• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

GOLDEN NEWS / خبرهای طلایی چهارشنبه 3 تیر

ICTPRESS - خبرهای طلایی امروز 3 تیر 94 به اطلاع شما مخاطبان عزیز می رسد.

ICTPRESS گزارش می دهد :

خبر:  انقلابی در کنترل قند خون دیابتی‌ها با نخستین چسب انسولین هوشمند
محققان دانشگاه کارولینای شمالی موفق به ساخت نخستین چسب هوشمند کنترل خودکار قند خون شدند.
چسب هوشمند ابداعی محققان حتی از یک سکه معمولی نیز کوچکتر است و قسمت زیر آن مجهز به بیش از 100 سوزن بسیار کوچک است که قطر هر کدام از آنها تقریبا به اندازه یک مژه است.
هرکدام از سوزن‌ها به یک منبع ذخیره میکروسکوپی انسولین و آنزیم تشخیص سریع میزان قندخون متصل هستند.
محققان پس از انجام آزمایش‌های مختلف روی موش‌های مبتلا به دیابت نوع یک متوجه شدند که می‌توان به کمک این فناوری تا حدود 9 ساعت سطح قندخون را پایین نگه داشت.
دکتر ژن گو، استاد مهندسی فناوری زیستی دانشگاه کارولینای شمالی و یکی از مولفان این تحقیق اظهار کرد: به کمک تحقیقات انجام شده، موفق به ساخت نخستین چسب کاربردی و بدون درد شدیم که قادر است به سرعت میزان قندخون را به حالت عادی برگرداند.
دکتر جان باس، رئیس مرکز درمان دیابت دانشگاه کارولینای شمالی و مولف دیگر این تحقیق، در مورد عملکرد چسب انسولین هوشمند اظهار کرد: آنزیم تشخیص میزان قندخون به کار رفته در این چسب، کلیه فرآیندها را به صورت خودکار انجام می‌دهد و از خطرات تزریق بیش از حد انسولین جلوگیری می‌کند.
وی افزود: تزریق بیش از حد انسولین اثرات زیانباری مثل کوری و قطع عضو و یا حتی مرگ را به همراه دارد.
محققان امیدوارند با مطالعات بیشتر و انجام آزمایش روی بیماران، به زودی مجوز تولید انبوه چسب هوشمند تزریق انسولین را دریافت کنند.
این تحقیق در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.
..........................
خبر:  پیشرفته ترین کلاه ایمنی هوشمند در جهان
محققان آلمانی توانستند پیشرفته ترین کلاه ایمنی هوشمند جهان را بسازند.
گرچه در ظاهر کلاه ایمنی هوشمند Cranium iC-R به سبب طراحی خاصی که دارد متعلق به آینده به نظر می رسد اما باید پذیرفت که همزمان با توسعه فناوری ساخت موتورسیکلتها، طرح کلی کلاه های ایمنی نیز متنوع تر از قبل شده است.
در این فناوری جدید از دو نمایشگر تمام رنگی LED، دو دوربین در جلو و عقب، سیستم ارتباطاتی بلوتوث، امکان برقراری تماس تلفنی، کنترل صوتی، سیستم هشدار برخورد از عقب و در نهایت سیستم تیره کننده پنجره دید استفاده شده است. از این رو می توان این فناوری نوین را به عنوان پیشرفته ترین کلاه ایمنی هوشمند جهان در نظر گرفت.
در این کلاه جدید بیشتر از تمام کلاه های مشابه از تجهیزات الکترونیکی استفاده شده است که در نتیجه تأمین انرژی الکتریکی لازم برای آنها می تواند مسأله ای نگران کننده باشد. اما سازندگان این وسیله کاربردی به تمامی جوانب فکر کردند. آنها صفحه خورشیدی را در قسمت بالایی کلاه تعبیه کردند تا در مواقع ضروری از هر نظر در تأمین انرژی خودکفا باشد. البته نباید از باتری کوچک این کلاه نیز غافل شد که با هر بار شارژ تا ۸ ساعت کارایی دارد.
این فناوری جدید با قیمتی درحدود ۱۶۰۰ دلار ارایه می شود که در نوع خود بهای قابل توجهی است.
در این کلاه هوشمند که توسط محققان آلمانی ساخته شده دو نمایشگر LED آن از نوع شفاف بوده و هر یک تصویر زنده از از عقب و مسیر پیش رو در اختیار موتورسیکلت ران قرار می دهد. این دور دوربین بخشی از سیستم دید ۳۶۰ درجه کلاه هوشمند Cranium iC-R به شمار می آیند. از این رو کاربر نیاز به چرخاندن سر خود در حین هدایت موتورسیکلت نخواهد داشت.
فردی که این کلاه را بر سر می گذارد به دلخواه خود می تواند تنها با فشردن یک دکمه و در کمتر از یک ثانیه قسمت جلویی آن را به رنگ تیره تبدیل کند.
..........................
خبر:  زندگی روزتا ۹ ماه تمدید شد/ ماموریت جدید کاوشگر فضایی
ماموریت "روزتا" کاوشگر فضایی رباتیک که برای بررسی معماهای ستاره های دنباله دار به فضا فرستاده شده به مدت ۹ ماه تمدید شد.
روزتا، کاوشگر فضایی رباتیک ساخت سازمان فضایی اروپا است که برای مطالعه ستاره دنباله دار ۶۷P ساخته و راه اندازی شد. کاوشگر روزتا پس از سفری ۱۰ ساله و طی مسافتی بیش از نیم میلیارد کیلومتر توانست در فرودی موفقیت آمیز بر ستاره دنباله دار بنشیند.
Philae از مادر خود ( روزتا) جدا شد تا بتواند ماموریت فضایی خود را آغاز کند و راهگشای کارشناسان آژانس فضایی اروپا باشد. مهمترین ماموریت Philae، جستجوی حیات بود. برخی از کارشناسان فضایی معتقدند که حیات اولیه توسط ستاره های دنباله دار به زمین منتقل شدند. به همین دلیل و با توجه به این فرضیه به دنبال مولکول های آلی پیچیده ای در سطح ستاره دنباله دار بودند و Philae بایستی نشانه هایی از این مولکول های آلی را به سطح زمین منتقل کند.
اکنون کارشناسان فضایی اروپا اعلام کردند که ماموریت روزتا تا ۹ ماه دیگر تمدید شده است. این فضاپیما در ماموریت بعدی خود که ممکن است تا سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی به طول بی انجامد باید بر دنباله  ۶۷P/Churyumov-Gerasimenko بنشیند.
این دنباله در سال ۱۹۶۹ میلادی شناسایی و کشف شده بود. روزتا تنها فضاپیمایی است که موفق شده از نزدیکترین فاصله به مطالعه یک دنباله دار بپردازد.
روزتا در مارس سال ۲۰۰۴ میلادی به فضا پرتاب شد و پس از مسافتی طولانی در سال گذشته توانست به مطالعه و بررسی دنباله دارها بپردازد. در حال حاضر، این فضاپیما از آلمان هدایت می شود. از مهم ترین یافته های این فضاپیما می توان به رد باورهای گذشته مبنی بر انتقال آب به زمین توسط دنباله دارها را نام برد.
..........................
خبر:  کشف مولکول عامل ناباروری و بلوغ زودرس
محققان دانشگاه واشنگتن موفق به کشف و شناسایی مولکولی شدند که از آن با عنوان مولکولی کلیدی در ناباروری و بلوغ زودرس یاد می شود.
تحقیقات بسیاری برای کشف علت ناباروری انجام شده اما اکنون محققان امریکایی مولکول اصلی و کلیدی که می تواند در ناباروری یا بلوغ زودرس نقش داشته باشد را کشف کردند. محققان امیدوارند تا با کمک این مولکول بتوانند به راه حل های جدیدی برای درمان ناباروری دست پیدا کنند.
این مولکول یک رشته کوچک از  RNA است که آن را U۱۷ snoRNA نام گذاری کردند. این مولکول با اختلال در ترشح هورمون های استروئیدی می تواند ناباروری یا بلوغ زودرس را به دنبال داشته باشد.
RNA (مخفف اسیدریبونوکلئیک) یک ترکیب پیچیده با وزن مولکولی بالاست که در ساخت پروتئین‌ های سلولی نقش دارد.  RNA همچنین در برخی از ویروس‌ ها به جای DNA (اسید دزوکسی ریبونوکلئیک)‌ نقش حامل رمزهای ژنتیکی را ایفا می‌ کند. ساختار RNA از اشکال حلزونی تا زنجیره‌ های غیر مارپیچی متفاوت است.
سرپرست این تیم تحقیقاتی گفت: "محققان تا پیش از کشف چنین وظیفه ای بر این باور بودند که مولکول های snoRNA تنها در تولید پروتئین نقش دارند اما مطالعات اخیر نشان داد که این مولکول در ترشح هورمون های جنسی نیز نقش به سزایی را ایفا می کند. این موضوع در حالی است که این مولکول می تواند نقش های بیشتری را نیز داشته باشد که تاکنون کشف نشده و از آنها اطلاعی نداریم در نتیجه تحقیقات بیشتر در این رابطه ادامه دارند."
بررسی عملکرد این مولکول در موش ها نشان داد که موش ها در هنگام تولد از میزان قابل توجهی از این مولکول برخوردار بودند اما میزان این مولکول با رشد موش ها نسبت عکس داشته و کاهش پیدا می کند. زمانی که موش ها به هشت هفتگی می رسند، سطح مولکول U۱۷ snoRNA کاهش پیدا می کند تا ترشح هورمون های استروئیدی مانند پروژسترون یا تستوسترون آغاز شود.
..........................
خبر:  تولید نسل پیشرفته نمایشگرهای پلاسما با هنر بریدن کاغذ
از هنر بریدن کاغذ یا همان "کریگامی" به عنوان الگویی برای تولید نسل جدید باتری ها و نمایشگرهای پلاسما استفاده می شود. این خبری حیرت انگیز در دنیای فناوریهای نوظهور به شمار می آید.
طی بیش از نیم قرن گذشته استفاده از هنر بریدن کاغذ در بسیاری از کشورهای جهان به گونه ای حرفه ای دنبال شده است. این هنر که نسخه ای از اریگامی یا همان هنر تاکردن کاغذ به شمار می آید دستمایه خلق ماکت ها و آثار هنری سه بعدی دیدنی با استفاده از کاغذ و مقوا در سراسر جهان بوده است اما شاید کمتر کسی تصور می کرده که این هنر باستانی حالا الهام بخش دانشمندان در تولید نسل جدید از نمایشگرها باشد.
گروهی از دانشمندان دانشگاه میشیگان در تلاش هستند تا کریگامی را در ابعادی میکروسکوپیکی و با هدف تولید نسل فوق پیشرفته ای از تجهیزات الکترونیکی برای استفاده از نمایشگرهای پلاسما و باتری های جدید توسعه بخشند.
در فرآیند تولید تجهیزات الکترونیکی انعطاف پذیر، تعیین نقاط و زنجیره های اصلی قطعات مهمترین چالش مهندسان به شمار می آید. متغیر بودن ارقامی که در این محاسبات به دست می آید گویای آن است که باید با نگرشی متفاوت برای تولید این دسته از تجهیزات اقدام کرد.
از آن گذشته وقتی صحبت از تولید رساناهای انعطاف پذیر به میان می آید، استفاده از روشهای فعلی برای تولید چنین قطعاتی کارایی چندانی ندارد.
اما حالا مشخص شده که با بهره گیری از الگوهای به دست آمده از هنر بریدن کاغذ، امکان تولید این نوع قطعات انعطاف پذیر آن هم با ضریب دقت بالا وجود دارد.
محققان در آزمایشاتی که روی این ایده انجام دادند متوجه شدند که ورقه های کامپوزیتی که بر اساس الگوی کریگامی بریده می شوند تا ۳۷۰ درصد خاصیت رسانایی خواهند داشت که این رقم بسیار بیشتر از ضریب رسانایی آنها در حالت عادی است.
..........................
خبر:  ناسا به دفاع اتمی از زمین می اندیشد
ناسا در اندیشه آن است تا با تکیه بر تازه ترین دستاوردهای دانش هسته ای زمین را از خطر برخورد احتمالی سیارکها در امان نگاه دارد.
در سال ۲۰۱۳ شهاب سنگی به طول ۱۸ متر بر فراز روسیه منفجر شد و این درحالی بود که هیچ کس ورود آن به جو زمین را مشاهده نکرده بود. در علم فضا و فضانوردی چنین شهاب سنگی نمی تواند خطر چندانی برای زمین و ساکنان آن به همراه داشته باشد اما حتی همین شهاب سنگ به ظاهر کوچک موجب زخمی شدن ۱۵۰۰ تن و وارد آمدن خساراتی به ۷ هزار خانه شد.
اکنون این پرسش مطرح می شود که اگر جرم فضایی با ابعاد بزرگتر در راه زمین باشد چگونه می توان از سیاره مادر به دفاع پرداخت؟
پاسخ اولیه به این پرسش این است که دانشمندان هنوز راه حل قطعی ارائه نکردند اما یک راه حل که به نظر می رسد اثرگذار باشد استفاده از نیروی اتمی برای انفجار چنین جرم فضایی است.
به تازگی آژانس فضانوردی آمریکا قراردادی را با سازمان ملی امنیت انرژی هسته ای این کشور منعقد کرده تا امنیت سراسر آمریکا را در برابر احتمال چنین برخوردی ارتقاء بخشد و در این خصوص قرار است ایده استفاده از انرژی اتمی برای نابودی هر جرم فضایی در راه زمین مورد بررسی قرار گیرد.
در این خصوص به سیارکها و شهاب سنگهایی توجه می شود اندازه آنها بین ۵۰ تا ۱۵۰ متر باشد. به عقیده دانشمندان اجرام فضایی بزرگتر از ۱۵۰ متر از مدتها قبل به راحتی شناسایی می شوند و در عین حال اجرام کوچکتر از این مقیاس نیز خطر چندانی برای زمین به همراه ندارند.
..........................
خبر:  کشف ژن کلیدی برای خواب آرام
محققان دانشگاه توماس جفرسون موفق به کشف ژنی شدند که کلید خواب خوب شبانگاهی است.
محققان با استفاده از آزمایشات ژنتیکی و بیوشیمیایی دریافتند که ژن‌های Taranis و Cdk1 برای خواب طبیعی در مدل‌های مگس ضروری هستند.
دکتر کویانگهی کوه، مولف این تحقیق و استادیار علوم اعصاب موسسه فاربر دانشگاه توماس جفرسون اظهار کرد: خواب اسرار ناشناخته بسیاری دارد، مخصوصا زمانی که پای مکانیسم پروتئین آغازگر فرآیند در سطح سلولی به میان می‌آید.
وی افزود: ما در تحقیقاتمان موفق به کشف مسیر مولکولی جدید و منطقه مغزی تازه‌ای شدیم که نقش مهمی در کنترل مدت زمان خواب افراد دارد.
بررسی‌های انجام گرفته روی هزاران مگس و نقشه ژنتیک آنها نشان داد نوعی جهش ژنتیکی بر میزان خواب این حشرات تاثیر دارد. آنها با استفاده از یک‌سری آزمایش‌های بیولوژی و ژنتیکی نحوه واکنش ژن Taranis با سایر پروتئین‌ها را دنبال و مشاهده کردند که این ژن با پروتئین تنظیم‌کننده خواب به نام Cyclin A ترکیب می‌شود.
داده‌های محققان نشان می‌دهد که Taranis و Cyclin A یک ماشین مولکولی تولید می‌کنند که وظیفه غیرفعال کردن ژن Cdk1 را بر عهده دارد. عملکرد طبیعی Cdk1 سرکوب خواب و ترویج بیداری است.
طبق تحقیقات پیشین، Cyclin A در تعداد کمی از سلول‌های عصبی از جمله خوشه‌ای از هفت نورون در هر سوی مغز وجود دارد.
دکتر کوه و همکارانش نشان دادند این نورون‌ها در منطقه‌ای از مغز مگس واقع شده‌اند که با هیپوتالاموس، یکی از مراکز خواب در انسان‌ها مرتبط است.
به گفته دکتر کوه، به نظر می‌آید در مغز مگس‌ها مرکز بیداری وجود دارد که ژن Taranis هنگام خواب به سرکوب آن کمک می کند.
این یافته‌ها در مجله Current Biology منتشر شده است.
..........................
خبر:  اتحاد غول های فناوری برای تسهیل اجرای نرم افزارها در پلت‌فورم های مختلف
دهها شرکت بزرگ نرم افزاری در قالب طرحی موسوم به Open Container Project متحد شدند تا نرم افزارهای تولیدی آنها روی انواع سیستم عامل ها و در قالب استانداردهای مختلف تحت وب قابل اجرا باشند.
این طرح به ابتکار بنیاد لینوکس اجرا شده که سیاست گذاری های کلی مربوط به سیستم عامل متن باز لینوکس را مشخص می کند.
نکته جالب این است که مایکروسافت که زمانی بزرگترین رقیب و دشمن بنیاد لینوکس محسوب می شد و علاقه ای به اجرای ویندوز، آفیس و دیگر نرم افزارهای خود در محیط برنامه ها و سیستم عامل های رقیب نداشت، خود به Open Container Project پیوسته است.
بر همین اساس استانداردی واحد برای همه گیر شدن نرم افزارهای مختلف و اجرای روان آنها بر روی پلت‌فورم های مختلف تدوین خواهد شد. برخی کارشناسان این تحول را مهم ترین رویداد دنیای فناوری در یک دهه اخیر توصیف کردند.
از جمله دیگر شرکت هایی که در اجرای این طرح دخیل هستند می توان به گوگل، آمازون، اچ پی، آی بی ام، اینتل، رد هت، VMware، Goldman Sachs اشاره کرد که همگی با هم برای نگارش یک استاندارد متن باز که استفاده عمومی از نرم افزارهای شرکت های رقیب را ممکن می کند، همکاری می کنند.
این خبر یکی از دستاوردهای همایش DockerCon در هفته گذشته بود که در زمان برگزاری آن 95 میلیون دلار بودجه هم به اجرای طرح مذکور اختصاص یافت.
با نگارش استانداردهای مربوط به این طرح برنامه نویسان به سادگی می توانند نرم افزارهایی طراحی کنند که روی هر رایانه ، گوشی و تبلتی با هر سیستم عاملی قابل اجرا باشد و همین طور بتوان آن را به سادگی با سرویس های مختلف تحت وب اعم از سرویس های کلود شرکت های مختلف، سرورهای گوناگون و ... سازگار نمود. در حال حاضر برنامه نویسان برای سازگار کردن نرم افزارهای خود با سیستم عامل های گوناگون مجبورند تغییراتی در کدنویسی آنها به وجود آورند، اما با اجرای طرح فوق الذکر از این امر بی نیاز می شوند.
صرفه جویی در وقت و هزینه مورد نیاز برای پیکربندی مجدد برنامه ها و کدنویسی مجددشان از جمله مهم ترین نتایج اجرای طرح یاد شده است که قرار است پنج میلیون سیستم عامل، پلت‌فورم کلود و ... را در بر بگیرد.
در این میان برخی شرکت ها هستند که به علت نگرانی های امنیتی ترجیح می دهند برنامه های خاص خود را دنبال کنند. به عنوان مثال CoreOS که یک شرکت نوپای مورد پشتیبانی گوگل است، به علت همین دغدغه در حال ابداع استاندارد جدیدی به نام appc است که از حمایت گوگل، VMware و ردهت برخوردار است و رقیبی برای استاندارد قبلی موسوم به Docker خواهد بود.امکانات تازه یوتیوب برای خبرنگاران سایت به اشتراک گذاری ویدئوی یوتیوب امکانات تازه‌ای را برای جذب خبرنگاران و همین طور جذب کاربرانی که به فعالیت‌های خبری علاقه دارند، در نظر گرفته است.
..........................
خبر:  امکانات تازه یوتیوب برای خبرنگاران
سایت به اشتراک گذاری ویدئوی یوتیوب امکانات تازه‌ای را برای جذب خبرنگاران و همین طور جذب کاربرانی که به فعالیت‌های خبری علاقه دارند، در نظر گرفته است.
از جمله این تحولات افزوده شدن بخش جدیدی موسوم به نیوزوایر است که از آدرس youtube.com/newswire در دسترس است.
این بخش با همکاری آژانس خبری اجتماعی Storyful راه اندازی شده و از طریق آن می توان به فید اخبار تایید شده و معتبر ارزشمند که رویدادهای مربوط به آنها در یوتیوب پوشش داده شده دسترسی پیدا کرد.
این دو سایت قبلا در سال 2011 و برای پوشش اخبار مربوط به انقلاب مردم مصر نیز با یکدیگر همکاری کرده بودند. تایید اعتبار ویدئوهای خبری کاربران در یوتیوب هم از همین طریق صورت گرفته بود. آنها امیدوارند با همکاری جدیدشان منبع خبری جدید و معتبری برای پیگیری اخبار توسط خبرنگاران و روزنامه نگاران به وجود آید.
YouTube Newswire که ویدئوهای تایید شده شاهدان عینی رویدادهای مهم را نیز منتشر می کند اخبار جهانی و محلی را پوشش می دهد و از طریق توییتر هم دسترس بوده و داده های آن را می توان با استفاده از ایمیل نیز دریافت کرد. Storyful قبلا با فیس بوک هم همکاری های مفصلی داشته است.
یوتیوب علاوه بر راه اندازی نیوزوایر دو بخش دیگر را هم برای تایید ویدئوهای خبری و پشتیبانی از آنها در سایت خود راه اندازی کرده است. یکی از این بخش ها First Draft است که در قالب آن گروهی از متخصصان روزنامه نگاری در شبکه های اجتماعی با همدیگر برای راه اندازی وب سایتی جدید همکاری می کنند. این وب سایت اختصاص به تشریح منابع و ابزاری دارد که برای تایید صحت یا عدم صحت ویدئوهای خبری به کار می روند.
WITNESS Media Lab ابتکار عمل دیگری است که در قالب آن طرح هایی عمیق و گسترده برای بررسی نقش ویدئوهای خبری در حوزه سیاست، حقوق بشر و ... اجرا می شود.
..........................
خبر:  استقبال خوب مردم از پهپادهای خانگی
صنعت ساخت پهپاد در ماه‌ های اخیر رونق چشمگیری پیدا کرده و برخی شرکت‌ها با ساخت پهپادهای ارزان قیمت مردم را به خرید این محصول تشویق کردند.
مدل‌های مختلف این پهپادها برای حمل اقلام کوچک، عکس برداری و فیلم برداری و ... قابل استفاده بوده و به راحتی با نصب یک برنامه روی گوشی های هوشمند کنترل می شوند.
شرکت پروت می گوید در یک سال اخیر بیش از 600 هزار پهباد را به فروش رسانده که دو مدل از آنها به نام های Rolling Spider و Jumping Sumo محبوبیت خوبی داشتند. این شرکت قصد دارد پنج مدل پهباد جدید نیز در ماه های پیش رو روانه بازار کند.
Rolling Spider که مجهز به چرخ های بزرگ پلاستیکی نیز هست برای پرش از روی دیوارها و سقف ها قابل استفاده است. چراغ های ال ای دی این پهباد آن را به یک نگهبان مناسب هوایی برای محافظت از محیط های مختلف نیز مبدل می کند. قرار است مدل جدیدتر Rolling Spider توانایی حمل بار هم داشته باشد.
همچنین Airborne Night هم یکی دیگر از پهپادهای جدید شرکت پروت است که در سه مدل و با حداقل قیمت 99 دلار عرضه خواهد شد. قیمت مدل پیشرفته تر این محصول 129 دلار است.
Hydrofoil پهپاد دیگری است که هم روی آب و هم در هوا قادر به حرکت است و البته برای حرکت در آب باید یک بخش اضافه به زیر آن الصاق شود. Hydrofoil در هر ساعت 10 کیلومتر را بر روی آب می پیماید و قیمت آن 179 دلار است.
مدل مسابقه ای پهپاد پروت که از موتور قوی تری برخوردار است می تواند با سرعت 13 کیلومتر در ساعت جابجا شود و 189 دلار قیمت دارد. عمر باتری های این پهپادها بین 7 تا 9 دقیقه در نوسان است، اما مدل مسابقه ای آن عمر باتری بیشتری دارد که به 20 دقیقه در هر بار شارژ می رسد. دقت تصاویر ویدئویی و عکس های این پهبادها 640 در480 پیکسل است.
..........................
خبر:  ویندوز ۱۰ رایگان فقط برای کاربران نسخه‌های اصل
برخلاف اخباری که قبلا در مورد رایگان بودن مهاجرت به سیستم عامل ویندوز ۱۰ برای همه کاربران منتشر شده بود، مشخص شده که این سیستم عامل برای کاربران ویندوزهای ایکس پی و ویستا رایگان نیست.
قبلا مایکروسافت رسما اعلام کرده بود که کاربران نسخه های تقلبی و غیرمجاز ویندوز نمی توانند به رایگان از ویندوز 10 استفاده کنند. اما دامنه این محدودیت به کاربران ویندوزهای قدیمی ایکس پی و ویستا نیز کشیده شده است.
بنابراین تنها کاربران نسخه های اصل و غیرتقلبی ویندوزهای 7 و 8.1 می توانند به رایگان ویندوز 10 را بارگذاری و نصب کنند.
علاقمندان به کسب اطلاع از امکانات و ویژگی های ویندوز 10 می توانند نسخه های بتای آن را از سایت مایکروسافت بارگذاری و نصب کنند. این شرکت پیام هایی را نیز برای کاربران نسخه های اصل ویندوزهای 7 و 8.1 ارسال کرده و به آنها توصیه کرده به ویندوز 10 مهاجرت کنند.
حجم نسخه بتای ویندوز 10 که قابل نصب روی رایانه های شخصی است، حدود 3 گیگابایت است. از جمله امکانات تازه این ویندوز می توان به سازگاری آن با رایانه ها، گوشی ها، تبلت ها و ... در آن واحد، افزوده شدن مرورگر اینترنتی جدید Edge، قابلیت تشخیص چهره و .... اشاره کرد.

 

شماره خبر: 23312
تاریخ: چهارشنبه 3 تیر 1394  2:43 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط