• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

GOLDEN NEWS / خبرهای طلایی یک شنبه 31 خرداد

goldenGoldenICTPRESS - خبرهای طلایی امروز31 خرداد 94 به اطلاع شما مخاطبان عزیز می رسد.

ICTPRESS گزارش می دهد :

خبر: دومین "پرنده سیاه" جاسوسی فراصوت آمریکا ساخته می‌شود
مهندسان آمریکا در حال کار بر روی یک هواپیمای جاسوسی فراصوت هستند که به زودی جای هواپیمای افسانه‌ای SR-71 را می‌گیرد.
هواپیمای سری پرنده سیاه SR-71 که در دوران جنگ سرد ساخته شده بود، سریعترین هواپیمای نظامی مکنده هوای شناخته‌شده در جهان است. این هواپیما بقدری بالا و سریع پرواز می‌کند که پدافندهای دشمن قادر به جلوگیری از آن نیستند.در سال 1998 این هواپیما از سوی نیروی هوایی آمریکا بازنشسته شد. مهندسان شرکت لاک‌هید مارتین و Aerojet Rocketdyne در سالهای گذشته به طراحی نسخه جدید SR-72 پرداخته‌اند که از حمله دشمن فرار کرده، تصاویر جاسوسی گرفته و با سرعت نزدیک به شش ماخ که دو برابر سرعت نمونه پیشین آن است، به اهداف خود حمله می‌کند.پرنده سیاه SR-72 یک پهپاد جاسوسی با سرعت نزدیک به 6500 کیلومتر در ساعت است که از قابلیت حمله برخوردار است. این هواپیما نیازمند سیستم رانش هیبریدی است: یک توربو جت معمولی که سرعت هواپیما را از روی باند به سه ماخ می‌رساند، و یک رم‌جت/اسکرم‌جت فراصوت که در ادامه مسیر آن را به سرعتهای بالاتر خواهد رساند.بدنه این هواپیما باید حرارت شدید پرواز فراصوت را تحمل کند، زیرا تنها اصطکاک هوا می‌تواند فولاد را ذوب کند. بمبهای پهپاد SR-72 باید از ارتفاع نزدیک به 24 هزار کیلومتری به سوی هدف پرتاب شوند.به گفته شرکت لاک‌هید مارتین، این هواپیما احتمالا تا سال 2030 اجرایی خواهد شد. در آن زمان، قابلیت SR-72 برای پوشش‌دهی یک مایل در ثانیه به این معنی خواهد بود که این هواپیما می‌تواند طی یک ساعت به هر موقعیتی در هر قاره برسد.
..................................
خبر: زمانی که رایانه‌ها خواب می‌بینند
مهندسان شرکت گوگل اعلام کرده‌اند با این که مرورگرهای این شرکت، بخش اعظم داده‌های کاربران را در سراسر دنیا تامین می‌کنند، این مرورگرها خواب هم می‌بینند.
شبکه‌های عصبی مصنوعی (ANNs) گوگل، لایه‌های متشکل از نورون‌های مصنوعی (متکی به رایانه‌) هستند که تصاویر گوگل را پردازش می‌کنند.دانشمندان به منظور درک این نکته که رایانه‌ها چگونه خواب می‌بینند، باید ابتدا چگونگی یادگیری آن‌ها را درک می‌کردند. برنامه‌ریزان گوگل به یک ANN یاد می‌دهند چنگال چیست و این کار را با نشان‌دادن میلیون‌ها تصویر چنگال و همچنین نمایش این نکته که هر یک از این چنگال‌ها چگونه به نظر می‌رسند، انجام می‌دهند.هر یک از 10 تا 30 لایه این شبکه، اطلاعات پیچیده‌تری را از این تصویر از لبه‌ها تا شکل آن‌ و در نهایت ایده یک چنگال استخراج می‌کنند. در نهایت، شبکه عصبی درک می‌کند که یک چنگال دارای یک دسته و دو تا چهار شاخه است و چنانچه اشتباهی در این درک رخ دهد، دانشمندان خوانش اشتباه رایانه را تصحیح کرده و آن را مجاب می‌کنند برای درک چنگال دوباره تلاش کند.تیم گوگل پی برد که همین فرآیند برای شناسایی تصاویر را می‌توان برای تولید تصاویر نیز به کار برد. منطق این قضیه بدین شرح است: چنانچه می‌دانی یک چنگال چه شکلی است، می‌توانی آن را بکشی.مطالعات نشان داد حتی زمانی که به رایانه، میلیون‌ها تصویر نشان داده شد، نتوانست شکل کاملی از آن شیء را بکشد. به طور مثال، زمانی که از رایانه خواسته می‌شد یک دمبل را طراحی کند، اشیای بازودار درازی را توصیف می‌کرد که از اشکال دمبل مشتق شده‌ بودند. دمبل‌ها اغلب دارای بازوهایی بودند و رایانه تصور می‌کرد که گاهی اوقات دمبل‌ها بازو دارند. این موضوع به پالایش‌کردن توانایی‌های پردازش تصویری رایانه کمک می‌کرد اما تیم گوگل پا را اندکی فراتر از این موضوع نهاد.گوگل از ANN برای تقویت الگوهایی استفاده کرد که در تصاویر می‌دید. هر لایه عصبی مصنوعی با استفاده از لایه متفاوتی از انتزاع کار می‌کند و این بدین معناست که تعدادی از این لایه‌ها لبه‌ها را مبتنی بر سطوح ریز درک می‌کنند در حالی که لایه‌های دیگر اشکال و رنگ‌ها را شکار می‌کردند.دانشمندان از این فرآیند برای برجسته‌کردن شکل و رنگ استفاده و شبکه را مجاب کردند هر چیزی را که تشخیص می‌دهد، برجسته کند. بنابراین اگر برای شبکه یک ابر شبیه پرنده است، شبکه، ایده خود از یک پرنده را بارها و بارها اعمال می‌کند.تیم علمی گوگل الگوهایی را در خواب‌ها و رویاهای رایانه یافت که در آن‌ها سنگ و درختان اغلب ساختمان می‌شدند و برگ‌ها هم اغلب پرنده و حشره بودند.محققان تصویری را که شبکه تولید می‌کرد به عنوان تصویر جدید برای پردازش قرار می‌دادند و فرآیندی تکراری را در هر بار با زوم کوچک خلق می‌کردند و شبکه شروع به خلق جریانی بی‌پایان از حس‌های مختلف می‌کرد. این شبکه زمانی که با نویز سفید کار می‌کرد، تصاویری منحصر به فرد را خلق می‌کرد.دانشمندان این تصاویر را خواب‌های شبکه عصبی خوانده‌اند که نشانگرهای اصیلی از ذهن یک رایانه هستند و از اشیای دنیای واقعی مشتق شده‌اند.گوگل از این تکنیک برای یافتن این موضوع بهره می‌گیرد که شبکه‌های عصبی مصنوعی‌ چه یاد می‌گیرند و حتی به دنبال درک ریشه‌های فرآیند خلاقانه در حالت کلی است.
.................................
خبر: ساخت فیلم‌های نانولوله‌کربنی مستحکم با هدایت الکتریکی بالا
محققان با استفاده از روشی جدیدی موفق به ساخت فیلم‌هایی از جنس نانولوله کربنی شدند که استحکام بالاتری نسبت به فیلم‌های نانولوله‌ای داشته و همچنین هدایت الکتریکی آن‌ها نیز 80 درصد بیشتر است.پژوهشگران دانشگاه ایالتی کارولینا با همکاری محققانی از چین، روش ارزان قیمتی موسوم به میکروکومبینگ (microcombing) ارائه کردند که با استفاده از آن می‌توان نانولوله‌های کربنی را تراز و از آن برای تولید فیلم‌های نانولوله‌ای بزرگ استفاده کرد. با این روش فیلم‌های مستحکم‌تری قابل تولید بوده و هدایت الکتریکی فیلم‌ها نیز افزایش می‌یابد.یونتیان ژو، از محققان این پروژه، می‌گوید: "این فرآیند بسیار ساده‌ای است که منجر به تولید فیلم‌های سبک نانولوله‌کربنی می‌شود. این ساختار استحکامی دو برابر بیشتر از فیلم‌های پیشین داشته و از الیاف کربنی نیز مستحکم‌تر هستند."
این گروه تحقیقاتی نانولوله‌ها را روی زیرلایه‌های رایج رشد می‌دهند و سپس آن‌ها را به صورت روبان‌هایی با ضخامت یک نانومتر در می‌آورند. این روبان‌ها به قرقره‌هایی متصل شده تا تابیده شوند. با چرخش قرقره‌ها، روبان نانولوله کربنی بین دو تیغ جراحی کشیده می‌شود. لبه تیغ‌ها به ظاهر صاف است اما دارای لبه‌های میکرومقیاس هستند که همانند دندانه‌های شانه عمل می‌کنند.زمانی که روبان‌های تراز شده به دور قرقره پیچیده می‌شوند، محققان یک محلول الکلی به آن می‌افزایند. این کار موجب نزدیک شدن نانولوله‌ها به هم می‌شوند و در نهایت فیلم‌های لایه نازکی از جنس نانولوله کربنی ایجاد می‌شود. با کنترل تعداد لایه‌ها می‌توان ضخامت فیلم نهایی را تنظیم کرد.فیلم‌های نانولوله‌ای که با این روش به دست می‌آیند دارای استحکامی دو برابر بیشتر از فیلم‌های نانولوله‌های هستند که از روش‌های دیگر به دست می‌آیند. فیلم‌های رایج نانولوله‌ای 1.5 گیگاپاسکال استحکام دارند در حالی است که این فیلم‌ها 3 گیگاپاسکال مقاومت دارند. همچنین هدایت الکتریکی این فیلم‌ها 80 درصد بیشتر از فیلم‌های نانولوله‌کربنی است که از روش‌های دیگر به دست می‌آید. ژو می‌گوید: "این یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود اما هنوز کامل نیست. این روش از نقطه نظر تئوری، به سادگی قابل تولید انبوه است. ما به دنبال شریک صنعتی برای تولید انبوه این فیلم‌ها هستیم."
..................................
خبر:مورچه‌های نقره‌ای صحرای آفریقا چگونه با گرما کنار می‌آیند؟
یک گروه بین‌المللی از حشره‌شناسان آمریکایی و سوئدی برای نخستین بار نشان دادند که مورچه‌های آفریقایی از پوششی از موهای هرمی‌شکل منحصربفرد برای خنک ماندن در آب‌وهوای داغ این صحرا استفاده می‌کنند.مورچه‌های نقره‌ای صحرای آفریقا (Cataglyphis bombycina) در شنزارهای شمال این سرزمین گونه‌ای غالب محسوب می‌شوند. لانه‌های آنها عظیم و عمیق‌ است و چندین ورودی دارد که در فاصله چند متری از هم قرار گرفته‌اند.این مورچه‌ها از مقاوم‌ترین گونه‌های جانوری نسبت به گرما هستند. این موجودات 10 میلی‌متری در دمای 70 درجه سانتیگراد (158 درجه فارنهایت) به جست‌و‌جوی غذا می‌پردازند و باید دمای بدن خود را زیر دمای بحرانی 53.6 درجه سانتیگراد (128.48 درجه فارنهایت) نگهدارند.مورچه‌ها در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که تشعشعات خورشیدی در حداکثر میزان خود قرار دارد و دانشمندان مدت‌ها به دنبال کشف این معما بوده‌اند که این جانداران چگونه تحت این شرایط شدید دمایی به حیات خود ادامه می‌دهند.محققان دانشگاه کلمبیا، دانشگاه واشنگتن و چندین حشره‌شناس از موسسه تحقیقات مغز دانشگاه زوریخ با استفاده از روش میکروسکوپ الکترونی و تراش پرتوی یونی کشف کردند که مورچه‌های نقره‌ای صحرای آفریقا در بالا و طرفین بدنشان پوششی از موهای منحصربفرد با سطح مقطع مثلثی شکل دارند که به دو شیوه آنها را خنک می‌کند.اول اینکه، این موها در زیر نور مرئی و اشعه مادون قرمز بشدت بازتابنده هستند (مورچه‌ها با سرعت بیش از 0.7 متر بر ثانیه حرکت می‌کنند و در سطح بیابان شبیه به قطرات جیوه به نظر می‌رسند). علاوه بر آن، موها در بخش میانی مادون قرمز طیف الکترومغناطیسی نیز بسیار انتشاردهنده هستند و به عنوان یک لایه ضد انعکاسی عمل می‌کند که قابلیت مورچه‌ها را برای خالی کردن حرارت اضافی از طریق تابش حرارتی ارتقا داده و این گرما را از بدن داغ مورچه به آسمان سرد انتقال می‌دهد.این اثر سردکنندگی انفعالی در زیر تابش مستقیم خورشید و هر زمان که مورچه‌ها در معرض آسمان صاف قرار می‌گیرند، عمل می‌کند و بدن مورچه را خنک نگه می‌دارد.دانشمندان معتقدند که این‌گونه راهکارهای زیستی برای حل مشکل تنظیم گرما می‌تواند به تولید پوشش‌های بیومتری برای سردکردن اجسام بدون صرف انرژی کمک کند.
..................................
خبر:پرواز جت‌های آینده با سوخت نیشکر
محققان شیوه‌ای جدید را برای تولید سوخت هوانوردی دوستدار محیط زیست از توده زیستی نیشکر ارائه داده‌اند که می‌تواند به کاهش قابل‌توجه انتشارات گازهای گلخانه‌ای بینجامد. دانشمندان آزمایشگاه ملی لاورنس برکلی و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، کاتالیزگرهای شیمیایی را با مدلبندی چرخه عمر گاز گلخانه‌ای ترکیب کردند تا فرآیند جدیدی را برای تولید سوخت هوانوردی و همچنین روغن پایه روان‌کننده خودرو تولید کنند.کاتالیزگرهای قابل‌بازیافتی که در این تحقیق ارائه شده‌اند، قادرند توده‌های زیستی نیشکر را به گروه جدیدی از سوخت هوانوردی دارای ویژگی‌های قابل‌توجه تراکم و چسبندگی تبدیل کنند که در کاهش گازهای گلخانه‌ای تا 80 درصد کارآمد عمل می‌کنند.هوانوردی سالانه منشا دو درصد انتشارات گازهای گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های انسانی است.تراکم‌های کربن و گازهای گلخانه‌ای دیگر در جو زمین طی سه میلیون‌ سال گذشته، هم‌اکنون در بالاترین سطح خود قرار دارند و این امر عمدتا ناشی از سوزاندن بنزین و سوخت‌های فسیلی دیگر است.سوخت‌های زیستی تولید‌شده از نیشکر موجود در توده‌های زیستی گیاهی، به بهبود تغییرات آب‌و‌هوایی کمک می‌کنند.
..................................
خبر:کشف قابلیت تومورستیزی در یک پروتئین سمی
محققان دانشگاه نورث وسترن دریافته‌اند سمی که موجب عفونت کشنده در بیماران کبدی می‌شود، توانایی بالقوه‌ای در جلوگیری از رشد تومورها دارد.
پروتئین سمی باکتری Vibrio vulnificus می‌تواند رشد سلول‌های تومور را با قطع کردن پروتئین Ras مسدود کند.Ras پروتئینی است که برای تکثیر سلولی در سرطان مهم محسوب می‌شود و مبارزه با آن از چالش‌های بزرگ پزشکی است. بنابراین، سم ذکر شده می‌تواند به عنوان درمانی برای تومورهای متفاوت در نظر گرفته شود.در واقع باکتری Vibrio vulnificus با استفاده از پروتئین سمی MARTX، فعالیت Ras را مسدود کرده، فعالیت کشنده خود را افزایش داده و در میزبان تکثیر می‌یابد.
..................................
خبر: تولید اولین ماژول فتوولتائیک مبتنی بر نانولوله کربنی
دو شرکت تایوانی با همکاری مشترک، اقدام به ارائه اولین ماژول فتوولتائیک مبتنی بر نانولوله کربنی کردند. این ماژول از استحکام بالایی برخوردار بوده و در برابر خوردگی مقاوم است. قیمت این محصول نسبت به همتایان خود پایین‌تر است.ووکسی سان‌تک پاور (Wuxi Suntech Power) اعلام کرد که همکاری مشترکی با شرکت تایوان کربن نانوتیوب تکنولوژی (Taiwan Carbon Nanotube Technology) آغاز کرده است تا اولین ماژول فتوولتائیک مبتنی بر نانولوله کربنی را به بازار عرضه کنند.این دو شرکت قصد دارند تا در قالب همکاری مشترک خود، ماژول‌های فتوولتائیک مبتنی برنانولوله کربنی ارائه کنند که از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار است. با این کار محصولی ارزان و با کیفیت به صنعت پیل خورشیدی ارائه می‌شود.در این ماژول‌ها از الیاف کربنی و شیشه‌ای استفاده شده است که در نهایت موجب تقویت ساختار آن شده و در عین حال وزن ماژول به نصف کاهش یافته است. علاوه براین، این ماژول از استحکام خمشی بالایی برخوردار است به طوری که قادر به تحمل 339 Mpa است. از آنجایی که در این ماژول‌ها از نانولوله‌های کربنی استفاده شده، مقاومت در برابر خوردگی در آن‌ها بسیار بالاست. این ماژول‌ها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و به دلیل ساختارغیرانعکاسی که دارند طیف وسیعی از پرتوها را جذب می‌کنند. آزمایش‌های کیفیتی متعددی نظیر IEC61215 و IEC61701 روی این محصول انجام شده است. نتایج این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که توانایی استحکام مکانیکی این ماژول‌ها 5400 Pa در دمای 40 درجه سانتیگراد است.ژیونگ هایبو، از مدیران سان‌تک، می‌گوید: «همکاری با تایوان نانوتیوب تکنولوژی برای ما موفقیت زیادی درپی‌ داشته است به طوری که موفق به ارائه ماژول جدید شدیم که نسبت به محصولات رایج از مزایای بالاتری برخوردار است. تحقیق و توسعه درباره این محصول نیازمند پیروزی بر چالش‌های متعددی بود که با همکاری این دو تیم، مشکلات رفع شدند و در نهایت محصولی جدید متولد شد. ما خوشحالیم که محصولات سبک و مقرون به صرفه‌ای تولید کرده‌ایم.»
..................................
خبر: کشف هدف بالقوه برای درمان دیابت نوع دو
محققان آزمایشگاه متابولیسم سرطان موسسه تحقیقات پزشکی بلیویجه اسپانیا برای درمان دیابت نوع دو، هدف بالقوه و تازه‌ای را کشف کرده‌اند. محققان موفق شده‌اند تا عملکرد مهار پروتئین S6K1 را در درمان دیابت نوع دو در نمونه‌های حیوانی نشان دهند.آن‌ها با بررسی سلول‌های بنیادی جنینی و جفت جنین گروهی موش وحشی متوجه شدند که حیواناتی که فاقد پروتئین S6K1 هستند، به انسولین حساسیت بیشتری داشته و بنابر این به دیابت مبتلا نمی‌شوند.علاوه بر این، محققان دریافتند که در موش‌های مبتلا به کمبود S6K1، انداز سلولهای بتا کوچکتر و رشد آنها نیز با وجود رشد و توسعه جنین، پیشرفت نمی‌کند.به گفته دانشمندان، مهارکننده‌های S6K1 می‌توانند به عنوان حساس کننده انسولین عمل کرده و در درمان دیابت نوع دو پرنقش باشند.
.................................
خبر: کشف پروتئینی که آسیب قلبی را ترمیم می‌کند
محققان دانشگاه جانز هاپکینز، دانشگاه کالیفرنیا در سان‌دیگو و سایر موسسات علمی آمریکا یک پروتئین خاص را در بدن شناسایی کرده‌اند که می‌تواند به قلب در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده‌اش کمک کند.قلب در مقایسه با سایر اندام حیاتی بدن، به ندرت در طول عمر خود سلول‌های جدید تولید می‌کند، اما همچنان می‌تواند حتی با پیر شدن بدن، تا میلیاردها ضربان را برای حفظ حیات تولید کند.این پدیده، الهام‌بخش دانشمندان برای شناسایی کلید طول عمر قلب شد. آن‌ها دریافتند پروتئین vinculin، مسؤول ثابت نگهداشتن پمپاژ عضله قلب است.محققان امیدوارند که یافته‌های آن‌ها در مورد نقش vinculin بتواند به درمان‌های جدیدی منجر شود که عمر مبتلایان به نارسایی قلبی را طولانی‌تر کند. در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، قلب بزرگ می‌شود، اما توانایی پمپاژ خون آن بطور چشمگیری کاهش می‌یابد.
نارسایی قلبی زمانی رخ می‌دهد که ماهیچه قلب بیش از حد سفت یا ضعیف شده و نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. علائم مرتبط با این بیماری شامل خستگی، تنگی نفس، تورم مچ پا، عدم اشتها، خس خس و تند شدن ضربان قلب است.انتظار می‌رود این بیماری طی 10 سال آینده نزدیک به هشت میلیون نفر را تنها در آمریکا تحت تاثیر قرار دهد.محققان در آزمایشات ابتدایی خود، سطوح پروتئین vinculin را در قلب میمون‌ها، خفاش‌ها و مگس‌های میوه جوان و پیر بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که سطوح این پروتئین با بالاتر رفتن سن این موجودات، افزایش مداومی را نشان می‌داد. این امر بدان معنی است که با پیر شدن فرد، سطح این پروتئین در بدن افزایش می‌یابد تا پمپاژ قلب را ثابت نگه دارد.دانشمندان، مگس‌های میوه را برای تولید مقادیر بیشتر vinculin مهندسی ژنتیکی کرده و دریافتند که این موجودات، 150 درصد بیشتر از طول عمر عادی‌شان زندگی کردند.
..................................
خبر: تامین نیروی خودرو با انرژی بخار آب و هاگ
محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک یک منبع جدید انرژی تجدیدپذیر را شناسایی کرده‌اند که بر اساس آن، می‌توان از انرژی بخار آب و هاگ‌های باکتریایی خاک برای تامین نیروی یک خودروی مینیاتوری استفاده کرد.محققان با بازسازی فرآیند تبخیر آب در آزمایشگاه و مهار انرژی آن توانستند یک خودروی کوچک مینیاتوری را به حرکت دربیاورند. اگرچه این انرژی در مقیاس محدود تنها قادر به حرکت یک خودروی کوچک است، اما دانشمندان امیدوارند در آینده بتوانند آن را گسترش بخشیده و برای جمع‌آوری انرژی از حجمهای عظیم آب راکد مانند خلیج‌ها و آب پشت سدها مورد استفاده قرار دهند.نخستین اقدام برای تولید انرژی از فرایند تبخیر توسط ایزگور ساهین، دانشیار زیست‌شناسی دانشگاه کلمبیا انجام شد. او در مطالعات اولیه خود دریافته بود هنگامی که هاگ‌های باکتریایی در نتیجه رطوبت، کوچک و متورم می‌شوند، می‌توانند اشیا را جابه‌جا کنند.وی با همکاری دیگر محققان دانشگاه کلمبیا دستگاهی ساخت که می‌تواند انرژی حاصل از جذب رطوبت و تبخیر آن را به انرژی مکانیکی تبدیل کند. این دستگاه شامل قطعات بسیاری از نوارهایی است که در کنار یکدیگر درون یک محفظه پلاستیکی قرار گرفته و روی آن‌ها، شاتر قرار دارد.رمانی که آب وارد پایه مخزن می‌شود، هوای داخل آن مرطوب می‌گردد که طول نوارها را افزایش داده و باعث باز شدن شاتر بالای آن‌ها می‌شود. که این به نوبه خود، هوای مرطوب را منتشر می‌کند که در نتیجه، هاگ‌های روی نوارها کوچک شده، نوار را جمع کرده و شاترها را می‌بندد. در اینجا مجددا هوا مرطوب شده و این فرایند تکرار می‌شود که منبع مدوامی از انرژی را ارائه می‌کند.دانشمندان این فرآیند را یک پیستون تبخیر-محور نامیده‌اند و آن را به ژنراتوری وصل کردند که توانست یک لامپ ال‌ای‌دی را روشن کند.موتور دوم تبخیر-محور دانشمندان "آسیاب رطوبتی" نام دارد که شامل یک چرخ پلاستیکی پوشیده از نوارهای حاوی هاگ است. نیمی از این چرخ درون محیط مرطوب و نیم دیگر در معرض هوای خشک بیرونی قرار دارد. از آنجایی که نیمی از هاگ‌ها در معرض رطوبت و نیمی دیگر در معرض خشکی قرار دارند، نوعی ناهماهنگی در وزن هر سمت چرخ ایجاد شده که باعث چرخیدن آن و ایجاد یک منبع مداوم انرژی می‌شود.
محققان، نیروی بدست آمده از این آسیاب رطوبتی را برای راه انداختن یک خودروی کوچک مورد استفاده قرار دادند.

شماره خبر: 23244
تاریخ: یکشنبه 31 خرداد 1394  1:42 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط