لحظه مرگ گلبول‌های سفید را ضبط کرده و دریافتند، این گلبول‌ها هنگام تجزیه‌شدن، بخش زیادی از محتوایشان را تخلیه می‌کنند.
یکی از دلایل این کار می‌تواند هشداردادن به سلول‌های مجاور درباره پاتوژن‌های خطرناک در آن ناحیه باشد.
محققان معتقدند آگاهی از تاریخ انقضای این گلبول‌های سفید می‌تواند به درمان‌های ارتقاء یافته بهداشتی در آینده منجر شود.
نقش گلبول‌های سفید خون برای سیستم ایمنی بدن حیاتی است و دانشمندان از تکنیکی موسوم به میکروسکوپ زمان‌گذر (time-lapse) استفاده کردند که در آن، تصاویر با یک میکروسکوپ خلق می‌شوند و برای تولید یک فیلم، به طور متناوب به نمایش در می‌آیند.
محققان از آن چه در این فیلم دیدند، متعجب شدند، زیرا آن‌ها پروتئین‌های دخیل در انتقال سیگنال، رشد سلولی و آرایه‌ای از رشته‌های مهره‌دار (مانند گردنبند) را دیدند که از سلول در حال مرگ خارج می‌شدند.
دانشمندان این رشته‌ها را beaded apoptodia نام نهادند و دریافتند آن‌ها هشت برابر طول سلول میزبان هستند.
محققان معتقدند این کشف به آن‌ها درباره مهار بهتر دفاع بدن از خود و توانایی‌های ترمیم کمک می‌کند و منجر به ارائه درمان‌های بهداشتی آتی خواهد شد.
جزئیات این تحقیق در مجله Nature Communications ارائه شد.
.........................
خبر:  رکورد اوج‌گیری موتور موشکی چاپی سه‌بعدی
گروهی از دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا در سان‌دیه‌گو موفق شدند آخرین نسخه از موتور موشکی چاپی سه‌بعدی خود را آزمایش کنند.
هم‌اکنون که این موتور آماده است، تیم علمی به دنبال اتمام ساخت موشکی است که به وسیله این موتور، نیرودهی می‌شود تا آن را به رقابت مهندسی موشک معرفی کنند، این رقابت قرار است در 25 تا 27 ژوئن (چهارم تا ششم تیر) در شهر گرین‌ریور ایالت یوتای امریکا برگزاری شود.
این دانشجویان به دنبال شکستن رکورد جهانی برای طولانی‌ترین پرواز موشکی هستند که توسط یک موتور موشکی چاپی سه‌بعدی نیرودهی می‌شود.
این مبتکران در نظر دارند موشک‌شان تا ارتفاع 3.048 کیلومتر در هوا اوج گیرد، آن‌ها چندی پیش نخستین رکورد ثبت‌شده توسط یک موتور موشکی چاپی سه‌بعدی را با اوج‌گیری موشک آن به ارتفاع 18.29 متری در هوا، به نام خود ثبت کردند.
طول موتور موشکی چاپی، 25.4 سانتی‌متر و وزن آن 4.536 کیلوگرم است.
این موتور موشک توسط شرکت چاپ سه‌بعدی "نمونه‌های اولیه GPI" حمایت مالی شد. همچنین مرکز فضایی پرواز مارشال ناسا از این فناوری حمایت می‌کند.
.........................
خبر:  برنامه امنیتی که خودش هک شد
"لست پس"، سرویس امنیتی که قادر به ایجاد و همین طور ذخیره رمزهای عبوری امن برای کاربرانش است، هک شد.
نرم افزارهای بسیاری تولید و عرضه می شوند تا با کمک آنها بتوان تجربه متفاوتی را در اختیار کاربران قرار داد. در این بین بعضی از نرم افزارها با استقبال قابل توجه کاربران مواجه می شوند اما از سوی دیگر برخی از این نرم افزارها از حساسیت های بالایی برخوردارند که توجه هکرها را به خود جلب می کنند. یکی از این نرم افزارها، Lastpass است که مورد توجه هکرها قرار گرفته و هک شد.
روزانه به وب سایت های بسیاری مراجعه می کنیم که برای هر یک از آنها بایستی رمز ورودی متفاوت و امنی را انتخاب کرد. اما گاهی اوقات شمار این پسوردها تا حدی زیاد می شوند که فراموش می شوند. نرم افزار Lastpass در این موضوع به کمک کاربران می شتابد.
این نرم افزار با یک پسورد "مستر" توانایی ایجاد پسوردهای امن، ذخیره کردن آنها و همین طور دسترسی به وب سایت ها یا رمزهای بانکی و اطلاعات شخصی را از پلتفورم های مختلف فراهم می کند که قابل توجه است. اکنون این سرویس امنیتی که کاربرانشان را در اختیار داشتن پسوردهای امن یاری می کند، هک شده است.
کارشناسان این نرم افزار در خبری اعلام کردند، روز گذشته شاهد فعالیت های مشکوکی در وب سایت خود بودند به همین دلیل دسترسی های سایت را مسدود کرده و از کاربران خود خواستند در صورتی که با اسمارت فون، پی سی یا تبلت جدیدی وارد حساب های شخصی خود شدند برای اطمینان ای میلی که برای تایید از هویت اصلی کاربر به آنها ارسال می شود را تایید کنند.
تمامی کاربران این نرم افزار ملزم به تغییر پسورد اصلی خود شدند تا از لو رفتن احتمالی اطلاعات شخصی و همین طور رمزهای عبوری خود در امان بمانند. اما در صورتی که پسورد خود را به روز رسانی کرده اما بازهم نگران هک شدن اطلاعات خود هستند، می توانند از سیستم احراز هویت چند عاملی استفاده کنند.

 

 

شماره خبر: 23204
تاریخ: چهارشنبه 27 خرداد 1394  3:35 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط